Skocz do zawartości

Niewysoki wzmacniacz do salonu


Nameless

Recommended Posts

Cześć!

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze wzmacniacza do zestawu stereo. Do nagłośnienia mam ok. 35 m2 minimalistycznie umeblowanego salonu. Zasadniczy problem jest taki, że wzmacniacz musi znaleźć się w szafce pod TV, a ta niestety nie jest wysoka – do dyspozycji 2 półki, po 10.8 cm wysokości każda. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że wzmacniacz powinien mieć jeszcze trochę luzu żeby złapać oddech. Sam nie podołam, bo wybór zawęża się drastycznie. Proszę więc pięknie o Waszą pomoc.

Budżet – do ok. 2000 zł. Sprzęt może być używany. Powinien być jedynie elegancki i kompaktowy (półka: 590 x 400 x 108 mm 😐).
Źródła dźwięku: TV, Intel NUC, Bluetooth/WiFi – to konieczne. Wiem, że do starszych używek konieczny będzie DAC i w takim przypadku bardzo proszę o propozycję DAC-a.
Preferencje muzyczne: jazz, klasyka/symfoniczna, rock. Nie gram metalu czy muzyki klubowej. Zależy mi na muzykalnym, kontrolowanym basie, lekko ciepłym dźwięku. Zdecydowanie wystrzegam się jasnego brzmienia i nadmiaru wysokich tonów.
Salon ma co prawda 35 m2, ale nie słucham muzyki zbyt głośno i nie planuję organizować koncertów 😉 Miejsce odsłuchowe to w zasadzie kanapa na środku salonu, która będzie oddalona 2.5 metra od zestawu.
Kolumny posiadam tymczasowo-budżetowe, do zmiany – Tonsil Perfect 150.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc! 🙏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo byś chciał.

Albo wąski, Albo tani, albo z funkcjami, albo z dźwiękiem. Wybieraj dwa

Jeśli stawiasz na dzwiek i wymiar to szukaj używanego Cyrus ONE. Ewentualnie używany Audiolab 6000A. Nie ma tu natomiast żadnych funkcji o których psizesz.

No i przy obecnych Tonsilach nie ma mowy o uzyskaniu dźwięku który piszesz.

Chcesz funkcję? Pioneer L20D. ale tu dźwięk jest mizerny.

Więc albo, albo.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Podoba mi się ten Cyrus One i widzę, że nowszy model ma nawet Bluetooth.
Tak jak napisałem jestem w stanie postawić dwa sprzęty (wzmacniacz + DAC). Półki są dwie., więc na pewno jakoś to pomieszczę (przypominam wymiary: 590 szer. x 400 gł. x 108 wys.). Zaznaczam, że jestem otwarty na używki.
Tak więc jeśli mam wybierać, to wybieram: niewysoki (zakładając opcję osobnego wzmaka i DAC – wtedy zachowuję funkcje) i jednak cena. Zdaję sobie sprawę, że w parze za niską ceną idzie słabszy dźwięk... Cóż, niektórzy mają całe systemy za 50k, a inni nawet za 500 zł i trzeba się z tym pogodzić... ;) 

Czy w obliczu powyższego jest szansa na znalezienie czegoś jeszcze?

PS Kolumny – zgarnąłem je tymczasowo od przyjaciela. Będą wymieniane w niedalekiej przyszłości, więc nimi bym się specjalnie nie sugerował. Rozważam nawet dwa zestawy. Jeden pod granie, drugi pod TV.

Edytowano przez Nameless
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na dwa urządzenia - NAD C338, który ma funkcjonalność sieciową oraz Audiolab 6000A z oferty Outlet. Audiolab jest nieporównywalnie lepszy dźwiękowo, ma przetwornik i bluetooth, możesz łatwo i tanio rozbudować go o funkcje sieciowe. W ofercie outlet mamy urządzenia po testach, zazwyczaj w stanie idealnym. 
Przemyśl temat, zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Wszystko kolego rozbija się o kolumny. Keidy je zmienisz?

o NAD 338 też myślałem ale połączenie z Tonsilami będzie biedne dla Twoich uszów.

W tym lub przyszłym roku, na pewno nie później :) Możecie też coś polecić, chętnie rozważę od razu cały zestaw. Będę miał ogląd na przyszłość.
 

12 godzin temu, Q21 napisał:

Spójrz na dwa urządzenia - NAD C338, który ma funkcjonalność sieciową oraz Audiolab 6000A z oferty Outlet. Audiolab jest nieporównywalnie lepszy dźwiękowo, ma przetwornik i bluetooth, możesz łatwo i tanio rozbudować go o funkcje sieciowe. W ofercie outlet mamy urządzenia po testach, zazwyczaj w stanie idealnym. 
Przemyśl temat, zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Audiolab jest piękny, ale trochę niepokoi mnie cena obu wzmacniaczy ;) Co masz na myśli jeśli chodzi o rozbudowę funkcji sieciowych? Bluetooth ma, a więc minimum, którego potrzebuję. Oczywiście Chromecast albo AirPlay po WiFi to byłoby coś, ale nie można mieć wszystkiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nameless napisał:

Audiolab jest piękny, ale trochę niepokoi mnie cena obu wzmacniaczy ;) Co masz na myśli jeśli chodzi o rozbudowę funkcji sieciowych? Bluetooth ma, a więc minimum, którego potrzebuję. Oczywiście Chromecast albo AirPlay po WiFi to byłoby coś, ale nie można mieć wszystkiego...

Ale są to urządzenia dobrze grające zapewniające wszystkie twoje potrzeby co do gabarytu i funkcjonalności. Więc czasem można pomyśleć nad podniesieniem budżetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, lysyrafal napisał:

Mam te same spostrzezenia, a ceny ida w gore a nie odwrotnie!!!

Dzięki za pomocny komentarz... Przecież nie piszę, że nie macie racji. Ufam Waszym propozycjom, biorę je na poważnie i jeśli trzeba wydać więcej niż pierwotnie zakładałem, to jestem skłonny poważnie rozważyć i takie opcje.
Nie znam się na sprzęcie. Zakładałem na wstępie, że 2k to wystarczający budżet, bo nie mam audiofilskich wymagań. Ale jak tak wygląda sprawa, to jestem otwarty na propozycje.

Edytowano przez Nameless
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Oczywiście, że mam. Dlatego też poprosiłem o propozycje innych kolumn, niezależnie od wielkości...

Uważam wręcz przeciwnie :) Doskonale wiem czego chcę, ale nie wiem jakie są możliwości. Jak już je poznaję, to staram się do nich dostosować.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2020 o 09:26, Nameless napisał:

Tak jak napisałem jestem w stanie postawić dwa sprzęty (wzmacniacz + DAC). Półki są dwie., więc na pewno jakoś to pomieszczę (przypominam wymiary: 590 szer. x 400 gł. x 108 wys.). Zaznaczam, że jestem otwarty na używki.
Tak więc jeśli mam wybierać, to wybieram: niewysoki (zakładając opcję osobnego wzmaka i DAC – wtedy zachowuję funkcje) i jednak cena. Zdaję sobie sprawę, że w parze za niską ceną idzie słabszy dźwięk... Cóż, niektórzy mają całe systemy za 50k, a inni nawet za 500 zł i trzeba się z tym pogodzić... ;)

A czy masz możliwość usunięcia półki by mieć więcej miejsca na wysokość?
Mógłbyś wtedy postawić wzmacniacz z wbudowanym DAC'em i dać mu szansę na porządną wentylację...

Pozdrawiam
PS. Proszę - nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika, bo nie jest to potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysokości nie da się zwiększyć, to trudno...
Więc w takim razie proponowałbym na razie wejście w komplet: wzmacniacz + DAC + kolumny (da się coś wymyślić z używek w kwocie 2 tysięcy).

Na początek tańszy wzmacniacz - oraz kolumny zamiast tych Tonsili
A dopiero potem - jak trochę uzbierasz - wejście w docelowy sprzęt.
Fajne i niewysokie wzmacniacze ma Rotel: z pilotem są RA-02 (i jego następca RA-05) o wysokości 7,2cm i ceny poniżej tysiąca (ew. jeszcze tańsze  modele RA-01.RA-04  bez pilota) i do tego kolumny.

Czym jest spowodowane ograniczenie wysokości kolumn? Czy szerokość też jest ograniczona?
Poza tym - czy kolumny będziesz mógł rozstawić prawidłowo (tzn. nie w rogach pokoju), w pewnej odległości od ścian?

Pozdrawiam
PS. O ile oczywiście taka "zabawa" w etapy nie będzie Tobie przeszkadzać - bo wcześniejsza opinia Kolegi z "branży"o dołożeniu pieniędzy i zakupu czegoś droższego jest interesująca. Pod warunkiem, że nie trzeba by było czekać zbyt długo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś wiecej o tym urządzeniu?

Co do kolumn to jest kilka ciekawych propozycji tanich na rynku pierwotnym:

Melodika, Tannoy, fyne, STX, Pylon i każde zagrają lepiej od Tonsila.

Pytanie jaki dzwiek preferujesz. Do czego to ma być podłączone.

Proponuję abyś podał mi budżet na całość a ja wyslę ci przykładowy set

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile szafka nie kosztowała krocie, to zachęcam do zrobienia szafki audio własnoręcznie pod wymiar. Koszt niewielki z blatem około 1,3 m - 1,5 m za sam materiał (ze śrubkami, listwami ozdobnymi, kątownikami plastikowymi do mocowania półek, podkładkami filcowymi) powinieneś się zmieścić w 280 - 400 zł. Plus Twoja robocizna. Za gotową szafkę pod wymiar zapłacisz dużo drożej. Czas złożenia od 1 do 3 godzin w zależności od umiejętności. 

Kwestia, czy masz chęci i potrafisz się posługiwać, miarką, poziomicą, wiertarką/wkrętarką i śrubokrętem. 😁

Zrób zdjęcia pokoju z 4 stron lub / i naszkicuj plan pokoju z dokładnymi wymiarami i rozstawem mebli. 

 

14 godzin temu, Nameless napisał:

Niestety nie mam takiej możliwości, bo ta półka stanowi integralną i ważną część szafki – stabilizuje ją. Zmiana szafki też niestety nie wchodzi w grę ;)

Ok, rozumiem. Już nie będę :)

A może jednak?? 😁😊

Pozdrawiam 

 

IMG_20190108_205244.jpg

IMG_20180918_131852.jpg

IMG_20180918_193404.jpg

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...