Skocz do zawartości

Upgrade sprzętu audio.


Jakub Powałowski

Recommended Posts

Drodzy koledzy i koleżanki audiofile, eksperci, entuzjaści.. Zwracam się dzisiaj do was z prośbą o to abyście podzieli się waszą wiedzą i pomogli mi przy wyborze nowego wzmacniacza/amplitunera.

Posiadam obecnie:

Telewizor LG OLED 55B8PLA

YAMAHA RX-V375(połączone przez HDMI ARC) 

Kolumny TANNOY  Revolution DC6T

Zestaw jak widać, bardzo podstawowy, choć przez kilka lat wzmacniacz i kolumny sprawdzały się znakomicie. Nie będę tutaj wygłaszał wzniosłych proklamacji na temat tego jakim to wielkim audiofilem jestem  i jak bardzo pasjonuje się pogonią za idealnym brzmieniem, bo tak po prostu nie jest... Na chwilę obecną sprzęt ma się sprawdzić przy bardzo przyziemnych, podstawowych zadaniach jak YouTube, Netflix, blu-ray. Przede wszystkim filmy, oglądamy z żoną sporo. Moja wiedza w dziedzinie audio stereo jest krótko mówiąc bardzo podstawowa. Jestem natomiast zwolennikiem nowych technologii. Lubię szeroko rozumiane "gadżety" typu smart-dom itd.. I już od jakiegoś czasu myślę sobie że chyba już pora żeby doinwestować w nasze nazwijmy to "kino domowe". Zacząłem pół roku temu od telewizora, teraz pora na wzmacniacz. Z przyjemnością zmienił bym I kolumny, natomiast chęć ta mija jak tylko spojrzę na nasze obecne tannoy  i to jak każdego dnia znoszą starcia z naszym 3 letnim synkiem i jego zabawkami, rowerkami, hulajnogami i innymi patykami.. Myślę że to narazie może poczekać. 

A zatem, potrzebny nowy wzmacniacz. Na tą chwilę są to dwie kolumny ale z całą pewnością w przyszłości chciał bym mieć możliwość rozbudowy o kolejne głośniki. Połączenie bezpośrednio z telewizorem pod które podpięte są pozostałe urządzenia. Miło by było gdyby była też dostępna funkcja Smart, choć nie jest to warunek niezbędny. 

Kwota max:  tutaj z przyjemnością powiedział bym że bez ograniczeń lecz obawiam się tego że moja małżonka mogła by mojego beztroskiego entuzjazmu nie podzielić.. Załóżmy więc że max 5tys zł. Nie ukrywam jednak ze im taniej tym bezpieczniej w relacjach z małżonką, proszę o zrozumienie... 

Z góry przepraszam za wszelkie możliwe błędy merytoryczne ale jeszcze raz zaznaczam że jestem laikiem, dlatego właśnie, szukam pomocy na tym forum.

Dziękuję i pozdrawiam 

Kuba 

Edytowano przez Jakub Powałowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mało tego DC6T to fajne kolumny ktore były niedoceniane głownie za swoją cenę.

Początkowa 5500 w Polsce była zdecydowanie za wysoka. Poźniej ta promocyjna poakzywała że skoro kolumny ksoztują połowe z tego to warto je podłączać do wzmacniaczy za połowę tego.

Niestety tutaj tak nie jest. No i DC6T wymaga i warto podłączać lepsze wzmacniacze.

Osiagniesz dobre, ba bardzo dobre brzmienie,

Optymalnie Marantz PM 8006, tu jednak musiał bbyś zastosowac jakiś przetwornik do podłączenia TV, nawet prostego Fioo. A jako sieć polecam Yamahe WXAD 10.

Jako inny wzmacniacz polecam Atolla IN100 Signature / nawet 80tka była by dobra w tym podłączeniu

Ewentualnie jako inne urządzenie z Tannoy DC6T dobrze zagra kombo Onkyo 8390. To jest znacznie tańsze. Czyć było by jednak różnice.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenia sprzetu do testów domowych

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Drodzy koledzy i koleżanki. W ostatnich dniach postanowiłem poszerzyć w możliwie jak największym stopniu moją wiedzę w tematyce audio.. Sporo czytałem, sporo pytałem. Sporo analizowałem i doszedłem do wniosku że moj wybór padnie na jedno z po i szych urządzeń:

Marantz PM7000N                                                         lub                                                                        Arcam SR250

Proszę o ewentualne opinie co do powyższego wyboru. 

Pozdrawiam.                                                            Kuba 

Edytowano przez Jakub Powałowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już nie trzeba będzie podłączać większej ilości kolumn? :)

To dobrze

Nie ma co oszukiwac. SR250 wyszedł już z produckji i oferty Arcama ale to dobre urzadzenie z kalibracją DIRACa! Więc to urzadzenie o klasę lepszą od Marantza.

Co nie zmienia faktu że PM7000N to dobre urzadzenei i jak zawsze Marantz i Tannoy to urzadzenia do siebie bardzo spasowane.

Marantz nowy rozumiem. Jaką masz cene na SR250? Za 7000-8000 zł bierz! Nowy!

Pozdrawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak jak napisałem, starałem się pogłębić wiedzę, stąd decyzja o pozostaniu przy stereo 😉

https://www.richersounds.com/hi-fi/amplifiers-receivers/arcamsr250Black.html

Czyli rozumiem że jednak arcam? 

Jeszcze jedna sprawa. Pogłębianie wiedzy wzmożyło mój apetyt. Mogę DC6T z całą pewnością wymienię na coś o kilka klas wyżej, mam nadzieję że już niedługo tak się stanie.. 

Edytowano przez Jakub Powałowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli ma to być przyszłościowy zakup do rozbudowy to Onkyo TX-RZ840 Lub Yamaha 1080 byłyby ciekawym rozwiązaniem. Onkyo będzie bardziej muzykalny natomiast Yamaha doda więcej dynamiki i szczegółów. 
Możesz także pójść jeszcze inną drogą, lepszą i kupić wzmacniacz stereo. W tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Atoll IN100 Signature Lub Marantz PM7000n, który posiada spory zapas mocy i dodatkowo ma na wyposażeniu dostęp do opcji sieciowych co jest dużym plusem. 
Jeśli miałby to być Arcam to proponują wziąć pod uwagę Chord Clearway lub Tellurium Ultra Blue. Oba kable o dynamiczniejszy charakterze, Tellurium bardziej szczegółowy z czystszą górą pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Panowie, na wstępie chciał bym podziękować za wszystkie wasze sugestie. Zamówiłem Arcam SR250 + Chord clearway. Spodziewam się dostawy w poniedziałek. Wybrałem Arcam głównie ze względu na kalibracje Dirac która dla laika takiego jak ja może okazać się szalenie pomocna. Poza tym sprzęt wydaje się sprawdzony i nie natrafiłem na negatywne opinie. Większość raczej chwali i poleca. 

Edytowano przez Jakub Powałowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...