Skocz do zawartości

Pokoj - pianka


mkup

Recommended Posts

Witam!

Zanim cos zrobie to sie dopytam. Sporo czytalem, ale chcialbym jeszcze sie dopytac. Mam odziedziczone prawie nowe pianki Besotect (5cm) i chcialbym je wykorzystac jako po prostu ozdoba na scianie oraz lekkie pochlanianie dzwiekow z wewnatrz. Wiem, ze powoduje to tez zmniejszenie poglosu.

Wiem rowniez, ze jak nawale tego za duzo to bedzie nawet troche gorzej niz przed, ale nie jestem audiofilem - slucham sobie cos tam na Wilsonach.

Moje pytanie: chcialbym oblozyc dwie przeciwlegle sciany majace 4m po 1,5m pianki(20m2 pokoj, 4x5):

- czy bardzo popsuje to brzmienie (wieksza ilosc basow nie przeszkadza)

- czy taka pianka jak pokazuje producent daje rzeczywiscie pochlanianie dzwiekow?

Wiem,ze alternatywa jest tez apama dekor, ale wyjdzie mi z 3tys aby to oblozyc i oni jasno mowia, ze to nie pochania nic.

Ps. pomincie znecanie sie dlaczego tak chce - po prostu tak mi sie zawsze podobalo 😉

Edytowano przez mkup
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basotec bardzo dobrze pochłania dźwięk, ale panele 5 cm grubości to tak od ok 250 Hz. Więc da ogromne zmiany, ale jak sam zauważasz - w zakresie wysokich i średnich częstotliwości, a całe dwie ściany to dużo.

Jeśli zrobisz dwie przeciwległe ściany to nie pominę i będę się znęcał, bo to naprawdę fatalny pomysł. Nie ze względu na przetłumienie wysokich częstotliwości bo to pewnie i tak nastąpi, jeśli masakrujący bas to nie problem to tym bym się nie kierował. Problemem będzie fatalne echo trzepoczące pomiędzy pozostałymi równoległymi ścianami. Gdybyś zamiast tego, wyłożył dwie ściany PROSTOPADŁE... to chyba nawet bym się nie czepił. Pomijając przetłumienie to dobra opcja.

A tak swoją drogą... macałeś to? :D chodzi mi o strukturę basotecu. Przecież jak zrobisz tym całą ścianę to nie dasz rady się o to oprzeć nawet, daje temu tydzień i będą dziury.... ta pianka jest krucha, sztywna i fatalnie się łamie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

Basotec bardzo dobrze pochłania dźwięk, ale panele 5 cm grubości to tak od ok 250 Hz. Więc da ogromne zmiany, ale jak sam zauważasz - w zakresie wysokich i średnich częstotliwości, a całe dwie ściany to dużo.

Jeśli zrobisz dwie przeciwległe ściany to nie pominę i będę się znęcał, bo to naprawdę fatalny pomysł. Nie ze względu na przetłumienie wysokich częstotliwości bo to pewnie i tak nastąpi, jeśli masakrujący bas to nie problem to tym bym się nie kierował. Problemem będzie fatalne echo trzepoczące pomiędzy pozostałymi równoległymi ścianami. Gdybyś zamiast tego, wyłożył dwie ściany PROSTOPADŁE... to chyba nawet bym się nie czepił. Pomijając przetłumienie to dobra opcja.

A tak swoją drogą... macałeś to? :D chodzi mi o strukturę basotecu. Przecież jak zrobisz tym całą ścianę to nie dasz rady się o to oprzeć nawet, daje temu tydzień i będą dziury.... ta pianka jest krucha, sztywna i fatalnie się łamie

Dzieki, chyba potrzebowalem aby ktos wybil mi to z glowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...