Skocz do zawartości

Nowe stereo


doktorfff

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu stereo. Poniżej informacje :

  1.  Kwota do 4000PLN
  2.  Sprzęt nowy
  3.  Wzmacniacz + głośniki (najlepiej 2+1). Chcę kupić wszystko od zera. Nie posiadam nic do odtwarzania muzyki co mógłbym wykorzystać
  4.  Wymiary salonu do którego chcę wstawić zestaw 5,3mx3,4m = 18,02m2
  5.  Chcę kupić sprzęt i używać go długi czas, jeżeli będzie ok. to będzie mi towarzyszył dopóki nie umrze śmiercią naturalną.
  6.  Wzmacniacz będzie podłączony do komputera przez złącze optyczne/koaksjalne. Fajnie by było jakby można było odbierać radio internetowe po Wi-Fi
  7.  Miejsce zamieszkania Kielce

Tu wklejam linki do zdjęć jak będzie wyglądał salon :

https://zapodaj.net/ec29efd4638a5.jpg.html

https://zapodaj.net/12fdbf89c4c2d.jpg.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

A odsłuchałeś juz cos?? Masz jakies typy? Czy totalnie nic. 

Nie odsłuchiwałem jeszcze nic. Na oku miałem zestaw kina domowego ONKYO TX-NR686 + QUADRAL QUINTAS 6500 LE 5.0, ale chyba za małe mam pomieszczenie na 5+1.

Jak będę miał już jakieś typy to poszukam gdzie mogę tego posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

To podjedz do salonu a oni cos Ci tam dopasuja... 

Mam pewne obawy przed takim rozwiązaniem sprawy. Sprzedawca zauważy że ma do czynienia z kimś kto się mało zna i wciśnie mu jakieś byle co byleby tylko zepchnąć ze stanu magazynowego albo coś na co są reklamacje i się nie sprzedaje.

Jest w Kielcach salon TOP Hi-Fi, myślałem się tam wybrać. Jest ktoś kto tam kupował coś lub ma opinie na temat tego salonu?

Edytowano przez doktorfff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes na tym samym etapie co ja ...szukam podobnej konfiguracji , pokój tez pdoobny . Kino domowe sobie odpusc do muzyki , bo gra to duzo gorzej , do muzyki tylko stereo a do ogladania filmów tez sie nada, najlepiej wybrac wzmacniacz stereo - powinien zagwarantowac dobry dzwięk , jesli potrzebujesz streamingów , jakies tidale , spotify i inne to albo dokupic jakis streamer do wzmacniacza albo amplituner sieciowy , -poczytaj ,bo sporo tutaj jest tematów , zobacz tez moj post  , moze znajdziesz tam cos czym warto sie zainteresowac ze wzmacniaczy albo kolumn . Podstawą jest odsłuch w studiu hifi jakims , tak aby nie kupic czegos i sie potem w domu rozczarowac . Sam sie bede za jakis czas wybierał odsłuchac coś z tego co sobie wytypowalem. Tak wiec Good Luck !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doktorfff napisał:

Na oku miałem zestaw kina domowego ONKYO TX-NR686 + QUADRAL QUINTAS 6500 LE 5.0, ale chyba za małe mam pomieszczenie na 5+1.

A kto Ci takich rzeczy naopowiadał 😁

Mam 18m2 wcześniej 15m2 i śmiało 5.1, pokusiłbym się kiedyś może o 5.1.2, ale nie wiem czy ma to sens jeśli nie korzystam z tego co mam

Bez namysłu 5.1 szukaj. Nie daj sobie wmówić że z mniejszej ilości głośników też jest super. Ale na coś rozsądnego i  na długie lata to troszkę przy mało 

Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dedal75 napisał:

A kto Ci takich rzeczy naopowiadał 😁

Mam 18m2 wcześniej 15m2 i śmiało 5.1, pokusiłbym się kiedyś może o 5.1.2, ale nie wiem czy ma to sens jeśli nie korzystam z tego co mam

Bez namysłu 5.1 szukaj. Nie daj sobie wmówić że z mniejszej ilości głośników też jest super. Ale na coś rozsądnego i  na długie lata to troszkę przy mało 

Pzdr

 

Dzięki za słowa otuchy, nie jestem jakimś audiofilem. Aczkolwiek jak siebie znam to w miarę jedzenia apetyt mi rośnie i kto wie co będzie za kilka lat. Może już mi sprzęt nie będzie odpowiadał. Sam amplituner myślę że posłuży, ale głośniki to bardzo niska półka z tego co się orientowłem. Może 1/4 głośnika dobrego by za to kupił.

Za wzmacniaczem przemawia do mnie to że lepiej będzie odtwarzał muzykę. Tylko czy ja zauważę że jest gorsza jakość. Jak znajdę sobie jakiś wzmacniacz i głośniki to porównam. Znalazłem salon w okolicy w którym mają ten zestaw amplituner+glośniki o którym pisałem. Myślę podjechać, posłuchać i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to pojęcie względne, mojej żonie wystarczy dźwięk z telefonu więc, może przypasuje Ci zestaw poniżej budżetu, jednak czy warto pchać się w coś słabego tym bardziej że subwoofer to w kinie podstawa i to nie kosztuje 50pln😋. Chyba że na początek z czegoś zrezygnujesz i przeniesiesz zakup na później na poczet czegoś lepszego. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

Lepiej to pojęcie względne, mojej żonie wystarczy dźwięk z telefonu więc, może przypasuje Ci zestaw poniżej budżetu, jednak czy warto pchać się w coś słabego tym bardziej że subwoofer to w kinie podstawa i to nie kosztuje 50pln😋. Chyba że na początek z czegoś zrezygnujesz i przeniesiesz zakup na później na poczet czegoś lepszego. Pzdr

Co byś zaproponował do tego amplitunera 'na początek' ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy na początek? 

Na początek to radzę coś odsłuchać i zweryfikować swoje upodobania, nie patrząc na założony budżet, mówię o kolumnach skup się na frontach, pozniej dobierzesz z serii central i surround. Subwoofer można z innej firmy to już od finansów Twoich zależy. Amplituner w zupełności wystarczy, jeśli nie planujesz mieć oddzielnego zestawu stereo, bo nie ma pre out a onkyo z takim wyjściem to już spora doplata. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tutaj warto zwrócić uwage na zakładany budżet. Jesli chciałbyś uzyskać jak najlepsze brzmienie to postaw na lepszy system stereo. Rozwiązaniem może być Yamaha RN602, która posiada dostęp do opcji sieciowych + Pylon Audio Sapphire 23. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie to warto rozważyć Onkyo 8250 + Monitor Audio Bronze 6. Subwoofera w obu przypadkach raczej nie będziesz potrzebował, a z telewizorem połączysz sie bez najmniejszego problemu za pomocą kabla optycznego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Tutaj warto zwrócić uwage na zakładany budżet. Jesli chciałbyś uzyskać jak najlepsze brzmienie to postaw na lepszy system stereo. Rozwiązaniem może być Yamaha RN602, która posiada dostęp do opcji sieciowych + Pylon Audio Sapphire 23. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie to warto rozważyć Onkyo 8250 + Monitor Audio Bronze 6. Subwoofera w obu przypadkach raczej nie będziesz potrzebował, a z telewizorem połączysz sie bez najmniejszego problemu za pomocą kabla optycznego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Pierwszy zestaw nawet ok, ale ten drugi niestety poza zasięgiem. Na dniach myślę że podjadę gdzieś posłuchać jak gra Yamaha z Pylonami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica, będzie,  to chodzi też o to co chcemy osiągnąć i czy tej różnicy potrzebujemy. 

Czy budujemy system kina czy stereo? 

Nikt mi nie powie ze w stereo oglądanie filmów to taka sama frajda jak w 5.1

Posiadam 5.1 oraz system stereo i wiem co mówię. 

Gwarantuje że na początku drogi, bardziej będziesz zadowolony z kina, tym bardziej że z całym szacunkiem mówisz że osłuchany nie jesteś. 

Dla znajomych którzy nic  z audio wspólnego nie mają, wow  właśnie robi u mnie kino choć to już leciwy Harman 255 i póki się nie sypnie go nie sprzedam choć służy mi od nowości już ponad 10lat 😁

A wybrany przez Ciebie onkyo to przyzwoity sprzęt, też chciałbym tak zaczynać. 

Jeśli po jakimś czasie zdecydujesz że czegoś jednak brakuje to możliwości masz duże. 

Ale żeby to stwierdzić trochę gratów trzeba odsłuchać w salonach lub fajniej u innych zapaleńców 😋

Naturalnie to moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać 😉. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Właśnie wyczytałem że w zeszłym roku ONKYO puściło nowszą wersję tx-nr696 która cenowo "niewiele" się różni od 686. Warto zapłacić te 500PLN więcej dla tych niewielkich różnic? Najtańsze 686 na alledrogo znalazłem już za 1800 z dostawą, a 696 za 2300PLN.

Głośniki na początek jakieś można do 2k wziąć a potem sobie wymieniać stopniowo.

Edytowano przez doktorfff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą różnicę masz już prawie sub jamo 210, sam taki posiadam, i szwagrowi kupiłem. 

Wiadomo można  lepiej, ale  w tej cenie to według mnie dobra propozycja. 

Nie orientuje się jakie różnicę są w 686vs696 pewnie w dźwięku żadnych 😉możliwe że w funkcjonalności.696 ma wyjście pre out na fronty potrzebne przy rozbudowie np o wzmacniacz stereo w przyszłości to jest warte dopłaty i o 10w wyższa moc . To oczywiście moje zdanie. Pzdr

Co do wzięcia głośników za 2tys to tylko fronty? A później central sub i surround? 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Dedal75 napisał:

Za tą różnicę masz już prawie sub jamo 210, sam taki posiadam, i szwagrowi kupiłem. 

Wiadomo można  lepiej, ale  w tej cenie to według mnie dobra propozycja. 

Nie orientuje się jakie różnicę są w 686vs696 pewnie w dźwięku żadnych 😉możliwe że w funkcjonalności.696 ma wyjście pre out na fronty potrzebne przy rozbudowie np o wzmacniacz stereo w przyszłości to jest warte dopłaty i o 10w wyższa moc . To oczywiście moje zdanie. Pzdr

Co do wzięcia głośników za 2tys to tylko fronty? A później central sub i surround? 

 

Na pierwszy rzut oka znalazłem takie różnice :

  • 696 ma '4k upscaling'
  • nie trzeba mu upgradeu robić żeby mieć 'air play 2'
  • Analog Pre-Outs -2.2 (shared with Zone 2/Zone B), 
  • Zone 2 OutsHDMI, RCA Line Out (shared with Zone B)
  • Detachable Power Cord

Nie mam pojęcia co większość rzeczy oznacza, więc ciężko mi zdecydować. Jednakowoż jeżeli za różnicę w cenie można fajny subwoofer kupić to sobie daruję.

Co do głośników to myślałem o jakimś zestawie 5.0 na początek, ale może faktycznie kupić tylko fronty i subwoofer do tego...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

696 ma pre out czyli wyjście na końcówkę mocy albo do wzmacniacza stereo i wtedy nie przepinamy przewodów głośnikowych do odsłuchu stereo ponieważ fronty są na stałe podpięte do wzmacniacza. To przydatna funkcja jeśli kiedyś planujesz rozbudowę systemu. 

Co do jamo to żadna rewelacja jednak w mojej ocenie spełnia swoje zadanie całkiem nieźle. I to nie tylko moja opinia no ale każde rozwiązanie ma swoje minusy, trzeba patrzeć również na portfel i iść na kompromis. 

Fronty, pozniej central z surround ami i na koniec subwoofer. 

Ale frajda jest dopiero z subem w filmach. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...