Skocz do zawartości

Nowe stereo


doktorfff

Recommended Posts

7 godzin temu, Dedal75 napisał:

Nikt mi nie powie ze w stereo oglądanie filmów to taka sama frajda jak w 5.1

Lepiej oglądać filmy w stereo, niż słuchać muzyki w 5.1 ;)

 

Poza tym, z całym szacunkiem, ale nie masz warunków na odpowiednie rozstawienie tylnich głośników. Przyczepisz je do ściany zaraz nad kanapą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Ty Odrazu rozpocząłeś z grubej rury wzmak z wysokiej półki . Ja nie słucham muzuki w 5.1 chyba że jest do tego stworzona.

Autor uważał ze na 5.1 jest za mało miejsca, ja twierdzę że nie.

I zapomniałeś dodać że to Twoje zdanie. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to

 

A co do różnic to najbardziej znaczące to 696 ma PRE OUT na zewnętrzny wzmacniacz natomiast 686 miał więcej terminali głośnikowych z tyłu. Był wyposażony w parę końcówek mocy więcej.

Ale to zostaw sobie na później. Sprawdź czy słyszysz różnice w muzyce amplituner KD vs wzmacniacz stereo.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do rzeczy czy usłyszy różnicę 😋? Ważne jest do czego chcemy sprzęt wykorzystać. 

 

Między wzmacniaczem w podobnej kasie a amplitunerem jak duża będzie różnica w stereo, większą niż między nimi podczas oglądania filmu? Naturalnie amplituner uzbrojony w set 5.1?

Niech autor sam zdecyduje na czym się skupi na początku. 

Większość osób które znam zaczynały właśnie od amplitunera, część rozwija później system o lepsze stereo, inni natomiast likwidują kino na poczet sprzętu dwukanałowego 😋

Drogi są 2 

Dla sporej rzeszy klientow dźwięk w stereo z amplitunera jest wystarczający bo i tak gra lepiej niż reszta badziewia na rynku typu mini wieże boomboxy czy plastikowe combo. Tym bardziej że słyszymy ze z doświadczeniem jest tak sobie. 

Kiedyś no z 10-12lat już będzie  jako posiadacz kina poszedłem z ciekawości do salon audio posłuchać lepszego stereo. 

Był akurat podłączony system Naima + MA bx6 i kef ls50 + nie tanie okablowanie wyszło chyba trochę ponad 20tyspln i co dźwięk mnie wtedy nie powalił (trochę się załamałem) ale to wtedy teraz to zupełnie inna sprawa. Jedni dojrzewają do takiego dźwięku i prą naprzód innym wystarcza to co jest i wewnętrznie nie mają potrzeby by było lepiej bo jest dobrze tak jak jest. 

Zresztą mało to razy piszą forumowicze ze brakuje im czegoś po przejściu z amplitunera i ciężko oswoić się z dźwiękiem wzmacniacza stereo. Tam nie ma wspomagaczy, a często nawet brak jakichkolwiek regulatorów 😁. Pzdr

Ps co do pre out już to napisałem kilka postów wyżej 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj @marcinc chyba mnie z kimś pomyliłeś, ja tu nie powielam tekstów zasłyszanych tu i ówdzie albo wyczytanych w necie, jeśli zabieram głos to podpieram się własnym doświadczeniem. 

Posiadam taki pokój 18m2 kanapa przy samej ścianie jak się opre mam ok 35cm do ściany i zawieszone głośniki MA bronze FX możliwe że można lepiej jednak efekt jest satysfakcjonujący i nikt kto oglądał u mnie film jeszcze jak coś ogladalem bo dawno nie korzystałem  nie narzekał na brak efektów albo i jakość na tyłach. Jedynie narzekali - ale nie w temacie że na razie wisi tylko 40 cali 😁 i sugestie były by zawiesić coś ok60cali. 

To jest moje zdanie zaznaczam uważasz inaczej, masz prawo. 

Niestety nie wiem gdzie Ty oglądasz i na czym 😉. Pzdr 

Trochę burdel ale teraz właśnie sprzątam 😎

 

IMG_20200506_124927.jpg

IMG_20200506_143529.jpg

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Przeczytaj to

 

A co do różnic to najbardziej znaczące to 696 ma PRE OUT na zewnętrzny wzmacniacz natomiast 686 miał więcej terminali głośnikowych z tyłu. Był wyposażony w parę końcówek mocy więcej.

Ale to zostaw sobie na później. Sprawdź czy słyszysz różnice w muzyce amplituner KD vs wzmacniacz stereo.

 

 

Dzięki za rozwinięcie tematu. Dużo oglądam filmów i dużo słucham muzyki. Sprzęt chcę żeby miał moc przy oglądaniu filmów i dobrze brzmieć słuchając muzyki różnego rodzaju. Mocno zastanawiam się już nad tym ONKYO 696.

6 godzin temu, Dedal75 napisał:

Słuchaj @marcinc chyba mnie z kimś pomyliłeś, ja tu nie powielam tekstów zasłyszanych tu i ówdzie albo wyczytanych w necie, jeśli zabieram głos to podpieram się własnym doświadczeniem. 

Posiadam taki pokój 18m2 kanapa przy samej ścianie jak się opre mam ok 35cm do ściany i zawieszone głośniki MA bronze FX możliwe że można lepiej jednak efekt jest satysfakcjonujący i nikt kto oglądał u mnie film jeszcze jak coś ogladalem bo dawno nie korzystałem  nie narzekał na brak efektów albo i jakość na tyłach. Jedynie narzekali - ale nie w temacie że na razie wisi tylko 40 cali 😁 i sugestie były by zawiesić coś ok60cali. 

To jest moje zdanie zaznaczam uważasz inaczej, masz prawo. 

Niestety nie wiem gdzie Ty oglądasz i na czym 😉. Pzdr 

Trochę burdel ale teraz właśnie sprzątam 😎

 

IMG_20200506_124927.jpg

IMG_20200506_143529.jpg

Mam podobny plan, jeden głośnik w lewym rogu na jakiejś półce i jeden po prawej stronie narożnika/kanapy też na jakiejś półce. Myślę że da to niezły efekt. Jedyny minus jak na razie to nie wiem jak poprowadzić kable żeby nie wisiały mi jak pajęczyna. Nie macie jakiegoś pomysłu? Niestety jak remontowałem mieszkanie jeszcze żona nie wybrała konkretnych mebli i nie miałem pomysłu jak puszczać kable do głośników w ścianach. Tym bardziej że jeszcze nie byłem pewny stereo czy kino domowe. 

Jutro jadę na odsłuch. Zobaczę jak się sprawa ma i opiszę co nieco.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doktorfff zrobisz jak uważasz, jednak jeśli to jest początek i oglądasz dużo filmów kino jest dla Ciebie, i to nie jest tak że jak kupisz wzmaka w cenie ampli to będzie miażdżył go w stereo, może być tak że Tobie będzie pasował lepiej amplituner. Nie chcę żeby to zabrzmiało że Ci odradzam stereo ale na początek to dobry pomysł, tym bardziej że posiadam też oddzielne stereo.

Pomysl nawet o uzywkach na tył MA bxfx widziałem niedawno w niezlej cenie na Olx, przy kanapie przy ścianie to strzał w 10tke. Co do kabli wszystko co wisi jest przyklejone albo w korytkach to nie dla mnie, jestem budowlańcem i to powinno być zrobione perfekt żadna prowizorka więc tu nie pomogę 😁. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w tym temacie zgadzam się z kolegą @Dedal75 . Jak na początek to lepiej zacząć nawet od budżetowego kina domowego. A z czasem nabierać doświadczenia i osłuchania sprzętu. Mój pierwszy (wymarzony nie plastikowy) zestaw kina domowego opierał się na zestawie 5.1 Tagi. Ampli to Denon avr1730 czy coś takiego. Zapłaciłem za to chyba z 3,5tyś. Grał, też chyba ze 4lata. Wszyscy byli zadowoleni. Następne co zrobiłem to dokupiłem drugi subwoofer (mocniejszy). Później drugi taki sam. Następnie inny zestaw kolumn. Lepszy amplituner. Itd. Po trochu do przodu, a ucho i oko będzie nabierało doświadczenia. Wszystko co napisałem jest nie ważne, jeśli kogoś interesuje tylko muzyka. Na początku to nawet niskiej klasy amplituner gra super w stereo. Powodzenia.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, STELVIO napisał:

 Jak na początek to lepiej zacząć nawet od budżetowego kina domowego. A z czasem nabierać doświadczenia i osłuchania sprzętu.

Wszystko ok tylko po co wymieniac sprzet co rok albo czesciej? Najlepiej to wybrac sie do salonu i porownac w tej samej cenie ampli vs stereo w wersji budzetowej i Koniecznie ampli vs stereo w wersji "top". I mamy odpowiedz czy czeka Ci wieczna pogon za króliczkiem czy tez wysttarczy plastik!

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na forach wszystkim się wydaje, że wszyscy mają nie ograniczony budżet. Kup to ,nie kupuj tego. Dołóż jeszcze 5stów i będzie ok. A może te 4tyś są wyduszone na maxa? I nawet stówy nie można dołożyć.  I nie wiem kto zmienia cały sprzęt co rok?😏 Ja pierwszy miałem 4lata. Chyba jest różnica? A swego czasu kupiłem najlepiej jak mogłem. Ale skoro Ty kupiłeś od razu za 20tyś i masz go 20lat to gratuluję. Chcieć kino i montować od stereo to nie gonienie króliczka? Często także później się wszystko jednak wymienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @STELVIO, kino na początek, osłuchać się, zaprzyjaźnić z dźwiękiem i zacząć pomalutku zabawę w stereo. Najlepiej aby ampli miało pre, wtedy kino może zostać, wystarczy dokupić wzmak, podmienić fronty na lepsze i mamy stereo. Ale w tym przypadku poszedłbym w używkę np. https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-harman-kardon-CID99-IDBeBB8.html#bc0a84a04f. Harman z JBL zawsze się dobrze zgrywał i tutaj nawet w stereo nie powinno być tragedii, szkoda tylko że sprzedający nie podał modelu amplitunera. Dokupić Chromecasta Audio i stream mamy załatwiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia jakie mam po latach widzę że części osób "wystraczy" granie stereo z amplitunera kina. Po prostu uważają że gra to dobrze i mogą tak słuchać. Wówczas nie ma problemu z łączeniem takiego systemu. I Onkyo 696 i Yamaha 685 sa dobrymi wyboraim gdyż jesli z czasem braknie "tego czegoś" to mozna dalej rozwijać system.

Natomiast moim zdaniem film brzmi w stereo po prostu dobrze. Bez względu na to jak dobre było by stereo jest "tylko" dobrze. Jednak brak efektów przestrzennych wiele odbiera z ogłądania głównie kina akcji.

29 minut temu, Józef Herczek napisał:

Ale w tym przypadku poszedłbym w używkę np. https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-harman-kardon-CID99-IDBeBB8.html#bc0a84a04f. Harman z JBL zawsze się dobrze zgrywał i tutaj nawet w stereo nie powinno być tragedii, szkoda tylko że sprzedający nie podał modelu amplitunera. Dokupić Chromecasta Audio i stream mamy załatwiony.

To nie jest dobra cena. 80tki to konkurent Klipsch F1 ktory set był ostatnio do dostania za 1500-1800 zł? Do tego sub za 500-700. Daje 2500 zł. Amplitunery Harmana były awaryjne. Nie wiem jaki to model ale bez sprawdzenia, w ciemno, to nie jest okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Z doświadczenia jakie mam po latach widzę że części osób "wystraczy" granie stereo z amplitunera kina. Po prostu uważają że gra to dobrze i mogą tak słuchać. Wówczas nie ma problemu z łączeniem takiego systemu. I Onkyo 696 i Yamaha 685 sa dobrymi wyboraim gdyż jesli z czasem braknie "tego czegoś" to mozna dalej rozwijać system.

Natomiast moim zdaniem film brzmi w stereo po prostu dobrze. Bez względu na to jak dobre było by stereo jest "tylko" dobrze. Jednak brak efektów przestrzennych wiele odbiera z ogłądania głównie kina akcji.

To nie jest dobra cena. 80tki to konkurent Klipsch F1 ktory set był ostatnio do dostania za 1500-1800 zł? Do tego sub za 500-700. Daje 2500 zł. Amplitunery Harmana były awaryjne. Nie wiem jaki to model ale bez sprawdzenia, w ciemno, to nie jest okazja.

Nie twierdzę że to okazja, bardziej chodziło o pokazanie "kierunku" w jakim można iść. Z używek jest w czym wybierać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko używka może nie doczekać zmiany frontów HAHA i po co Komyś na starcie problemy jak trafi na jakieś dziadostwo grzebane. 

Co do HK mam go od 2009r i działa wiem że jestem może jednostką ale na czym opieramy statystyki 😁. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Dedal75 napisał:

Tylko używka może nie doczekać zmiany frontów HAHA i po co Komyś na starcie problemy jak trafi na jakieś dziadostwo grzebane. 

Co do HK mam go od 2009r i działa wiem że jestem może jednostką ale na czym opieramy statystyki 😁. Pzdr

Ja mam od 2005 i ani razu mnie nie zawiódł. Ale to jeszcze stary model bez HDMI. Podobno były bardziej wydajne prądowo i niezawodne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś 😁 myślałem że coś od siebie dasz, a nie zaciągnięte z neta ustawienia które zna każdy kto trochę liznął KD. 

I pewnie tak masz 😋

Ja nie napisałem że mam ustawienie według standardów Dolby, ale jest bardziej niż dobrze w odsłuchu, według mnie, przypominam Ci bo  chyba zapomniałeś. Chyba że dalej twierdzisz że to nie może zagrać? 

A Ty jak masz ustawione? 

Jak nie ma odpowiednich drog to nie mogę Ferrari kupić? 

Kto zabroni biednemu bogato żyć. Pzdr

Ps a ja się łudziłem że wstawisz zdj, swojego setu, ustawionego zgodnie ze sztuką. Nie każdy ma taki pokój jak Ty. Ja tu muszę mieszkać 😁 jeść, bawić się z dziećmi itd 

Jakieś kompromisy trzeba przyjąć. 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po odsłuchu i rozmowie F2F z Panem ze sklepu.

Sklep w którym byłem istnieje od 2005r. Pan z którym rozmawiałem zachowywał się profesjonalnie w mojej opinii. Nie próbował mi nic wcisnąć na siłę, że dopłaci pan 500 i będzie cud. Na początku powiedział, że kupowanie na start samego wzmacniacza nie ma sensu. W cenie 2k-3k niewiele one oferują. Firmy produkujące wzmacniacze i amplitunery odchodzą od wzmacniaczy, bo część/większość funkcji posiadają już nowe amplitunery.

Testowałem amplitunery Yamahy i Onkyo 696. Wzmacniacza cenowo za 2k-2,5k nie posiadał w sklepie. Niestety nie zapytałem jaki to model Yamahy, bo pojechałem nastawiony na słuchanie Onkyo. Amplituner Yamahy wyglądał jak ten :

https://allegro.pl/oferta/amplituner-stereo-yamaha-r-n803d-tidal-gratis-8244806382

Na początku testowałem Yamahę z frontami Pylona. Po wyglądzie powiedziałbym że to te :

https://allegro.pl/oferta/pylon-pearl-25-biale-hg-gratis-przewod-4-m-9210036607

Grały te głośniki i nawet było ok. 

Po Pylonie podłączył mi głośniki Melodika :

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosniki-podlogowe-melodika-bl40-mk3-para-8291727790?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjZkMWYzYWEtMDQ4NS00MTE4LTg4MmQtYzYyNmNmYWUxZWYwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=923f32f9-64de-4f26-abb7-961ff5ae4e85

I to był efekt wow. Grały lepiej od Pylona, muzyka była bardziej szczegółowa. Mogłem usłyszeć wyraźne brzmienie poszczególnych instrumentów. Słuchałem 3 różnych gatunkowo utworów, żeby mieć jakiś obraz w głowie jak się zachowują.

Jako 3 zestaw podpięto Klipscha :

https://allegro.pl/kategoria/kolumny-glosnikowe-stereo-302997?string=R-620&strategy=NO_FALLBACK&price_from=2400&price_to=2600&order=p&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict44-ele-1-2-0430

I tutaj niestety już za wielkiej różnicy nie słyszałem. Grały może ciut lepiej, ale mogła to być tylko autosugestia, bo Pan opowiadał że mają to a tamte tego nie mają, że lepiej grają przy takim rodzaju muzyki bo coś tam.

Poprosiłem o zmianę na Onkyo i tu niestety bez dla mnie wyczuwalnych zmian. Słyszałem na obydwu zestawach podobnie.

Pan zrobił mi ofertę na zestawy Onkyo + Klipsch / Onkyo + Melodika. Cenowo różni się to o ok. 50PLN.

Teraz proszę o pomoc, które wg was lepsze/mniej wadliwe/łatwiej będzie sprzedać itp.

Mam nadzieję że z tego co napisałem nie wyszedł bełkot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doktorfff napisał:

Firmy produkujące wzmacniacze i amplitunery odchodzą od wzmacniaczy, bo część/większość funkcji posiadają już nowe amplitunery.

heh...no popatrz, a ja właśnie zamieniłem roczny amplituner na wzmacniacz + streamer.....

Gdybym wcześniej wiedział, co mówił sprzedawca..... :) 

2 godziny temu, doktorfff napisał:

Niemalże tak samo wygląda R-N602 ( z małym wyjątkiem - brak wejścia pod mikrofon).

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...