Skocz do zawartości

Nowe stereo


doktorfff

Recommended Posts

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Wysoko efektywne z wycofaną średnicą i mocno zaakcentowanymi skrajami pasma.

@marcinc nie ustosunkowałeś się do moich wczesniejszych wpisów, więc jak będzie z tym KD. Pzdr 

Moją przygodę z KD zakończyłem jakieś 15 lat temu, kiedy wyprowadziłem się z domu. Pamiętam, że najpierw był szał, a później filmy w 5.1 z efektami oglądało się raz na 2-3 tygodnie. Dla mnie skórka nie warta wyprawki. Wolę już pójść do kina z Atmos.

Na nowe mieszkanie nawet przez myśl mi nie przyszło, aby kupować cokolwiek innego jak porządne stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO👍

Czyli coś wspolnego miales z KD. 

Inni też może by chcieli mieć.

 Więc chodzisz do kina na atmosa 🤔 czyli w stereo jednak filmów nie oglądasz 😁 Ech

Daj sobie Kolego w tym temacie już spokój. 

Pzdr 

PS chyba że polecisz autorowi swój set stereo od którego powinien zacząć naturalnie jesli w budżecie się mieści.

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz że jesteś zabawny?

Radzę Ci byś nie poruszał tematów rodzinnych, stąpasz po cienkim lodzie!!! 

😎Dalej nic ciekawego nie wniosłeś do dyskusji.

Tak to jest jak się nie ma czego powiedzieć, teraz zdj Ci przeszkadza. 

W ustawieniach Dolby nie przewidzieli? 😁 A to szkoda. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt że Po Melodice nie słyszałeś różnicy z podłączonymi Klipschami?

To bardzo dziwne.

To n=tam musi być mega skiepszczona akustyka. Melidika to granie dużo cieplejsze i łagodne na górze. totalnie odwrotne niż klipsch.

Słuchając obu nie masz co czytać tylko zastanowić się które granie lubisz bardziej. Może odsłuchać jeszcze raz. ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Dziwi mnie fakt że Po Melodice nie słyszałeś różnicy z podłączonymi Klipschami?

To bardzo dziwne.

To n=tam musi być mega skiepszczona akustyka. Melidika to granie dużo cieplejsze i łagodne na górze. totalnie odwrotne niż klipsch.

Słuchając obu nie masz co czytać tylko zastanowić się które granie lubisz bardziej. Może odsłuchać jeszcze raz. ?

Też się trochę dziwię. Klipsch to jednak dość specyficzne granie.

Autorowi polecam nie śpieszyć się tak z zakupem, bo pośpiech to bardzo słaby doradca. Sugeruję najpierw pochodzić trochę na odsłuchy, aby wyrobić sobie zdanie jaki dźwięk się podoba. Na youtubie jest dużo filmów z testami porównawczymi, gdzie puszczają ten sam utwór na 2-3 parach głośników. Polecam pooglądać (posłuchać). Nie wychwycisz w ten sposób sceny/przestrzeni jakie budują kolumny, ale charakter dźwięku jest z grubsza słyszalny. Później możesz iść na odsłuch albo nawet zamówić coś od branży do siebie na testy, jak już będziesz w miarę zdecydowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam

Rozmawiałem jeszcze w temacie i kolega trochę mi odradza Klipscha na rzecz Melodiki. Powiedzcie mi jeszcze macie koncepcję na jeszcze jakieś fronty godne polecenia w cenie 2-2.5tys? Może jeszcze coś innego mógłbym przetestować. Są inne salony niż ten w którym byłem, nie podpisałem cyrografu, że muszę tam coś kupić.

Edytowano przez doktorfff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo się zastanawiałem i...

kupiłem Onkyo + Melodike. Podłączyłem w domu i trochę słabiej to wszystko gra.

Proszę jeszcze o porady w temacie :

  1. Stawiać kolumny na kolcach?
  2. Te głośniki maja opcję podłączenia BI-AMP. Warto dopłacić 100 za kable i podłączyć w tym systemie czy nie ma co tracić dodatkowo kasy. Czytałem na jakimś forum że warto. Głośniki dostaną więcej mocy z ampli podobno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym YT to kolega oczywiście żartował :P

9 godzin temu, doktorfff napisał:

Witam

Długo się zastanawiałem i...

kupiłem Onkyo + Melodike. Podłączyłem w domu i trochę słabiej to wszystko gra.

Proszę jeszcze o porady w temacie :

  1. Stawiać kolumny na kolcach?
  2. Te głośniki maja opcję podłączenia BI-AMP. Warto dopłacić 100 za kable i podłączyć w tym systemie czy nie ma co tracić dodatkowo kasy. Czytałem na jakimś forum że warto. Głośniki dostaną więcej mocy z ampli podobno.

Jakie Onkyo kupiłeś? Bo stereofonicznie nie mają opcji Bi ampingu.

Co to znaczy gra słabiej. Rozwiń temat to pomożemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Z tym YT to kolega oczywiście żartował :P

Jakie Onkyo kupiłeś? Bo stereofonicznie nie mają opcji Bi ampingu.

Co to znaczy gra słabiej. Rozwiń temat to pomożemy.

 

Witam

Słabiej znaczy nie czuję tej muzyki tak jak w tym salonie. Może to być efekt tego, że byłem trochę nakręcony na odsłuchach. Może inny wymiar pomieszczenia, albo inaczej ustawiony był amplituner. Naprawdę nie wiem. W domu wydaje mi się że grają ciszej. Tzn. słuchając na tym samym poziomie głośności co w salonie.

Kupiłem Onkyo TX-NR696

11 godzin temu, Dedal75 napisał:

Ale na takim poziomie  i jeszcze z amplitunerem, zabawa w bi amping to chyba przerost formy nad treścią. Pzdr

Dzięki za pomocne zdanie. Zaoszczędzę 100PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po odsłuchu z YouTube byś był bardziej zadowolony 😁

Jeśli chcesz bawić się w bi amping to na początek musisz sprawdzić czy słyszysz przewody😉 później czego Ci brakuje w brzmieniu a i kolejne posunięcie to żonglerka przewodami na poszczególne sekcje wysokosredniotonową i niskotonową. 

Masz czas, chęci i pieniądze nic nie stoi na przeszkodzie byś działał. (jednak musisz słyszeć przewody) 👍. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, doktorfff napisał:

Słabiej znaczy nie czuję tej muzyki tak jak w tym salonie. Może to być efekt tego, że byłem trochę nakręcony na odsłuchach. Może inny wymiar pomieszczenia, albo inaczej ustawiony był amplituner. Naprawdę nie wiem. W domu wydaje mi się że grają ciszej. Tzn. słuchając na tym samym poziomie głośności co w salonie.

Popełniłeś klasyczny błąd początkującego. Nakręcony, kupiłeś sprzęt po pierwszym lepszym odsłuchu nie sprawdzając nawet jak to zabrzmi u Ciebie. A pisałem - nie spieszyć się z zakupem, tylko chodzić na odsłuchy, wziąć coś na testy do siebie. Jeśli faktycznie nie jesteś zadowolony to zostaje Ci dogadać się z salonem na wymianę. W tych lepszych nie powinni robić problemu.

Dnia 15.05.2020 o 07:32, S4Home napisał:

Z tym YT to kolega oczywiście żartował :P

Przykład pierwszy z brzegu: https://www.youtube.com/watch?v=9R67mPemXDc&list=RD9R67mPemXDc&start_radio=1 - i powiedz, że nie słyszysz różnicy. Ja po tym od razu odrzuciłem Bowersy, bo wiem, że to nie moje granie. Jeden odsłuch mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Sprzęt gra super i jestem mega zadowolony. Wydaje mi się że jest różnica w tym że grają ciszej, mogę się mylić. 

Gdybym nie był zadowolony pewnie bym nie kupił ;)

16 minut temu, marcinc napisał:

Popełniłeś klasyczny błąd początkującego. Nakręcony, kupiłeś sprzęt po pierwszym lepszym odsłuchu nie sprawdzając nawet jak to zabrzmi u Ciebie. A pisałem - nie spieszyć się z zakupem, tylko chodzić na odsłuchy, wziąć coś na testy do siebie. Jeśli faktycznie nie jesteś zadowolony to zostaje Ci dogadać się z salonem na wymianę. W tych lepszych nie powinni robić problemu.

Przykład pierwszy z brzegu: https://www.youtube.com/watch?v=9R67mPemXDc&list=RD9R67mPemXDc&start_radio=1 - i powiedz, że nie słyszysz różnicy. Ja po tym od razu odrzuciłem Bowersy, bo wiem, że to nie moje granie. Jeden odsłuch mniej.

Nie kupiłem sprzętu od razu po odsłuchach. Minęło kilka dni przemyśleń/rozważań za i przeciw.

Oczywiście że mogłem inne sprzęty testować i kolejne odsłuchy robić, ale nie czułem za wielkiej różnicy przy kolejnych głośnikach z tej grupy cenowej. Więc poczekam aż moje uszy nauczą się słuchać, może wtedy będę kombinował. Na pewno teraz muszę trochę przyoszczędzić i pomyśleć o głośniku centralnym, ale to jeszcze trochę wody upłynie zanim to zrobię.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc Wam wszystkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, doktorfff napisał:

Nie kupiłem sprzętu od razu po odsłuchach. Minęło kilka dni przemyśleń/rozważań za i przeciw.

Kilka dni? Niektórzy tu 2 lata szukają swojego brzmienia ;)

A z tym ciszej, to co masz na myśli? Chciałbyś, aby po przekręceniu na cały regulator grało to głośniej?

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Pewnie, że będzie słychać różnicę. Tylko przekłamanie może być w dwie strony. I tak bym na tym nie polegał. B&W grają super. Zależy do jakiej muzy. I na czym. Na Youtube to wygląd można ocenić/porównać. Ale i to nie zawsze. Na żywo to na żywo.

Tylko, że Dali z Bowersami akurat ciężko jest porównać na żywo. Inne salony.

Edytowano przez marcinc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcinc napisał:

Kilka dni? Niektórzy tu 2 lata szukają swojego brzmienia ;)

A z tym ciszej, to co masz na myśli? Chciałbyś, aby po przekręceniu na cały regulator grało to głośniej?

Ech, wiesz zebrałem kasę poszedłem, posłuchałem, kupiłem. Nie chciałem się bawić latami bo nie jestem jakimś melomanem z uchem które słyszy jak fotony lecą :D

Głośniej znaczy bardziej słychać. Ampli ustawione na taki sam poziom głośności w domu i w salonie dało różne efekty głośności. Nie wiem jak mam to bardziej opisać. Nie słucham rozkręconego sprzętu na maxa bo się obawiam czy go nie spalę, będzie za głośno, sąsiedzi mogą mieć pretensje, itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2020 o 10:00, marcinc napisał:

Przykład pierwszy z brzegu: https://www.youtube.com/watch?v=9R67mPemXDc&list=RD9R67mPemXDc&start_radio=1 - i powiedz, że nie słyszysz różnicy. Ja po tym od razu odrzuciłem Bowersy, bo wiem, że to nie moje granie. Jeden odsłuch mniej.

No i powiedz mi co wiesz z tego "testu" czy też porównania. Dlaczego odrzuciłeś Bowersy ??? :):):)

W 696 możesz zastosować Bi Amping jeśli Twoje kolumny to przyjmują. Gra to lepiej i ma to sens.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...