Skocz do zawartości

Brak filmów z Dolby Atmos w netflixie na Mibox 4K


Iron

Recommended Posts

Witam. Posiadam Mibox 4k i mimo posiadania najwyższego planu Netflixa, nie widzę filmów z logo Dolby Atmos. Ani nie ma możliwości wybrania takiej ścieżki dźwiękowej w filmach które na 100% mają Atmosa("Wiedźmin", "Irlandczyk"). Może mi ktoś to u siebie sprawdzić? Czy można uzyskać dźwięk Dolby Atmos z miboxa (konkretnie chodzi mi o Dolby Atmos w aplikacji Netflix na MiBox 4K)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że był ostatnio temat tu na forum i tam wklejałem listę tych urządzeń - a trochę jej się naszukałem. Netflix jakoś ostatnio mocno ukrywa tą informację, wcześniej nie było z tym problemu na oficjalnym FAQ.

Ale w dużym skrócie: TV Sony, TV LG, konsola Xbox. Na pewno żaden box na androidzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, lista jest sprzed jakiegoś czasu. W samym centrum pomocy na stronach Netflix'a trudno teraz dokopać się do aktualnej listy urządzeń wspierającej Atmos, wcześniej nie było z tym żadnego problemu (powyższa lista pochodzi właśnie z ich źródła) - czyżby nie było się czym chwalić, a wręcz Netflix trochę się wstydzi tak słabego wsparcia aplikacji?!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

A na tym Mibox 4K powinna "przejść" metoda z kodi i wtyczką netflix można tam wymusić atmosa.

https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix

Potwierdzam, działa. Poszperałem trochę po sieci i też to znalazłem. Przy tej wtyczce można uzyskać dźwięk Dolby Atmos z Netflixa na Miboxie 4K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iron napisał:

Potwierdzam, działa. Poszperałem trochę po sieci i też to znalazłem. Przy tej wtyczce można uzyskać dźwięk Dolby Atmos z Netflixa na Miboxie 4K.

Ja walczylem z tematem i u mnie (na shield TV 2015) Atmos dzialal, ale spadala rozdzialka do SD, nie udalo mi sie tego rozwiazac.

Atmos powinien tez dzialac na Windows 10 z apka z MS Store - Dolby Access (pc musi miec HDMI, co niestety u mnie wyklucza kilka starych sprzetow). 

Kupilem tez xbox specjalnie pod to, ale niestety jego dzialanie jest mocno tajemnicze - nawet jak odapalam stero, to idzie dzwiek atmos do ampli. Ostatnio zreszta jak odpalalem jakikolwiek film z xbox, to sie sypalo, a zwykle 5.1 dzialalo. Wiec Xboxa jakos nie moge polecic, choc wydawal sie najlepsza opcja (ja swojego kupilem za 80 euro). 

Pozostaje shield 2019 (pro lub tanszy, w postaci tubki), apple tv lub PC. Z nieoficjalnych - dlubanina z KODI (mi nie wyszlo, kolegom wyszlo jak widze).


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Markcox napisał:

Czyli lista jest trochę większa - małą rzeźbą i obejściem, ale jednak ;) 

Mnie ta rzezba nie wyszla, a pare rzeczy ma wyrzezbionych :D:D Ale oczywiscie nie znaczy, ze komus innemu nie wyjdzie.

Czytam teraz na roznych forach co sie dzieje z Atmosem w Netflixie na xboxie i nie moge wyjsc z wrazenia, ze to jest ceremonialnie spierdzielone. Byc moze ta wtyczka to kodi to i tak najlepsze rozwiazanie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos na xbox gra tak samo dobrze jak na innych uprzędzeniach no chyba że coś w ciągu pół roku się zmieniło..., miałem również shield tv 2017 bez żadnych problemów.

Co do problemu z obrazem SD możliwe że miałeś jakiś problem z certyfikatem/wtyczką odpowiedzialną za to.

Na sprzętach z androidem i bez certyfikacji, Netflix zadziała w SD. W urządzeniach certyfikowanych jak np Mi Box czy Nvidia Shield – zadziała w 4k.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jasiek88 napisał:

Atmos na xbox gra tak samo dobrze jak na innych uprzędzeniach, miałem również shield tv 2017 bez żadnych problemów.

Co do problemu z obrazem SD możliwe że miałeś jakiś problem z certyfikatem/wtyczką odpowiedzialną za to.

Na sprzętach z androidem i bez certyfikacji, Netflix zadziała w SD. W urządzeniach certyfikowanych jak np Mi Box czy Nvidia Shield – zadziała w 4k.

https://www.reddit.com/r/xboxinsiders/comments/ejmajg/netflix_app_crashing_when_playing_dolby_atmos/ Ja mam podobne problemy niestety. Tak jak mowie - dla mnie on nawet stereo wypluwa jako atmos, stad troche trudno to porownac. 

Jak Ty to odpaliles na shield tv 2017? Pod kodi czy pod oficjalna aplikacja? Rzekomo tylko 2019 ma certyfikacje (co mnie wkurza, bo jest to jedyny powod, dla ktorego teraz mialbym wymioenic 2015 na 2019).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
56 minut temu, Tenfilip napisał:

Ja walczylem z tematem i u mnie (na shield TV 2015) Atmos dzialal, ale spadala rozdzialka do SD, nie udalo mi sie tego rozwiazac....


 

W parametrach filmu/filmów 😉 podane jest 4K i TrueHD. O ile DA jestem w stanie potwierdzić ( dekoder amplitunera przełącza się w tryb Dolby Atmos) , tak jeśli chodzi o obraz to mam TV FullHD , więc nie wiem.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, S4Home napisał:

A czy Mi box nadal nie odtwarza dźwięku HD? Czy tu też coś się zmieniło?

Mibox 4K jak najbardziej odtwarza Atmosa i ogólnie dźwięk HD (nowsza wersja Mibox S degraduje sygnał do "core"). Może właściwie to nie odtwarza , a przekazuje poprawnie do dekodera ( choć zdekodować też musi np. przesyłając do TV)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Iron napisał:

W parametrach filmu/filmów 😉 podane jest 4K i TrueHD. O ile DA jestem w stanie potwierdzić ( dekoder amplitunera przełącza się w tryb Dolby Atmos) , tak jeśli chodzi o obraz to mam TV FullHD , więc nie wiem.

FullHD to nie SD, jakbym mial fullhd to bym nie narzekal, tez mam tylko FHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Markcox napisał:

cały czas rozmawiamy o Netflix'ie? Bo to jest jakaś nowość.

 

Tak, taki jest opis  lub jak kto woli, parametry filmu, wyświetlane w opisie. Ale wiadomo, że DA na Netflixie bazuje na DD+

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...