Skocz do zawartości

Zestaw stereo 2.0 do 6 tys. - dylemat


Sieniu

Recommended Posts

Witam,

szykuje się do zakupu zestawu stereo 2.0 do salonu około 17m2+otwarta kuchnia (rzut z wymiarami poniżej). Budżet, który chciałbym przeznaczyć to około 6 tys. zł.

Do zestawu chciałbym podłączyć (oprócz TV i konsoli) gramofon. Rodzaj słuchanej muzyki: Dance/Electronic, POP, Rock, Soul&Blues (dość wszechstronnie). 

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z byciem audiofilem dlatego proszę Was o wyrozumiałość i cierpliwość do moich mało profesjonalnych opisów :/

Po internetowym zapoznaniu się wieloma rynkowymi propozycjami wytypowałem dla siebie dwa amplitunery: Onkyo TX 8270 (od razu dodam, że nie zależy mi aż tak bardzo na złączach HDMI) oraz Yamaha R-N602 / doradca w jednym z salonów zasugerował żeby pomyśleć o wyższym modelu R-N803d (duża różnica w cenie, podpowiedzcie mi proszę czy warto tyle dołożyć).

Jeśli chodzi o kolumny to wytypowałem Monitor Audio Mr6.

Ruszyłem więc do salonu żeby odsłuchać powyższe typy, niestety przez obecną sytuację z koronawirusem znalazłem tylko jeden salon gdzie był możliwy odsłuch i zdążyłem odsłuchać tylko jeden zestaw :/

W salonie nie było dostępnych Monitor Audio Mr6 ale doradca skłonił mnie do odsłuchania kolumn Klipsch rp-5000f wraz z amplitunerem R-N602. Odczucia na początku były bardzo dobre aż do momentu kiedy włączyłem piosenkę "Purple Rain", podczas słuchania brakowało mi jakby czystości i wyraźnego akcentu basowego. O sowich odczuciach opowiedział doradcy a ten przyniósł kolumny podstawkowe Revel Concerta2 M16 i nagle okazało się, że to jest bardzo dobrze i znalazł się ten bass, którego szukałem!

Sprawa byłby prosta ale bardzo zależy mi na tym aby były to kolumny podłogowe.

Bardzo proszę Was o poradę co myślicie w temacie w/w amplitunerów oraz kolumn, czy znacie jakieś propozycje, które byłby podobne do Reveli ?

Za inne propozycję będę również bardzo wdzięczny.

*Na koniec mam jeszcze jedno pytanie: Jaki najprostszy sposób polecacie do odtwarzania płyt CD ? Mam ich kilka i nie chciałbym z nich rezygnować.

obraz.thumb.png.d2cbc61fc93317495f11d179ab099fe2.png

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co oznacza kilka płyt? 10? To nie wydawał bym nawet na najtańszy nowy odtwarzacz 1000 zł dla 10 płyt. Chyba że kilka to 100?

W tym budżecie śmiało możesz iśc w te lepsze amplitunery. One grają wyraźnie lepiej. Yamaha RN 803 albo Onkyo 8390. Do tego kolejno kolumny podłogowe: Melodika BL 40 MKIII, Fyne F501, Heco Aurora 700.

Z podstawkowych wydajnych kolumn: Monitor Audio Silver 100, Dynaudio Emit 20 czy Magnat 753.

Jesteśmy otwarci, zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu do odsłuchu domowego

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ktoś kto Ci zaproponował wyższy model Yamahy mówił prawdę i warto dołożyć do RN803d. W tym przypadku masz najwydajniejszy amplituner dostępny na rynku i dodatkowo swietnie sprawdzi sie w gatunkach, ktore słuchasz. Jesli lubisz mocniejsza podstawę basowa to zwróć uwage na Pylon Audio Sapphire 23, które ocieplą brzmienie i zagwarantują mocniejszy bas. Alternatywą mogą być Monitor Audio Bronze 6, ktore zagrają o wiele dynamiczniej niż Sapphire czy MR6. Masz w tym przypadku do czynienia z energicznym i bardzo szczegółowym brzmieniem, w którym na pewno nie będzie brakowało środka. 
Odnośnie płyt CD. Pytanie ile to jest kilka? Jeśli jest to dosłownie 10-15 płyt to nie ma sensu inwestować w niewiadoma co i tutaj polecam rynek wtórny. Jesli masz koło 100 lub więcej płyt i lubisz słuchać muzyki z tego nośnika to zwróć uwagę na Yamahę CDS300 lub jeszcze lepiej CDS700. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sieniu napisał:

Rodzaj słuchanej muzyki: Dance/Electronic, POP, Rock, Soul&Blues (dość wszechstronnie). 

 

 

20 godzin temu, Sieniu napisał:

Yamaha R-N602 / doradca w jednym z salonów zasugerował żeby pomyśleć o wyższym modelu R-N803d (duża różnica w cenie, podpowiedzcie mi proszę czy warto tyle dołożyć).

 

Energia:

1) Polk Audio Signature S50,

2) Polk Audio Signature S55.

Spokoj:

1) Q Acoustics 3050 (stary model),

2) Q Acoustics 3050i (nowy model).

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego, jeżeli planujesz skupić się na systemie 2.0 (priorytetowe ma być słuchanie muzyki), nie bierzesz pod uwagę zakupu dobrego wzmacniacza stereo tylko zakup amplitunera. Wzmacniacz stereo powinien zagrać lepiej niż amplituner w analogicznej cenie więc przy Twoich priorytetach warto zmienić koncepcję.

P.S. Przeczytaj wiadomości, które wysłałem Ci na priv🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...