Skocz do zawartości

Subwoofer Pioneer trzeszczy


Recommended Posts

witam,

mam dziwny problem z Subwooferem, ponieważ dziwnie gra, trzeszczy, jakby był nie pelny. Nie wiem jak to opisać, dla tego wrzucę link do filmiku. Sam glosnik nie wygląda jakby był uszkodzony. Przewody tez wydają się być spoko. Przeczytałem żeby wyczyścić potencjometr, czy coś takiego. Sam nie wiem co to i gdzie się znajduje, dla tego rozkręciłem ten sub, wyciągnąłem bebechy, i przedmuchałem. Tam też wszystko wydaje się być wporzadku, także złożyłem do kupy. I problem nie ustąpił, może ktoś z was ma pomysł na to, lub coś doradzi co konkretnie zrobić. Dodam ze nie mam możliwość podłączania innego gosnika, bo po prostu takowego nie posiadam.

Z góry pozdrawiam i serdecznie dziękuję

David.

Kino domowe to Pionner  XV-DV 1000

subwoofer to S-DV1000SW

Teraz pobawiłem się chwile, i podłączyłem to glosnik jako normalny, do tego kina. I o dziwo nie pierdzial, także wina chyba leży w samym wejściu. Próbowałem ten glosnik wpiac pod te samo wejście tylko innym kablem, i to samo. Także problem chyba będzie w samym wejściu. Może teraz coś pomożecie?

https://youtu.be/pNy5QFFyJec

20200505_200157.jpg

Edytowano przez Mariusz Kozak
Podpiąłem ten glosnik, jako zwykly i nie trzeszczał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pobawiłem się chwile, i podłączyłem to glosnik jako normalny, do tego kina. I o dziwo nie pierdzial, także wina chyba leży w samym wejściu. Próbowałem ten glosnik wpiac pod te samo wejście tylko innym kablem, i to samo. Także problem chyba będzie w samym wejściu. Może teraz coś pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyłeś do innego kanału, to przetwarzał inny sygnał - taki, w którym na ogół jest dużo mniej niskich częstotliwości, do których przenoszenia został zaprojektowany. Prawdopodobnie nie trzeszczał, bo nie musiał zbytnio pracować ;).

Miarodajne byłoby podłączenie do innego wyjścia subwoofera.

Poza tym - jak podłączyłeś innym przewodem, skoro przewód jest wmontowany na stałe w obudowę subwoofera? Przelutowywałeś? Czy jest jakoś wypinany wewnątrz obudowy?

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Teraz podłączyłem kolejny subwoofer. I jest to samo, generalnie tez nie mam pewności czy ten co podłączam jest sprawny, bo odebrałem go od osoby która. Mówiła że 5 lat temu jak wyciągał go z auta, to był sprawny, a ten czas do kiedy go odebrałem przeleżał w garażu. Także nie wiem. Może to będzie kolejna poszlaka, Załączam zdjęcie jak też próbowałem podłączać owe głośniki. Po prostu przyłożyłem kable do pinów.

20200506_170213.jpg

Edytowano przez Mariusz Kozak
Zly tekst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

???

Jak, czym i pod co konkretnie to wszystko podłączasz? Generalnie kino, o którym wspominasz, to jest zwykły "allinone".

Zaczął Ci nagle tak grać, a wcześniej było ok? Czy kupiłeś dopiero to całe kino i okazało się zwalone? 

Odebrałem je w takim stanie, gość był przekonany ze działa. Ale może byl gluchy. Nic za to nie dałem, także spokojnie. Wszystko podłączam do tyłu obudowy subwoofera. Bo tak jak mówisz to jest kino, takie podstawowe. I wszystkie kable są podłączane do obudowy subwoofera. Zdjęcie dla wglądu. Ten czarno czerwony kabel, jest dedykowany to głośnika (subwoofera). A podłączałem innym kablem, z przedniego prawego głośnika(FL)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FL to lewy przedni ;) 

może jak podłączasz pod ten FL, to wtedy nie trzeszczy, bo w ogóle nie gra, albo "dźwięczy" coś tam ledwo, na co zwrócił już uwagę kolega Konrad?!

Generalnie na tym filmiku brzmi, jakby dostawał jakiś uwalony sygnał. A poza samym subwooferem, cała reszta działa i gra jak należy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Markcox napisał:

FL to lewy przedni ;) 

może jak podłączasz pod ten FL, to wtedy nie trzeszczy, bo w ogóle nie gra, albo "dźwięczy" coś tam ledwo, na co zwrócił już uwagę kolega Konrad?!

Generalnie na tym filmiku brzmi, jakby dostawał jakiś uwalony sygnał. A poza samym subwooferem, cała reszta działa i gra jak należy?

Fakt, mój błąd... 

Tak reszta działa normalnie...

Wszystko podłączone kablami, z zestawu. Także możliwe że któryś z tych kabli będzie uwalony ? Bo chyba tym idzie sygnał, z kina. 

20200506_175543.jpg

A jakbym spróbował ten glosnik podłączyć jakoś bezpośrednio do tego kina. Tylko do których wejść?

Screenshot_20200506-180349_Gallery.jpg

Edytowano przez Mariusz Kozak
Opis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kozak napisał:

A jakbym spróbował ten glosnik podłączyć jakoś bezpośrednio do tego kina. Tylko do których wejść?

To się na pewno nie uda, bo wzmacniacz siedzi w obudowie subwoofera, a podłączasz pasywne głośniki.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

To się na pewno nie uda, bo wzmacniacz siedzi w obudowie subwoofera, a podłączasz pasywne głośniki.

A jakbym spróbować podłączyć do samochodu ten glosnik, w samochodzie mam zestaw harman karton, i tam podobno jest wzmacniacz. Jakbym go podlavzyl to nic nie spale ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...