Skocz do zawartości

Nagłośnienie salonu, wybór z 2 soundbar z wyższej półki.


denox

Recommended Posts

witam,

pytanie do forumowiczów, potrzebuję nagłośnienia do salonu, ale w zasadzie przez brak miejsca decyduję się na soundbar z wyższej półki,

chcę mieć poprostu przyzwoity dźwięk do oglądania codziennej tv, grania w konsolę czy tez słuchania muzyki z kablówki lub spotify,

mój wybór w zasadzie pada na 2 urządzenia ze względu na ich ciekawy wygląd, który mi odpowiada.

Muszę ten soundbar zamówić jakoś przez internet bo ciężko je porównaćw  jednym sklepie, zdaję sobię też sprawę, że lepszy byłby zestaw stereo, czy też wolnostojące głośniki, ale naprawdę wolę wybrać soundbar i mieć fajne minimalistyczne wnętrze. a teraz do rzeczy:

1) Besound Stage wood Bank Olufsen cena ok 10.500 zł

2) Klipsch Heritage Theatre wood cena ok 11.000 zł

Czy któryś z nich jest lepszy ?  cena jest podobna, a z wyglądu pasują mi oba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A nie lepiej coś od Yamahy?,z tego co wiem mają jedne z lepszych Soundbarów. Budżet widzę że masz spory to wybralbyś coś co by ci odpowiadało pod względem funkcjonalności i wyglądu też.

4 minuty temu, jar09 napisał:

A nie lepiej coś od Yamahy?,z tego co wiem mają jedne z lepszych Soundbarów. Budżet widzę że masz spory to wybralbyś coś co by ci odpowiadało pod względem funkcjonalności i wyglądu też.

Np.coś takiego https://allegro.pl/oferta/soundbar-yamaha-ysp-5600-sw200-piano-musiccast-9013578521?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=Cj0KCQjwncT1BRDhARIsAOQF9LlH-QjkI1wnOCHAqEzylLPPw2Fei_OjcFne0rQn0XULWlT9mg9NBQkaAtpVEALw_wcB

Edytowano przez jar09
Błąd ortograficzny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żadnego z nich ale myślę że Yamaha nie ustępuje tamtym a za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić dwie kolumny bezprzewodowe Yamaha Musiccast jako surroud i będzie jeszcze lepiej. Pozatym możesz kupić jeszcze jedną czy ile byś chciał bezprzewodowych kolumienek do innych pomieszczeń gdzie inni domownicy mogą słuchać czego tam chcą w tym samym czasie

Poczekaj aż wypowie się ktoś kto zna się lepiej,może ktoś z branży. Ale myślę warto to przemyśleć co napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, jako ja prywatnie ale nie jako branża.

Wydawanie 10k na soundbar uważam za głupotę. Czemu? Bo to poziom grania wzmacniacza + monitorów za 3k.

Wiec 7k płacisz za design. No dobra jak ktoś ma to cofam.... (wykreśliłem)

Obie belki nie dadza ci dobrej podstawy basowej, no bo i z czego. Są to też modele pseudo stereo. Jeśli chcesz dobry soundbar to

Yamaha 5600 + sub Music CAST do kompletu

Ten soundbar da Ci przynajmniej dźwięk z tyłu i to faktycznie działa.

A wygląda to wszystko i tak w ten sam sposób.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Najlepszy Soundbar jaki słyszałem to Klipsch Heritage Theatre wood i tutaj nie powinieneś się rozczarować z brzmienia. Sprawdzi się zarówno jako głośniki do telewizora jak i do słuchania muzyki. Niemniej jednak w tej kwocie pewnie zdajesz sobie sprawę, że można złożyć bardzo dobry system stereo. Jesli nie masz miejsca to może spójrz na Topping MX3 + Audio Physic Classic 3.

Zapraszam do kontaktu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze raz przyjrzałem się dokładnie temu miejscu gdzie ma to być podłączone, 

niestety nie uda mi się tam przemycić jakiś dużych kolumn, mogę też zapomnieć o kolumnach naściennych proponowanych przez kolegę powyżej 

Zdaje sobie sprawę, że za soundbar przepłacę i że zestaw stereo zagra lepiej, gdybym miał na to miejsce jak w klasycznym salonie to bym nie rozmawiał o innych rozwiązaniach.

Co do tych soundbarów, jeśli Yamaha 5600 bo dużo z was to poleca, to soobwofer musiał bym wybrać inny zaraz obok tv jest taki narożnikowy regał i ewentualnie mógłby stać w tym regale na ziemi w narożniku  wtedy wymiary mam max na szerokość 34 cm a głębokość 31 cm. 

Na szybko w necie znalazłem taki sobwofer: Bose Bass Module 500 lub 700 , on mi poprostu się zmieści i pasuje wymiarem, cenę ma myśle konkretną, więc też pewnie zagra lepiej niż ten z pakietu do YSP 5600.

W kwestii tych głośników tylnych czyli Music Cast to z tyłu również nie ma opcji na podłączenie głośników nie mam tam nawet zasilania przygotowanego, ale zastanawiam się czy coś by to dało gdyby na prawo i lewo od tej listwy w odstępie np 50 cm od soundbara umieścić po takim głośniku właśnie czy polepszyło by to w jakikolwiek sposób dźwięk ?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, denox napisał:

to bardziej miejsce na takim długim niskim stoliku rtv , a te głośniki music cast są poprostu bardzo malutkie mają chyba tylko 20 cm, więc jako dodatek może coś takiego być, 

Wciąż podejrzewam, że można spokojnie ogarnąć w tym budżecie zestaw na nawet stosunkowo małych kolumnach/satelitkach, który zagra lepiej od soundbara...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam zdjęcie jak aktualnie to wygląda,:

pod tv jest długi na ok 2,5 metra mebel rtv , na prawo od tego stolika mebala rtv przylega odrazu biokominek 

dlatego właśnie nie ma możliwości zastosować tych głośników większych, wolnostojących 

na lewo od tv będzie solidny drewniany regał i tu właśnie myślałem by dać subwoofer a pod tv poprostu ten soundbar eventualnie po bokach na zasadzie, że jeden mały głośnik jest na regale a drugi na prawo od tv jakieś 2 małe głośniki jako dodatek do soundbara jeśli tak można w ogóle.

 

IMG_20200506_162415.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te pieniądze żaden soundbar nie ma sensu, nawet, gdyby miał pierdyliard tylnych kolumn. 

Abstrahując już od tego, że dla mnie za jakiekolwiek pieniądze grajbelka nie ma sensu. Nawet dwa aktywne monitory, za ułamek tej kwoty, ustawione na szafce RTV, zrobią dużo lepsza robotę. Może da się jeszcze chłopa uratować?! 😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że wszyscy zniechęcacie jednak do tego soundbara, czyli z tego wniosek taki: jeśli ustawię 2 dobrej klasy nie za duże monitory do tego pewnie jakiś wzmacniacz to zagra to o niebo lepiej niż cały ten soundbar , już sobie tak w głowie układam np jeden z tych monitorów ustawiam na tym regale a drugi na prawo od tv tak by były na tej samej wysokości, jeśli tak można to pewnie kwestia dobrania monitorów, najlepiej takich by nie wyglądały jak takie typowe głośniki czyli pudełko tylko były trochę ciekawsze z wyglądu ..., teraz jest pewnie tego masa na rynku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie, to w kolumnach będziesz mógł przebierać, jak w ulęgałkach. 

Nie wiem, jak reszta, ale ja nie potrafię patrzeć z obojętnością, jak ktoś chce dać zrobić sobie krzywdę i wywalić w błoto ciężko zarobione pieniądze.

Z resztą, żeby przekonać się na własnej skórze, wypożycz (a są salony, które dają takie możliwości): zarówno soundbar, jak i taki zestaw stereo oparty nawet na monitorach. Sam się przekonasz, o czym rozmawiamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, denox napisał:

widzę, że wszyscy zniechęcacie jednak do tego soundbara, czyli z tego wniosek taki: jeśli ustawię 2 dobrej klasy nie za duże monitory do tego pewnie jakiś wzmacniacz to zagra to o niebo lepiej niż cały ten soundbar , już sobie tak w głowie układam np jeden z tych monitorów ustawiam na tym regale a drugi na prawo od tv tak by były na tej samej wysokości, jeśli tak można to pewnie kwestia dobrania monitorów, najlepiej takich by nie wyglądały jak takie typowe głośniki czyli pudełko tylko były trochę ciekawsze z wyglądu ..., teraz jest pewnie tego masa na rynku 

Ten soundbar klipsch Wygląda jakby tam włożyli 3x monitorki mogą dawać dobry front I napewno dają ,ale kino to Takie minimum 5.1

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie neguję. Ale jak już zaczniemy brać pod uwagę stosunek jakości brzmienia, efektu, do poniesionych kosztów, to już przestaje się robić wesoło :) 

Podkreślę jeszcze raz, żebym został dobrze zrozumiany: jak na soundbar, to dwa wymienione przez autora produkty + przewijająca się Yamaha, na pewno brzmią spoko - ale nie za te pieniądze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...