Skocz do zawartości

Nagłośnienie salonu, wybór z 2 soundbar z wyższej półki.


denox

Recommended Posts

Spieki kwarcowe? Uuu, to będą problemy z akustyką. Pomyśl o głośnikach instalacyjnych, żeby ściana była odgrodą, inaczej będziesz miał nieprzyjemny pogłos od ściany i trudności ze zrozumieniem dialogów, a wtedy może się okazać, że głośniki telewizora brzmią lepiej od jakichkolwiek kolumn wolnostojących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

o to mnie teraz zaskoczyłeś, cała ta ściana za tv jest właśnie ze spieków ...

ja tam już za bardzo nic nie wymyślę, wszystko jest zrobione i gotowe więc nie pociągnę po ścianach już żadnych kabli dodatkowych , jedynie co mi pozostaje to albo ta listwa soundbar albo 2 głośniki monitory np kef ls50 lub coś innego, ale jak mówisz że spieki dają taki nieprzyjemny odgłos czy coś to może faktycznie wtedy właśnie ta listwa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

czy warto wziąć w takim razie na odsłuch te głośniki kef ls50 w wersji wirelles ?

tylko jeszcze jedna kwestia chodzi mi po głowie te kef mają bass reflex z tyłu, z tyłu mam spiek, a gębokość stolika rtv będzie jakieś 33 cm czyli praktycznie by przylegały do ściany tylnej .... 

Edytowano przez denox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, denox napisał:

czy warto wziąć w takim razie na odsłuch te głośniki kef ls50 w wersji wirelles ?

tylko jeszcze jedna kwestia chodzi mi po głowie te kef mają bass reflex z tyłu, z tyłu mam spiek, a gębokość stolika rtv będzie jakieś 33 cm czyli praktycznie by przylegały do ściany tylnej .... 

To moze byc kiszka, jakas tam minimalna odleglosc musi byc,  ale warto na odsluchach sprawdzic. A moze Fyne Audio F500, Tannoy Revolution XT (tam tez jest jakas mniejsza wersja i nieco mniej mniejsza;). 
Opcji masz od cholery prawde mowiac, lacznie z zamknietymi (bez bass reflexu) - od Elac Debut 2.0 B6.2 po ProAc D2R (piekne ale chyba ciut drogie) ;)

 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, położenie bas refleksu nie ma aż takiego znaczenia. Głośnik ma na tunelu grać, a nie oddychać nim.

Co nie oznacza bynajmniej, że sobie można głośniki postawić byle gdzie.

Nawet kolumny zamknięte mogą grać lepiej lub gorzej w zależności od tego, gdzie zostaną postawione.

I niestety, nie zgodzę się, że problemy niekonieczne będą. Raczej będą i lepiej im zapobiegać, niż potem leczyć, zwłaszcza, że dochodzi zdanie małżonki, która nie będzie zadowolona z dużego wydatku, który jak się okazuje, gra gorzej, niż sam telewizor (a jest takie ryzyko, bo to nie sam telewizor gra, tylko razem z nim gra pokój).

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki kwarcowe - płyta meblową  (?) 10-18 mm w najbardziej interesującym kolorze i fakturze większą rozmiarowo od tv po 20 -30 cm z każdej strony tak zamocować uchwyty do głośników i schować kable .

Można można , także zamontować głośnik centralny pod tv , w płycie naciąć bruzdy pod przewody ( najlepiej płaskie ) 

Sub uzupełni pasmo , amplituner zrobi kalibrację pomieszczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemkneło ale bez echa.

małe wydajne i super grające KEF LS50.

Pokazą gdzie miejsce belek. A jeśli wybierzesz aktywne to odpada cała sprawa z wyborem i umiejscowieniem wzmacniacza.

PS. Faktycznie modern design tak uwzględnia teraz RTV w domu. Szafki są do tego totalnie nie przygotowane i nie przemyslane ale cieszą oko.

Ja najpier zastanawiam się gdzie i jak bedzie stał sprzet a potem jak dać szafkę z boku :P Ale rozumiem że "normalni" ludzie mają inaczej.

Cheers.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że poprostu wezmę w ciemno te głośniki KEF LS 50 albo wirelles

opcja z jakimś dziurawieniem spieków, robieniem wnęk na kable całkowicie odpada, już zdecydowanie wolę ustawić te monitory nawet na stendach i niech robią robotę..

Jedynie nad czym się jeszcze zastanawiam, to czy brać wirelles czy opcję bez tego i dokupić sprzęt, tylko czy to ma jakiś sens jeśli użytkować będę tego głownie ze źródła tv, z telefonu, youtube, spotify itp , zdecydowanie rzadziej jakieś koncerty na płytach, po za tym ten sprzęt typu wzmacniacz musiałby być nie głębszy niż 30 cm, a to pewnie stwarza dodatkowy problem w doborze 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu poprostu niska sofa a za nim duże okno 

ja myślę, że zdecyduje się na te głosniki wirelles KEF ls50

Żaden ze mnie znawca technologiczny, dlatego wolę tu zapytać, głośniki te co do zasady podłączam jedynie pod gniazdko zasilania.

Następnie paruje je z urządzeniami. z którymi chce je obsługiwać tj: TV, laptop, telefon, konsola, czy też dekoder do kablówki i wszystko to beż żadnych kabli jeśli dobrze rozumiem ? Wtedy mogę np bezpośrednio puścić na nich muzykę ze spotify w telefonie czy też youtube.

Czy też powinienem zakupić jeszcze jakieś dodatkowe urządzenie do nich, tak by właśnie mieć tą użytkowość co powyżej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://eu.kef.com/pages/ls50w-product-support

Dnia 9.05.2020 o 09:07, denox napisał:

Żaden ze mnie znawca technologiczny, dlatego wolę tu zapytać, głośniki te co do zasady podłączam jedynie pod gniazdko zasilania.

I do źródeł. Te głośniki mają *możliwość* pracy bezprzewodowej. No i kabelkiem łączysz lewy głośnik z prawym.

Dnia 9.05.2020 o 09:07, denox napisał:

Następnie paruje je z urządzeniami. z którymi chce je obsługiwać tj: TV, laptop, telefon, konsola, czy też dekoder do kablówki i wszystko to beż żadnych kabli jeśli dobrze rozumiem ? 

To zależy ;). Możesz bezprzewodowo podłączyć dowolne źródło pozwalające wypuścić dźwięk po Bluetooth. Czyli telefon i laptop - na pewno. TV i konsola - niekoniecznie. Dekoder - prawie na pewno nie.

Dnia 9.05.2020 o 09:07, denox napisał:

Wtedy mogę np bezpośrednio puścić na nich muzykę ze spotify w telefonie czy też youtube.

Jak podłączysz głośniki do internetu (przez WiFi lub kabelkiem LAN), to Spotify bez problemu (funkcja Spotify Connect).
Oprócz tego przez aplikację KEF możesz puszczać po wifi muzykę z Tidala, Roona, z plików na telefonie i również dysków sieciowych/serwerów DLNA w Twojej sieci domowej.
Youtube - jak sparujesz telefon/laptopa z głośnikami po BT.

Ale oczywiście możesz podłączać kablami - te głośniki w przeciwieństwie od zwykłych LS50 są aktywne, czyli mają swój wzmacniacz i możesz źródła podłączać bezpośrednio złączami:

- cyfrowym optycznym
- analogowym liniowym (2xRCA)
- USB - w zasadzie jedynie komputer, głośniki funkcjonują wtedy jak 'karta dźwiękowa'.

Więc jeśli chcesz podłączyć TV lub dekoder - to optymalnie używasz kabla optycznego. Jeśli korzystasz oprócz dekodera kablówki również z aplikacji smart tv i/lub innych urządzeń podłączonych do TV (konsola, odtwarzacz bluray itd) - najlepiej podłącz TV.
Jakieś inne źródła (np. gramofon, odtwarzacz CD, lepszy streamer/DAC itp) - możesz podłączyć analogowo.
USB bym odpuścił, jeśli nie używasz głośników jako 'stałe' głośniki do komputera, laptopa w razie czego podłącz po HDMI do TV lub sparuj z głośnikami po Bluetooth.

Dnia 9.05.2020 o 09:07, denox napisał:

Czy też powinienem zakupić jeszcze jakieś dodatkowe urządzenie do nich, tak by właśnie mieć tą użytkowość co powyżej ?

Z tymi głośnikami - nie ma raczej sensu.
Możesz pójść drogą wzmacniacz/amplituner stereo + LS50 w wersji 'zwykłej', pasywnej.  Wtedy wszystkie urządzenia źródłowe podłączasz do amplitunera/wzmacniacza, a głośniki do jego wyjść głośnikowych.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...