Skocz do zawartości

Kolumny stereo do 3 tys


Marcin779

Recommended Posts

Witam serdecznie

Proszę o pomoc w doborze kolumn stereo .Niestety nie mam możliwości wykonania odsłuchu ze względu na lokalizację w jakiej mieszkam( w okolicy nie ma żadnego salonu audio).

Korzystam obecnie z elektroniki Onkyo Tx8250 + C 7030 .Pomieszczenie ok 20m .Kolumny rozstawione od siebie ok 3m .Miejsce odsłuchowe na wprost ok 3 m .Muzyka jakiej słucham to rock,metal,dużo alternatywnej elektroniki i indie hip hopu.Generalnie bardziej dynamiczne granie.Poszukuję kolumn które zagrają głęboko i dynamicznie .Lubię też słyszeć w muzyce przestrzeń .Nie lubię dzięków suchych i pudełkowego basu .Budżet to ok 3 tys za parę .Mogą być używane.Zastanawiałem się nad Paradigm 9v7 ale jak wspominałem opieram się tylko na przeczytanych informacjach.

Proszę o pomoc bo mam mętlik w głowie .Pozdrawiam

Edytowano przez Marcin779
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam rozeznanie w sprzęcie hifi, lecz  niedawno odsłuchiwałem kolumny snell e5 i właśnie pod kątem Roca oraz  elektroniki wypadły znakomicie.

Muzyka dosłownie oderwała się od kolumn i była bardzo przestrzenna. U mnie jednak odpadły gdyż z muzyką akustyczną i jazzowa sobie nie poradziły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam podłogówek.Obecnie gra z Jamo S626 i moim zdaniem jest bardzo słabo.Brakuje przestrzeni,niskie tony są słabe i rozciągnięte .Przy szybkich kawałkach zlewa się to wszystko w taki drażniący chaos.

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

A może monitory? Pzdr

Jeśli zapewniłyby mi odpowiednie nasycenie i dynamikę to czemu nie ? Ale w tym temacie to jestem całkiem zielony

6 minut temu, lysyrafal napisał:

A z jakimi kolumnami obecnie pracuje Twoja elektronika?

Rozumiem, ze szukamy kolumn podlogowych?

Tak szukam podłogówek.Obecnie gra z Jamo S626 i moim zdaniem jest bardzo słabo.Brakuje przestrzeni,niskie tony są słabe i rozciągnięte .Przy szybkich kawałkach zlewa się to wszystko w taki drażniący chaos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

A co na podłodze? 

Chaos się wdaje jak jest sporo płaskiego i pustego miejsca często. Tak też mogą grać Jamo. Jeśli chcesz przestrzeni wystaw je do przodu, kolumna potrzebuje miejsca dookoła. Pzdr

 

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

A co na podłodze? 

Chaos się wdaje jak jest sporo płaskiego i pustego miejsca często. Tak też mogą grać Jamo. Jeśli chcesz przestrzeni wystaw je do przodu, kolumna potrzebuje miejsca dookoła. Pzdr

Dość standardowo.Sofa na przeciwko komody z tv po bokach kolumny w rozstawie ok 3 m od siebie.Do miejsca odsłuchowego też ok 3m .Po prawej aneks kuchenny .Sciany raczej zapełnione pólkami i jakieś obrazy. Całe pomieszczenie to prostokąt 2x 6 m  + 2x 3,5 m.Kolumny lekko skierowane w stronę odsłuchu odsunięte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się martwił pomieszczeniem. Sprawdzaliśmy swoje kolumny z kolegami  u każdego w pomieszczeniu i różnice potrafią być ogromne. Pzdr

Ciężko cos doradzić znając pomieszczenie tylko z opisu, i gdy nie słucham metalu absolutnie. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin779 napisał:

Niestety nie mam możliwości wykonania odsłuchu ze względu na lokalizację w jakiej mieszkam( w okolicy nie ma żadnego salonu audio).

 

Ale masz mozliwosc wypozyczenia sprzetu od branzy tutaj z Forum poniewaz odsluch w salonie niewiele daje i lepiej to zrobic w domu.

5 godzin temu, Marcin779 napisał:

Generalnie bardziej dynamiczne granie.Poszukuję kolumn które zagrają głęboko i dynamicznie .Lubię też słyszeć w muzyce przestrzeń .Nie lubię dzięków suchych i pudełkowego basu .Budżet to ok 3 tys za parę

 

Polk Audio Signature S50 (starszy model) lub S50E (nowszy model) ewentualnie spokojniejsze granie Tannoy Mercury 7.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ze szwagrem onkyo ampli 686

on ma heco 900 , a ja Jamo C97

Heco 900 - grają spokojniej, mocny bas, tony wysokie są delikatnie z tyłu - żeby nie powiedzieć stłumione - moim zdaniem, ale to z kolei - pozwala słuchać godzinami muzyki - i nie męczyć uszu górnym pasmem

Jamo C97 - grają ostrzej, więcej szczegółów  w górze pasma, jakość wysokich tonów to duży plus tych kolumn - choć z kolei dla szwagra za ostre do rocka, mocny bas

Ani ja, ani szwagier nie zamienili byśmy się kolumnami :) - wybór bez odsłuchu - moim zdaniem będzie ryzykowny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Te Jamo co masz takie są. I raczej nie wchodz już w tą firmę.

Masz na rynku nowym duzo do wyboru:

Heco Aurora 700, Melodika BL40 MKIII, duzo tańsze Tannoy 7.4, Monitor Audio Bronze 6, Dali Zensor7, Polk audio seria S

Wśród używek jeszcze więcej

Możesz do nas podjechac na odsłuch? Czy chcesz żebyśmy Ci coś wysłali

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
zważywszy na Twoje warunki odsłuchowe oraz preferencje bardzo dobrym wyborem byłyby detaliczne Monitor Audio Bronze 6, ktore charakteryzują się bardzo dobrą kontrolą basu, delikatnie wysuniętą w stronę słuchacza średnicą i krystalicznie czystą górą. Alternatywa mogą być Melodika BL40 MK3, które zagrają muzykalniej z bardziej poluzowanym dołem przez co mamy wrażenie, że basu jest więcej względem MA Bronze 6. W zakładanym budżecie znajdziesz także Q-Acoustic 3050i, które brzmieniowo będą po środku. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 Home - "Bo Te Jamo co masz takie są. I raczej nie wchodz już w tą firmę."

to było do mnie ? :P

Ja nie nastawiałem sie na żadną firmę, odsłuchałem kilka zestawów i ten najbardziej przypadł mi do gustu.

Wiem, że dla sporej grupy osób te Jamo to porażka, ale miałem dwóch takich kolegów co też po nich jechali, ale jak posłuchali wokali kobiecych, muzyki dance - i fajny bas - to skończył się temat  " co masz Jamo? są lepsze kolumny" :)

 

Dlatego polecam odsłuch - taki szczery - bo często jest tak, że kupujemy , ale już wcześniej nastawiamy się na jakąś firmę, bo ma dobre recenzje, do w sklepie je chwalą, bo na forum są dobre opinie  itd., a częsty argument - ta musi grać lepiej bo jest połowe droższa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz model Jamo C97 nie wiem jak one grają ,ale moje S626  które zostały mi z zestawu kina domowego o ile w muzyce elektronicznej w miarę brzmią tak w rocku to klapa.

W spokojnych ambientach jest ok ale w dnb już się gubią .Metal np Pantera brzmi płasko i brakuje niskich tonów .Z kolei jak słucham polskiego Kultu to sceny nie ma żadnej :(

Tak to pokrótce wygląda .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C97 - to zupełnie inna liga - i nie porównuj ich do siebie.

Własnie przez pryzmat 626 i nie tylko - z góry "znawcy" zakładają, że wszystkie kolumny Jamo grają źle. 

Nie pisze, że masz je wybrać, czy że są najlepsze, jedynie tylko żeby ich nie skreślać przed odsłuchem - być może Tobie podpasują tak jak mnie - cena jest przyzwoita, wygląd na plus. 

Zapraszam na odsłuch na śląsk - w razie czego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja nie neguję żadnej marki i wiem że trzeba wybierać uchem .Zbieram na razie opinie pod względem moich preferencji i zacznę ogarniać odsłuchy chyba jedynie drogą wysyłkową :)

Chociaż mam znajomego który zaprasza na odsłuch Paradigmów 9v7 .Gość słucha głównie metalu i mówi że u niego to lata.Przeglądam też oferty na używki .Jakiś czas temu słuchałem u gościa podstawkowych JBL (nie znam modelu) chyba z 15 letnich i grały tak czysto i dynamicznie że byłem w szoku  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...