Skocz do zawartości

Przesiadka na Onkyo TX-8390


sk2751

Recommended Posts

Mam mocno podstarzały (15 lat) Cambridge Audio Azure 640A pierwszej generacji, który po kilku naprawach nie gra już optymalnie.  Powoli zaczynam przymierzać się do zmiany.  Gra to przez parę półkowych głośników B&W DM601 S3.  Słucham dużo muzyki klasycznej i jazzu (ale również TV przez to gra i muzyka rozrywkowa jak trzeba).  Generalnie zawsze byłem zadowolony z dźwięku. Uważałem że to dobry zestaw do małego pomieszczenia (20 metrów).  Sporo satysfakcji. Więcej nie potrzebuje.

No ale lada chwila padnie to zupełne (po ostatnich naprawach już nie działa jak trzeba, trzeszczy jak zimny jest, i działa tylko tryb direct).  Myśle o zmianie.  Podoba mi się wygoda TX-8390.  Nie chce mi się bawić w dziesiątki modułów i interfejsów.   Nie chcę też siedmiu głośników. 

Wybieram się niebawem do sklepu na odsłuch, ale ciekaw jestem opinii tutaj.  Jak zagra TX-8390 z B&W DM601 S3 ? Czy odczuję pogorszenie? Znaczne? Mogę ewentualnie dorzucić nieduży subwoofer. Warto? ASW608? PV1D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj 15 latek i kilka napraw... no cóż tak się teraz produkuje elektronikę. Proponuję wybrać coś z czasów złotej ery audio (lata 70 - te) . Wzmacniaczy jest do wyboru do koloru. Zagra to na pewno o klasę lepiej a i podziała kolejne 20 lat jak i nie dłużej bez napraw. Do tego użyte materiały gdzie metal był metalem a nie chińskim spiekiem metali...w wyższych modelach możemy liczyć na drewniane dodatki obudowy a i lakier fortepianowy nie był rzadkością. Następny plus - działamy proekologicznie.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elektron6 napisał:

Aj 15 latek i kilka napraw... no cóż tak się teraz produkuje elektronikę. Proponuję wybrać coś z czasów złotej ery audio (lata 70 - te) . Wzmacniaczy jest do wyboru do koloru. Zagra to na pewno o klasę lepiej a i podziała kolejne 20 lat jak i nie dłużej bez napraw. Do tego użyte materiały gdzie metal był metalem a nie chińskim spiekiem metali...w wyższych modelach możemy liczyć na drewniane dodatki obudowy a i lakierem fortepianowy nie był rzadkością. Następny plus - działamy proekologicznie.

taki stary sprzęt ma w sobie "dziesiątki modułów i interfejsów" ? Ja wątpię :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wina to się zgadzam, ale streaming, dostęp z telefonu, i z TV też jest ważny. Poza tym nie jestem jedynym użytkownikiem.  Inni mają trochę mniejszą cierpliwość do włączania/przełączania i integrowania.  To jakieś przewidywania w temacie mojego pytania? Poczuję różnicę z 640A? Pomoże jakiś subwoofer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, elektron6 napisał:

po co komuś do słuchania muzyki dziesiątki interfejsów? dla bajeru?

Do słuchania muzyki

Wbudowany Spotify, Tidal, Radio internetowe.

Bluetooth na imprezy (tak uwierzcie to jest stosowane, wiem od klientów).

Podłączenie innych źródeł jak TV, Konsole , PC żeby z tamtych źródeł też znacznie poprawić audio.

Po to ludziom to jest potrzebne.

Moim zdaniem do Bowersa ten Onkyo pasuje.

Polecam ci sprawdzić go u siebie. Mamy sztukę na ekspo do wypożyczenia

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Do słuchania muzyki

Wbudowany Spotify, Tidal, Radio internetowe.

Bluetooth na imprezy (tak uwierzcie to jest stosowane, wiem od klientów).

Podłączenie innych źródeł jak TV, Konsole , PC żeby z tamtych źródeł też znacznie poprawić audio.

Po to ludziom to jest potrzebne.

Moim zdaniem do Bowersa ten Onkyo pasuje.

Polecam ci sprawdzić go u siebie. Mamy sztukę na ekspo do wypożyczenia

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Proponuję podczas imprezy zapodać znajomym dźwięk z porządnego zestawu stereo (może jakaś lampa? + dobry gramofon (taki czysty analog). Gwarantuję, iż większość z nich po tym co usłyszy szybko wyleczy się z mp3, Tidala, bluetooth i innych zabawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Onkyo 8390 to dobre połączenie do B&W, zyskujesz opcje sieciowe i bluetooth, który na imprezy może sie przydać. Jesli chciałbyś bardziej wyrafinowane brzmienie to zwróć uwagę na Magnat MR780, do którego możesz podłączyć Audio Pro Link 1 aby nadać opcje sieciowe. Brzmienie będzie bardziej nasycone, z mocniejszym basem o lepszej kontroli. Jeśli ma to być jedno urządzenie to 8390 będzie dobrym rozwiązaniem i nie ma co kombinować. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pogooglałem trochę, Magnat MR780 wygląda imponująco za takie pieniądze. Trudno się zdecydować. Ach.  W sumie CXA61 jest już blisko ceny tego Magnata. No i szkoda mi trochę łatwości użytkowania.

A jakie opinie względem subwoofera? B&W DM601 S3 to raczej małe głośniki, ale (przynajmniej w małych pomieszczeniach, 20m2) zawsze mi się wydawało że z basem radzą sobie dobrze. Mi zależy przede wszystkim na tym, żeby instrumenty klasyczne w muzyce kameralnej brzmiały naturalnie.  Do tego jazz powinien nie stracić tempa i ostrości. Pozostała muzyka rozrywkowa jakoś obroni się sama na prawie każdym sprzęcie. Urażę pewnie wielu tą opinią, ale choć słucham muzyki rozrywkowej dużo, to uważam, że naturalne brzmienie instrumentów akustycznych, zwłaszcza solo i w małych zespołach grających muzykę klasyczną jest bardzo trudno odwzorować. Jak już sprzęt gra to spoko, to i zwykłe radio będze grał spoko.  Orkiestra ma głęboki i znaczny zakres barw i częstotliwości. Najbardziej narzekam jednak na środkowy rejestr w tanich sprzętach. Bowers z 640A radził sobie moim zdaniem dobrze.  Ale mały głośnik może trochę traci na najniższych barwach.  Dlatego pomyślałem o subwooferze.  Jednak mam taki przesąd że one bardziej zniekształcają niż pomogają. Przesąd ten opiera się jednak na słabych "komputerowych" subwooferach.

 

Czy jest tu jakiś klasyczny/jazzowy meloman z Onkyo TX-8390 i móglby się podzielić doświadczeniami?

Edytowano przez sk2751
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko warto zastanowić się nad Magnatem MR780, ponieważ zagra lepiej z B&W niż CXA61.  Zyskujesz potężniejsze brzmienie i muzykalniejszy środek. Jeśli chciałbyś zdecydować się na subwoofer to bierz pod uwagę REl T7i lub SVS SB1000. Subwoofer zostawiłbym na sam koniec i może się okazać, że w przypadku MR780 nie będzie on konieczny. 
Onkyo 8390 to dobre połączenie i zyskujesz opcje sieciowe niemniej jednak nie jest to taka potęga jak MR780. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...