Skocz do zawartości

HiFiMan Sundara plus...


Recommended Posts

Dzień dobry.

Ostatnimi czasy noszę się z zamiarem kupna słuchawek.Sporo czasu spędzam w domu przy biurku.I tak sobie pomyślałem,że warto kupić sobie coś lepszego niż moje stare budżetowe AKG.Nie chcę wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy.Zrobiłem szybkie rozpoznanie w sieci ;) W kwocie około 2,5 tys „wymyśliłem” sobie taki zestaw:HiFiMan Sundara+iFi Audio Zen DAC+iFi Audio iPower.Moje pytanie brzmi:Czy taki zestaw ma sens?

P.S Tidal Master z PC.Muzyka „spokojna”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie wiem czy może już nie rozmawialiśmy, ponieważ kilka takich zestawów sprzedaliśmy. Jest to dobre połączenie, sundara nie są to bardzo wymagające słuchawki i zagrają przyzwoicie już prosto z telefonu. Ifi Audio Zen DAC to dynamiczne brzmienie z delikatnie osłodzonym środkiem, dzięki zasilaczowi zyskujesz lepszą kontrolę basu oraz wypełnienie dźwięku. Taki zestaw jak najbardziej ma sens i się sprawdzi. Do Hifiman Sundara świetnym wzmacniaczem jest Heed Canalot III z DAC ale cenowo znacznie przekroczymy zakładany budżet. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

@Ja Ro         Cześć, mam takie same słuchawki (Sundara) i rozglądam się za DAC/wzmacniaczem do nich.

Jednym z moich typów jest iFi Audio Zen DAC.  Chciałbym się upewnić czy to prawda, że po podłączeniu zasilania iFi Audio iPower znacznie wzrasta moc wyjścia słuchawkowego w porównaniu do zasilania jedynie przez USB?

Widziałem taką informację na jednym z kanałów YT i nie bardzo wierzę, że moc wzrasta dwukrotnie. Czy jako posiadacz takiego zestawu mógłbyś potwierdzić zmianę/wzrost wzmocnienia przy zastosowaniu iPower?   Czy rzeczywiście warto dokupić ten zasilacz? Czy bez niego brakuje mocy dla słuchawek Sundara?

Tutaj film o którym wspomniałem (1.50min)    

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2020 o 13:30, JohnDoe napisał:

@Ja Ro         Cześć, mam takie same słuchawki (Sundara) i rozglądam się za DAC/wzmacniaczem do nich.

Jednym z moich typów jest iFi Audio Zen DAC.  Chciałbym się upewnić czy to prawda, że po podłączeniu zasilania iFi Audio iPower znacznie wzrasta moc wyjścia słuchawkowego w porównaniu do zasilania jedynie przez USB?

Widziałem taką informację na jednym z kanałów YT i nie bardzo wierzę, że moc wzrasta dwukrotnie. Czy jako posiadacz takiego zestawu mógłbyś potwierdzić zmianę/wzrost wzmocnienia przy zastosowaniu iPower?   Czy rzeczywiście warto dokupić ten zasilacz? Czy bez niego brakuje mocy dla słuchawek Sundara?

Tutaj film o którym wspomniałem (1.50min)    

 

Jeśli mam być zupełnie szczery to nie słyszę żadnej różnicy między zasilaczem i tylko po USB :( Dzisiaj nie kupiłbym go.Po pół roku słuchania iFi ZEN Dac mogę go z czystym sumieniem polecić do Sundary.Jak dla mnie to jest super granie.Niczego mi nie brakuje.Polecam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blogu Audiofanatyk testując Zena sprawdzał wpływ zasilania zewnętrznego na moc wzmacniacza i nic takiego nie stwierdził. Tylko tyle że jeśli się podłączy dodatkowy zasilacz to on wyłącznie zasila  to urządzenie. Pobór mocy na poziomie około 1W z gniazda USB 3.0 nie powinien stanowić problemu. Jednak jeśli za napęd używa się smatphona moze to znacznie skrócić jego czas pracy bez dodatkowego zasilania. Może warto pomyśleć o zasilaczu liniowym o wysokim stopniu oczyszczenia napięcia zasilającego bo to wydaje się mieć wpływ na pracę Zena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam Hifiman Sundara 2018 i Beyerdynamic DT 1990 Pro.

Pierwsze co rzuca się w ucho to mniejsza ilość basu w Sundara 2018

Ponadto ilość akcesoriów, wygoda, regulacja ustawień pałąka i jakość wykonania również jest mniejsza w Sundara 2018

Na forach użytkownicy narzekają również na kontrolę jakości produkcji Hifiman Sundara 2018 i zgodnie w większości recenzji zalecają wymianę kabla.

Mimo to większość recenzentów faworyzuje pod względem jakości reprodukcji dźwięku Hifiman Sundara 2018 nad Beyerdynamic DT 1990 Pro m.in. z uwagi na jakość wysokich tonów, scenę muzyczną i pozycjonowanie oraz cenę.

Ja mój egzemplarz Hifiman Sundara 2018 używam z mobilnym wzmacniaczem z DAC Beyerdynamic Impacto Universal

Ta konfiguracja rozwiązała problem z wymianą kontrowersyjnego stockowego kabla, ponieważ Beyerdynamic Impacto Universal jest zintegrowany z bardzo elastycznym i cienkim kablem 2x 3,5 mm. 

Dodatkowo mam 4 kable z różnymi końcówkami do wyboru w zależności do jakiego urządzenia źródłowego chce podpiąć zestaw i możliwość zamontowania baterii do tego mobilnego wzmacniacza. Daje mi to duża elastyczność i wygodę w zakresie mobilnego użytkowania Hifiman Sundara.

IMG20221009181935.jpg

Edytowano przez rott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...