Skocz do zawartości

Przetwornik CA z wbudowanym pre


Chojrak12

Recommended Posts

Witam kolegów,

Chciałbym prosić o poradę jaki używany przetwornik CA z wbudowanym przedwzmacniaczem warto kupić w cenie około 2 tys. zł? Muzyki słucham z TV, który obecnie podłączony jest przez gniazdo słuchawkowe. Myślę, że to najsłabszy el. zestawu. TV ma wyjście optyczne a wzmacniacz mocy XLR więc takie tez powinny być w przetworniku.

Pozdrawiam Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki,

przeglądam właśnie net i trafiłem na dobre opinie czegoś takiego: Resolution Audio Opus 21. Jakby głupkowato nazwa nie brzmiała opinie są b. dobre o tym urządzeniu. Co prawda drożej ale może warto? Budżet nie jest priorytetem, bardziej zależy mi na jakości brzemienia.

Edytowano przez Chojrak12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wypowiadam się na temat sprzętów których nie miałem. Pzdr

PS. Na temat brzmienia nic w 1 poście nie wspomniałes, raczej nie wiesz też jak brzmi przez Ciebie wymieniony. 

Zresztą  dyskwalifikuje go na wejściu 96khz dla Ciebie nie musi. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Topping 70 ma porównywalny jakościowo przedwzmacniacz do Krella 300i, który u mnie obecnie robi za pre? O ile stopień mocy w Krellu 300i jest taki sobie o tyle jego pre uważam za rewelacyjny. Nie wiem jak to robi ale dźwięk z niego nabiera wszystkiego od dynamiki, klarowności, przez przestrzeń aż po głębię sceny. Bezpośrednie podłączenie TV pod końcówkę mocy z pominięciem Krella sprawia, że dźwięk jest płaski i matowy. Końcówka mocy to obecnie Proceed HPA3 zasilający Dali Grand. Proceed zmiażdżył końcówkę Krella pod każdym względem. Nie chciałbym teraz czegoś zepsuć kupując AC ze słabym pre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz S. napisał:

Może nad c658 ? Masz Pre, DAC, XLR, pre gramofonowe i streamer z MQA od razu , żebyś nie musiał TV uruchamiac. Z czasem możesz go nawet rozbudować o HDMI. No i pilot.

W początkach audio-przygdy przeszedłem przez kilka wzmacniaczy Nada i niestety obecnie ta marka kojarzy mi się bardzo low-endowo, żeby nie powiedzieć odrzuca mnie. Być może ten c658 jest dobry ale ja do NAD-a juz nie wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię rozkminic o co tu chodzi, pierwszy post wyglądał jak od kogoś kto jakimś wybitnym znawca audio nie jest, natomiast teraz @Chojrak12 wyjeżdżasz z Krellami itp.

Widzę że jednak wiesz o co kaman w audio więc nie wiem, pochwalić się sprzętem chciałeś czy jak? 

Jeśli się mylę to Proszę Cię mi wytłumacz. 

Krell trochę się gryzie ze słuchaniem muzyki z TV przez wyjście uchawkowe nieprawdaż? 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 00:41, Dedal75 napisał:

Nie potrafię rozkminic o co tu chodzi, pierwszy post wyglądał jak od kogoś kto jakimś wybitnym znawca audio nie jest, natomiast teraz @Chojrak12 wyjeżdżasz z Krellami itp.

Widzę że jednak wiesz o co kaman w audio więc nie wiem, pochwalić się sprzętem chciałeś czy jak? 

Jeśli się mylę to Proszę Cię mi wytłumacz. 

Krell trochę się gryzie ze słuchaniem muzyki z TV przez wyjście uchawkowe nieprawdaż? -

Pzdr

Masz rację, powinienem zacząć od napisania na czym słucham obecnie, jednak obawiałem się, że dostane propozycje przetworników CA powyżej m10kzł.  Mam trochę płyt CD a źródłem przez lata był Krell 300CD ale teraz ogrom muzyki jest dostępnej w sieci i w ostatnich latach z CD coraz rzadziej słucham. Obecnie podstawowym źródłem jest TV.  Przetwornik CA i wzmacniacz słuchawkowy w TV jak sądzę nie jest najwyższych lotów dlatego szukam osobnego CA z dobrym pre bo tak jak piszesz: Krell trochę się gryzie ze słuchaniem muzyki z TV przez wyjście suchawkowe". Jeśli chodzi o rynek przetworników CA to jestem całkowicie zielony. Po naczytaniu się w sieci waham się obecnie pomiędzy Topping D70 a Topping D90. Który z tych dwóch polecacie. Zaznaczam, że będę korzystał z ich wbudowanego pre. Zależy mi dynamice i wierności przekazu bez podbarwień.

Pozdrawiam Chojrak12

Edytowano przez Chojrak12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D90 to przede wszystkim bardzo neutralny dac bez podkolorowań czy przekłamań, dlatego mierzalne jest tak dobry. Nie każdy to lubi, a część osób nie chce wręcz takiego dźwięku tylko podkolorowany tak jak ich uszy są orzyzwyczajone. Pre wygląda bardziej na dodatek. TV to nie jest super źródło. Ja bym polecał dalej dobry streamer, z Dacem lub bez i zrezygnowanie z TV. Używane Cambridge Audio 851n czy Cocktail Audio X45 można już kupić poniżej 5 tys a czasami i za 4. Nowy Topping D90 + Bluesound 2i to też około 5 tys. To co trzeba od razu zaznaczyć przy toppingach to ,ze ich piloty nie są wygodne. To takie plastikowe pestki. Ja do swojego dokupię taki uniwersalny Logitech Harmony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chojrak12 napisał:

Dlaczego TV jako źródło sygnału cyfrowego nie jest dobry? Przecież mówimy o sygnale cyfrowym, nieprzetwarzanym.

Napisałem ,że tv to nie jest super źródło z kilku powodów. W obecnych czasach telewizory są duże i jasne. Uruchamianie tv, zwłaszcza wieczorem zeby posłuchać muzyki wydaje mi się po prostu niewygodne. Druga sprawa mniej ważna to,może mniej istotna dla Ciebie to obsługa, Bluesound daje możliwość odtwarzania z wielu streamingowych serwisów bez zmieniania aplikacji. Z mojego doświadczenia dźwięk z  TV po optyku zawsze jest dużo bardziej cichy więc dochodzi regulacja głośności kiedy zmienia się źródła, żeby zmieniając z tv na inne nie hukneło dźwiękiem. Nie wiem jaki to TV i czy wysyla np w pełnej rozdzielczości pliki hires jeżeli słuchasz Tidal Hifi. Sama jakość to też sprawa dyskusyjna, jedni mówią ,że to bez znaczenia bo to 0 i 1, inni ( w tym ja ) przejmują się bardziej takimi zjawiskami jak jitter, I doceniają przesyłanie asynchroniczne po USB i inne głupoty ,którymi nie trzeba sobie zawracać głowy ,jeżeli nie słyszy się różnicy. Miałem na raz kilka streamerow, podłączałem do tego samego daca, robiłem ślepe testy na swojej dziewczynie. Ja różnicę słyszę ale nikogo nie przekonuję bo każdy ma uszy swoje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...