Skocz do zawartości

Onkyo Rz820 jakie kolumny do kina


lulek24

Recommended Posts

Co sadzicie o kinie z tym amplitunerem onkyo rz820.

Posiadam klipsch rp-420s nie wiem co dalej, w co brnąć.

Na musli sa rp-260 bądź rp250 badź rp280 na front

Nie wiem co dalej .

 

Pokój 17m2 Tv na szerszej stronie boku. Odległość od tv ok1-1.5m

 

Sadziłem że będę kuł pod atomosy w suficie ale teraz sam nie wiem czy jest sens

 

Czy w ogóle brąć w Klipsch czy w cos tańszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 17m to RP 260 a i tak moga oakzać się za duże. W mniejsze nie idź bo jest znaczna utrata na jakości.

Dobry amplituner ale lata swoje ma. Jest Twój czy chcesz kupić uzywany? Za ile?

Ewentualnie monitory. Monitor Audio Silver 100. Te tyły tak czy siak zostaw bo to super model.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lulek24 napisał:

Odległość od tv ok1-1.5m

Możesz to narysować, albo wrzucić zdjęcia?

Przecież takie RP280F zabiją Cię na miejscu 😁

I do czego to w ogóle ma służyć? Jeżeli full to kino, to ja bym front oparł na 404C + 600M. O konieczności postawienia do tego wszystkiego sub'a chyba nie trzeba wspominać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Onkyo jest nowy przyszedł mi z Niemiec. 9dałem 750 ojro)

Na fronty miałem na myśli rp260 piano ale zastanawiałem sie nad rp250 heban ale sa chyba za małe . Na uwadze mam tez rp-160 ale sam nie wiem , dlatego pytam was.

Czy jest sens bawić sie z sufitem ?? 2 badź 4 (mój onkyo tylko łapie 2szt , teraz kwestia czy na przód czy nade mna . Widziałem tez opcje powyżej frontów na samej górze.

Narysuje to później jak wygląda ale ostrzegam bedzie to odręczne.

 

Tak kino domowe ale nie dostane zawału jak bedzie to stereo ??

 

W innym pokoju mam stereo

 

Nie ukrywam że klipsch jest drogim wytworem przodowników pracy PRC.

Czy kupic zestaw STX Elektrino,

Mam juz subwoofer .

Edytowano przez lulek24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lulek24 napisał:

2 badź 4 (mój onkyo tylko łapie 2szt , teraz kwestia czy na przód czy nade mna . Widziałem tez opcje powyżej frontów na samej górze.

Zacznij od przeczytania standardu dolby atmos a nie tworzysz jakieś swoje "standardy" :)

Pokój malutki 17m2 a chęci jak na min 30m2 rp280 , 4 atmosy ... :D grubo

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Zacznij od przeczytania standardu dolby atmos a nie tworzysz jakieś swoje "standardy" :)

Pokój malutki 17m2 a chęci jak na min 30m2 rp280 , 4 atmosy ... :D grubo

Szanowny pan jak nie pomaga niech nie wyśmiewa innych.

9 godzin temu, GleNinja napisał:

sufitowe robią robotę, ale niestety - zbyt dużo filmów w tym systemie nie ma -  dobre sufitówki tez swoje kosztują 

 

Jak man  film atmos 7,1 to  znaczy ? 5.1.2 ? a jak nie będę miał tych sufitów to nie będzie po prostu tych efektów czy będą wmuxowane w inne kanały ?

 

Nabazgrałem tutaj pomieszczenie gdzie będzie kino, doradzacie co wybrać

 

 

IMG_20200508_215808.jpg

Edytowano przez lulek24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i straszył, a taki piękny rysunek :) 

Jeszcze wymiary pomieszczenia i będzie komplet. Bo już widzę, że z tym 

Dnia 7.05.2020 o 23:39, lulek24 napisał:

Odległość od tv ok1-1.5m

to trochę nas kolega oszukał ;)  nie daj sobie wmówić, że rozmiar nie ma znaczenia. W KD ma bardzo duże, praktycznie każdy centymetr 

4 godziny temu, lulek24 napisał:

Jak man  film atmos 7,1 to  znaczy ? 5.1.2 ? 

tzn. że zagra 7.1 + atmos. A jak nie będziesz miał "górnych" to zejdzie "piętro" niżej, bez straty na jakości dźwięku, czyli samo 7.1 w HD.

Ale w dalszym ciągu jestem zdania, że jeżeli ma to służyć głownie do kina, to podłogówki RP nie mają tu czego szukać. Przerost formy nad treścią.

I te atmosy nie są dobrze rozłożone. W tym pomieszczeniu wystarczą w zupełności dwa. SL i SP bez "stojaka" (czyli szerzej) będzie ok. Ale SBL/SBP lepiej już w wersji "na stojaku".

Chyba, że pójdziesz w 5.1 i surrondy umieścisz tak, jak te po rogach - też kino zrobi swoją robotę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

późno było, jedna rzecz mi jeszcze umknęła - te surround'y też bardziej na wysokości sofy, nie przed nią... jeżeli miałby to być Klipsch, (skoro już posługujesz się poprzednimi modelami, więc się dostosuje) to front 160M + 440C i 240s na surround'ach. I postawiłbym na 5.1(2).2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 07:57, S4Home napisał:

 Monitor Audio Silver 100. Te tyły tak czy siak zostaw bo to super model.

 

 

Porównanie monitorów Klipsch rp160 z Monitor Audio silver 100 ? Zgraja sie z moimi klipsch rp240s barwowo ??

Klipsch rp-160m piano black mogę mieć nowe za ok 2700 z wysyłka

Rp-440c za 1700 piano  czy to sa dobre ceny wiem ze teraz nie sa dostepne ogołnie te stare reference premiere ale nowe rp np600 graja ponoś gorzej

Czy faktycznie rp260f kupic za 4400 tez piano czy jest sens pchać w piano

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Markcox napisał:

.........jedna rzecz mi jeszcze umknęła - te surround'y też bardziej na wysokości sofy, nie przed nią... jeżeli miałby to być Klipsch to front 160M + 440C i 240s na surround'ach. I postawiłbym na 5.1(2).2. 

Załączyłem graf z tego co kolega pisał czy dobrze to ująłem poza sufitami :)

 

Jedno jeszcze jak np daje to co na rysunku i dodaje do tył kanapy 2x klipsch rp150m czy kanały rp240s i rp150m będą miały oddzielne efekty jak nie bede używał supitów ?? Gdzieś wyczytałem że będa bez rozróżnienia jako jedno :)

 

P.S> Przepraszam za dziwne pytania ale wole mieć to dokładnie zobrazowane , nie byłem w temacie długi czas , po prostu mnie to nie interesowało

IMG_20200509_193747.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie idż w mniejsze podłogówki niż RP260 bo to bardzo słabe modele. CZyli RP 5000 i RP4000.

Moim zdaniem Silver 100 gra znacznie lepiej od RP 160 czy też nowego RP600m.

Gra większym i nie tak twardym basem jak w Klipschu. Do tego cała konstrukcja jest bardziej  przestrzenna.

150m na fronty nie polecam. To już granie bardzo twarde. 100% kinowe. Koncerty wypadają już słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze porównanie klipsch rp-260 vs rp-6000 czym sie różnią ?? Maja inne zwrotnice czy przetworniki ??

Jak porównanie klipsch w kinie do stx elektrino 5.1.2 który jest lepszy w stereo a który w kinie . Nie o cene mnie chodzi mi tyko jakość dźwięku.

Osobiście mam stx elektrino 250 w stereo na onkyo 8020 i uważam że dźwięk jest rewelacyjny ale jak dlugo gra to coś sie z nimi dzieje jakby nie miały mocy po prostu jakość spada . \Czy to stx czy wzmacniacz ??

4 godziny temu, S4Home napisał:

150m na fronty nie polecam. To już granie bardzo twarde. 100% kinowe. Koncerty wypadają już słabo.

Rp-150 chciałem użyć na tył za kanapą jak nie zamontuje sufitowych.

Reasumując , jak użyje na front rp260 +centralny  rp250c +rp240s +rp150 na tyl kanapy czy to będzie sensowne bez sufitowych atmosow. Teraz troszkę ubolewam ze nie zabrałem 9.2 zamiast 7.2

Ten lakier w piano rysuje się bardzo i jak to wygląda na żywo >:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaże mi te altusy w piano... to piano jest modą właśnie z aktualnych czasów gdzie wszystko robi się w lakierze na biało lub czarno.

Te klipsche w zwykłej okleinie wyglądają wyjątkowo brzydko, orzech jedynie spoko wygląda.

@lulek24

Nie nie rysują się o ile nie używasz papieru ściernego, miotełka do kurza i lecisz raz na jakiś czas szmatką z froty.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lulek24 napisał:

k, jeszcze porównanie klipsch rp-260 vs rp-6000 czym sie różnią ?? Maja inne zwrotnice czy przetworniki ??

Wyglądem. Odświeżono po prostu look tych kolumn. Oczywiście testy pokazywały że jest lepiej. A później na ślepym odsłuchu ciężko było pokazać które są te nowe :P

Stx 250 jest rowny. Liniowy. Klipsch taki nie jest. to typowa Vka. Ciężko je porównać. Obiektywnie amerykańskie kolumny sa lepsze. Ale nie każdemu się spodobają.

No okleina w tych kolumanch nie jest na najwyższym poziomie.

Co ciekawe! Modele z poprzedniej linii RP 260 na przykład z centralnym 440C a (vs) tylni 240 s  miały inną okleinę! Ta z tyłów była lepsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziękuje wszystkim za info .

Kupiłem Klipsch  rp260 piano moje odczucia .?

STX electrino 250

Muzyka = dźwięk na wysokim poziomie, bass super lepszy bass od klipsch , głębszy i nie dudni jest super. Wyraźna zauważalna wyższa jakość dźwięku lecz tweeter nie cyka tak mocno jak w klipsch.

 

Kino-super bass nisko schodzi , nie potrzeba żadnego dodatkowego subwoofera za x PLN za 1750 co dałem 3lata temu REWELACJA do wszystkiego

 

Nie ma sensu przepłacać za badziewny Klipsch . Jedyne to super wykonanie Piano Black.

 

Klipsch rp260 piano

Super wykonanie , na prawdę rewelacyjne, czarny połysk super sie prezentuje . Kawałek dobrego mebla za 3600zl (promo)

Muza- Miałem być zadowolony z techno na tych kolumnach- Niestety cykają stanowczo za wysoko . Nie da sie słuchać długo , uszy odpadają .Skusiłem sie z ciekawości na nie .Tak strasznie sa zachwalane na wszystkich forach i mediach . Niby miały byc skręcone na wysokie ale chyba ktoś palił zioło pisząc te bzdury.

Membrany praktycznie wcale się nie wychylają a nie lubię tego . Co tu więcej pisać dno totalne, bubel . Stos pisał, że nie ma średnicy ale to prawda.

Mam te kolumny do zaoferowania za 3.6k +wysyłka bądź odbiór Kraków, Nie oddaje do sklepu gdyż ściągają mi 150zl za wysyłkę :/

 

Kino - wnoszą coś więcej niz stx ale nie jest tak wiele by dopłacać praktycznie 2razy . W stx był większy bass i nie był potrzebny sub a w klipsch to mus.

 

Na zakończenie nie jestem opłacany przez żadnego producenta wyrażam swoja opinie, nikogo nie obrażając :P . Czytaj po co przepłacać jak nie warto.

 

Klipsch vs stx sa głośniejsze przy tej samej głośności.

 

P>S> mogę dodać filmik jak brzmia kazdy z osobna

 

 

IMG_20200705_162656.jpg

IMG_20200705_155049.jpg

Edytowano przez lulek24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...