Skocz do zawartości

SMSL , Topping - mały, tani i dobry wzmacniacz


Wito76

Recommended Posts

Jest trochę wątków podobnych, ale nie do końca wyjaśniających moje dylematy. Mam w planie wymianę kolumn. Moje obecne podłogówki Klipsch R-620F prawdopodobnie kupi ode mnie dobry kolega, który nie ma obecnie żadnego sprzętu do słuchania. Potrzeby kolegi wyglądają następująco. Ma telefon, laptopa i telewizor. Chciałby korzystać z tych  sprzętów jako źródeł czyli streaming Tidal,  (po bluetooth a może i USB Audio). Sporo korzysta z YouTube więc chciałby oglądać na laptopie czy telefonie a dźwięk mieć w kolumnach. No i optykiem wypadałoby podłączyć telewizor. I teraz pytanie, czy i jak sprzęty typu Topping MX3 czy SMSL AD-18 lub jeszcze podobne poradzą sobie z podłogówkami Klipsch? SMSL trochę mocniejszy jest i fajniej wg mnie wygląda. A może jeszcze coś innego z tej klasy sprzętów? Pod uwagę jeszcze braliśmy sprzęt klasy Onkyo 8220 z racji komunikacji bluetooth i wejść cyfrowych, ale podczas mojej rozmowy telefonicznej z branżą zasugerowali wyżej wspomniane chińczyki jako wystarczające a wręcz lepsze od markowych kolcków typu Onkyo, Yamaha czy Pioneer które kosztują około 1200zł i płacisz za logo.

Co sądzicie o takim połączeniu chińczyka z Klipschami, brzmienie, moc, ergonomia, funkcjonalność? Zgra się to ? Cena 600-800zł jest kusząca.

I jeszcze pytanie techniczne, nie znalazłem nigdzie tej informacji w opisach. Ten Topping czy SMSL mają wbudowany zasilacz czy oddzielny. Jest w zestawie czy kupujemy go oddzielnie? Pytam, bo gdzieś ktoś pisał o kupnie mocniejszego zasilacza.

Chciałbym, żeby kolega był zadowolony z grania i funkcjonalności. Nie chodzi mi o to by „ożenić” kolumny jak samochód na giełdzie i mieć temat z głowy. Poprosił mnie o doradzenie co kupić a nie jest forumowiczem, nie ma też doświadczenia w audio i być może trudno byłoby mu dogadać się z forum i branżą.

Edytuję jeszcze: Jak wygląda korekcja tonów w takich sprzętach. Da radę korygować wysokie, niskie? Czy może jakieś dedykowane presety są ?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sam także posiadam MX3 jako wzmacniacz zastępczy dla lampy. Wykorzystuję go do połączenia z TV czy słuchania radia. Pod obciążeniem ciągnie 6,5W, a nie 400W więc jest różnica a jak wiadomo jakość dźwięku z TV nigdy nie będzie rewelacyjna. W swojej kategorii cenowej tak na prawdę nie ma konkurencji, ba jest nawet w stanie konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami. Niemniej jednak w przypadku serii Reference lub Reference Premiere będzie za ostro. Klipsch ma mocno podbitą górę i tutaj potrzeba cieplejszego wzmacniacza typu NAD C326BEE.  Wszystko oczywiście zależy od preferencji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Q21 Ale polecany NAD C326 nie ma w ogóle sekcji cyfrowej ani bluetooth a to podstawa dla użytkownika. No i budżet ponad 2 razy większy niż chińczyki. Jeśli chodzi o moje odczucia to nie stwierdzam ostrej góry w Klipschach, czasem wręcz chciałbym jeszcze więcej góry. Ostrą lub bardziej syczącą górę to miałem ostatnio w Tannoy monitorach, które podłączyłem pożyczone od kumpla do posłuchania. Nowe, odświeżone serie Klipscha noszą piętno poprzedników o których mówiło się  o ostrości i "krew z uszu", a faktycznie teraz jest dużo lepiej jeśli nie w sam raz.

A opcja z SMSL AD18 ?

Wywołuję w takim razie @MobyDick, widziałem kiedyś że udzielał się w wątkach o tych maluchach i sporo wie na ich temat.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL AD18 nie słyszałem, ma zwykle dobre opinie i pewnie będzie dobrze. Z tego co się orientuję początkowo dawano do niego bardzo słabe zasilacze, obecnie są mocniejsze o mocy ~100W co może dać realnie trochę ponad 2x40W na wyjściu. Tym bardziej że jego napięcie jest zbyt niskie (19V) aby osiągnął moc deklarowaną trzeba by wyposażyć go w zasilacz o parametrach wyjściowych przynajmniej 24V 8A. W SMSL Q5pro jest regulacja barwy ( wysokie i niskie ) niezależna od 7-miu gotowych ustawień korektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL AD18 chyba ma regulacje barwy. Nie wiem jak ona działa. Jeśli wzmacniacz nie ma wbudowanego modułu bluetooth, to można do niego podłączyć zewnętrzny. Taki tani i prosty można kupić nawet za kilkanaście złotych. Moim zdaniem lepiej wyposażyć się w Chromecast Audio za około 100 zł. A wg danych producenta AD18 również ma miec 7 ustawień korektora i regulację barwy: https://smsl.pl/produkt/ad18/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...