Skocz do zawartości

Amplituner dla Infinity Ref 61 mk2


lukaszw

Recommended Posts

Witam,

czytałem parę wątków na waszym forum oraz innych dotyczących moich głośników jednak nadal biję się z myślami nad wyborem właściwego amplitunera.
Posiadam 2 kolumny Infinity Reference 61 mk2 i z tego co zdążyłem wyczytać w RMS potrzebują 120W na 6 ohm, maksymalnie 175W. 
Chciałbym uniknąć zakupu osobno amplitunera i wzmacniacza ze względów ekonomicznych stąd zależy mi na mocnym sprzęcie który pozwoli głośnikom polatać.
W większości będą służyły do bardziej tanecznych rytmów, szybszych z mocniejszym basem, może troche rapu z głębszym basem ale chciałbym żeby od czasu do czasu odnalazły się przy czymś spokojniejszym i jako typowe kino domowe. Obsługa mi 5.1 pewnie w przyszłości będę chciał rozbudować całość o jakiś głośnik centralny + subwoofer jak basu zabraknie.
Pokój 40m2 ale nie jest standardowy ze względu na otwartą kuchnią, korytarz więc zależy mi na auto kalibracji.

Celuje w sprzęt używany z komunikacją bezprzewodową BT w budżecie ~1000/1500 zł. 
Zastanawiam się aktualnie nad:
Pioneer VSX-534B
Pioneer VSX-531-K
Denon AVR-X550T
Denon AVR-X1000
Yamaha RX-V485

Czytałem różne wersje że pioneer lepiej trafia w bas, że denon jest bardziej wyważony, a yamaha dość specyficzna i nie do każdego pasuje zas onkyo nie podeszło mi do gustu stylistycznie ale jestem otwarty. Im więcej czytam tym bardziej się gubię stąd gorąca prośba do was o pomoc.
I jako dodatek, jakie kable do wybranego kompletu ;)?

P.S Czy macie doświadczenia z adapterami RCA - BT + inny amplituner? może to jest rozwiązanie?

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz uzyskać dynamiczne brzmienie to celuj w Yamahę RXV485 albo jeszcze lepiej RXV685, która powinna sobie zdecydowanie lepiej poradzić z Infinity. Pytanie tylko dlaczego ma być amplituner kina domowego? Nie lepiej zwrócić uwagę na Yamahę RN602/RN803d czy Onkyo 8250/8390? Zyskasz wyższą jakość dźwięku i zachowasz opcje sieciowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...