Skocz do zawartości

zestaw stereo PMC twenty ?


denox

Recommended Posts

witam,

wcześniej miałem post w dziale kino domowe, ponieważ byłem prawie zdecydowany na soundbar, jako uniwersalne urządzenie, które zajmuje mało miejsca. 

Tam mnie przekonano, że nawet zwykłe głośniki monitory zagrają lepiej niż cała ta listwa.

Mam dość duże pomieszczenie, ale wąskie otwarte na kuchnię i korytarz, nie mam też za specjalnie miejsca na duże gabarytem głośniki, wstępnie zdecydowałem, że zakupię KEF ls50 wirelles, którę mają dobre opinie i są często polecane.  Będąc dzisiaj w sklepie zniechęcono mnie do tego pomysłu, ponoć te głośniki mają małe pasmo, czyli nie zagrają dobrze w odległości odsłuchu np 3 metry.

To co mi tam polecili to:

Naim Atom

do tego podpięte monitory PMC twenty 5.22

i w zależności jeśli będe chciał więcej basu subwoofer REL

To co najważniejsze, czyli do czego będę to używał: TV, kablówka, Spotify, youtube, konsola, laptop, telefon itp itd, rzadziej, ale zapewne też jakieś płyty.

Czy to waszym zdaniem trafny wybór ?

wstępnie na początku tygodnia jestem właśnie umówiony na odsłuch .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że mam podobny układ i tez szukam. I w tej cenie możesz kupić bardzo duża gamę podlogówek, które poza wyjątkami zagrają jednak pełniejszym pasmem. KEFow jakoś nie sposób znaleźć do odsłuchu (też mnie ciekawiły).
Jeśli chodzi o PMC to słuchałem 5.23 i brzmią świetnie, ale technicznie i chyba lekko obniżony srodek mają. Myślę, że mogą się bardzo podobać, ale ja akurat nie tego brzmienia szukam. Basu było tak dla mnie w sam raz ale 5.22 mogą mieć mniej. Mam innego faworyta narazie, ale jeszcze chcę posłuchać innych głośników, też aktywów.
Jedyne co mogę poradzić, to wydając tyle kasy posłuchaj. To jest na prawdę spory budżet i poza jakimś hobbystycznym hi-endem możesz kupić za to sprzęt najwyższej klasy (powiedziałbym że spory budżet, jak na słuchanie YT).

A, jakbyś rozważał devialety reactory to sobie odpuść. Osłuchałem je za ciebie :) te duże warte rozważenia jak się nie boisz takiego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie tylko model 22 i model 23 to jednak co innego. 23 mimo że są trochę mocniejsze to jednak grają bardziej z krajami pasma góra jest bardziej wyeksponowana i detalicznejsza. Z kolei 22 są bardziej wyrównane pomimo że słabsze. brzmienie najma pasuje do tych kolumn zdecydowanie kropkach oprócz niego polecałbym także roksan caspian M2. wspaniale grają także z lampami i unison research chociaż akurat to kolumny które lubią prąd więc z mocnym tranzystorem moim zdaniem uzyskuje się dźwięk naprawdę potężny. jeśli mówili o subufer Ela 12 05 albo modelach p to faktycznie dobrze ci doradzą no. Jak najbardziej jesteśmy otwarci mamy te modele na spanie możemy ci spokojnie wypożyczyć. Przetestujesz sobie w domu czy gotujemy dobre ceny. Tak żebyś faktycznie był zadowolony zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC to rewelacyjne kolumny, ale nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie dla osoby, która zaczyna „zabawę” z dobrym audio. To kolumny, które dodatkowo wymagają mocnego, wydajnego piecyka. Takie przejście z soundbar do PMC... ok.

Moja propozycja - dobry all-in-one np. Naim Uniti Atom, może trochę tańszy Cyrus One Cast lub bezkompromisowo Moon Ace. Chyba że masz miejsce na system podzielony np. bardzo dobry i niedrogi Audiolab serii 6000. Kolumny - stawiam na Kef, ale w takim pomieszczeniu swietnie sprawdzi się np. System Audio Saxo 60. A jeśli będzie zbyt mało basu, dobry subwoofer. Tutaj REL sprawdzi się bardzo dobrze, ewentualnie jeden z modeli SVS - masz wersje otwarte, bardziej dedykowane do kina domowego oraz wersje zamknięte, które poza kinem, swietnie sprawdzą się także w muzyce.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, oczywiście możemy także posłuchać PMC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika Moon nie pasuje do PMC. Sprawdzone. Fakt urzadzenie bez kompromisowe. Ale tutaj się nie sprawdza, szkoda.

Chodź zgadzam sie z kolegami że PMC musisz odsłuchać. To kolumny które trzeba docenić. Filozofią firmy nie jest zrobienie WOW jak w Klipschu. Nie każdemu się to podoba. Nie uważam teza aby po 10 minutach wiedzieć czy się chce takie granie czy nie.

Także jestem na tak. I zgadzam się z kolegami, nie wiem czy to produkt na pierwszy ogień w audio.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro na godzinę 12 jestem umówiony obok siebie na odsłuch, będzie to mój pierwszy odsłuch w życiu i pewnie co by mi tam nie podłączyli to będę zadowolony, 

Ten sprzęt co mi polecano czyli Naim Atom ma wymiary, dzięki którym upcham go w szafce, której głębokość to jakieś 30 cm, pozostałe urządzenia all in one powyżej  są już głębsze więc odpadają właśnie ze względu na wymiary.

Teraz pozostaje dobrać pod ten wzmacniacz głośniki, na pierwszy ogień idą te PMC, co do głośników to faktycznie będą u mnie trochę niewykorzystane, jeśli ich głównym źródłem sygnału jest kablówka, spotify, internet itp czyli taki codzienny uniwersalny użytek. 

Czy będą dobrym wyborem nie wiem, czy mi się spodoba ich dźwięk? pewnie tak z racji tego, ze teraz słucham muzyki na głośnikach z tv w 90%, a jeszcze 3 dni temu chciałem zakupić właśnie soundbar, ale to już temat zamknięty bo wybór pada na właśnie zestaw stereo i monitory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denox, zwróć uwagę na podkreślanie sybilantów na paczkach PMC (przesłuchaj kilku różnych płyt - nie tylko w bardzo dobrej jakości czy też jakie Ci włączy salon audio, nie sugeruj się też tym co wyżej pisze Branża, akurat tutaj nie podoba mi się ich zachowanie - gdy nie mieli u siebie paczek PMC to bardzo, BARDZO! je krytykowali, np. że niczym nie idzie załagodzić charakteru kolumn PMC - żadnym wzmacniaczem czy źródłem o kablach nie wspominając, że nie lubią PMC a kiedy weszli w PMC to raptem są to kolumny wybitne... No tak nie można ale jak widzę - potężna marża na PMC swoje robi  :( ).

Kończąc bo zaraz zacznie się "pitolenie", że wymyślam to jeżeli już zdecydujesz się na paczki PMC to kup je "na odległość", żebyś mógł je - w razie gdyby jednak nie podeszły - zwrócić i na spokojnie przez dobry tydzień posłuchaj u siebie w domu, zwracając szczególną uwagę na jakość wysokich tonów oraz czy taki sposób oddania głosek syczących Ci nie przeszkadza. Przyjrzyj się też z bliska jakości wykonania, często są to dość niechlujnie wykonane głośniki, woofery pozalewane klejem itd. Nie daj sobie wkręcić, że kabelkami możesz modelować dowolnie charakter paczek PMC (pamiętaj co wielu osobom - nie tylko dla mnie - mówiła Branża, zanim weszli w PMC). 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@denox

Jako lajkonik powiem Ci; posłuchaj paru głośników side-by-side, żebyś miał punkt odniesienia.

Ja pozwolę sobie się nie zgodzić że PMC nie robią WOW, a Klipsche robią (przynajmniej Heresy, które porównywałem bezpośrednio). Powiedziałbym, że na odwrót. PMC były bardzo precyzyjne, zero przypadkowych dźwieków. Bardzo sterylnie i anlitycznie.  Robi to wrażenie. Myślę, że jeśli słuchasz muzy z TV to będzie mocna zmiana  i będzie WOW :)

Dla mnie to sprzęt dla audiofili, którzy chcą się jarać niuansami w muzyce (ewentualnie grą nowego kabla USB ;) ) a niekoniecznie samą muzyką. Było to trochę wszystko bez życia, mimo, że jakość dźwięku świetna.

Ja po prostu lubię muzykę i KLipsche akurat dawały to. Tam też wszytsko słychać tylko jest mniej sterylnie za to bardziej żywo.  

Rada: sprawdź też na niskich głosnościach. Nie wiem jak słuchasz muzyki, ale np ja 80% raczej cicho. Klipsche robiły robotę, PMC nie dało się słuchać. Po zciszeniu zostawały tylko stopa perkusji i hihat, wokali i całego środka prawie nie było słychać. Może trochę przerysowuję, ale różnica między tymi głośnikami była kolosalna.  Jak lubisz przypierdzielić i tak słuchasz na codzień rozkręć i posłuchaj vs inne, który lepiej jedzie. I wybierz sobie maks 3 utwory, które lubisz i znasz (najlepiej z róznych gatunków). Na początku będzie Cię kusiło, żeby przelecieć wszystko, co znasz, tylko tak nie porównasz niczego. Lepiej wziąć 3 numery, 3 pary glośników i poprzełączać się parę razy. To Ci da najwięcej. 

E: o Kaczadupa mnie trochę ubiegł(a) :)

Edytowano przez Quentin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Quentin napisał:

@

E: o Kaczadupa mnie trochę ubiegł(a) :)

Już pomijając brzmienie,  to samo wykonanie kolumn PMC - tragedia! zwłaszcza w tak nieadekwatnych pieniądzach w jakich są one sprzedawane. Wystarczy porównać takie Xavian Perla Esclusiva i monitory PMC, tu i tu drożyzna ale co dziwne to ta mniejsza drożyzna czyli Xaviany  wykonane tak, że człowiek jest w stanie wyłożyć za nie te ok. 10 kzł bo widzi ile pracy ktoś włożył w te paczuszki a PMC? PMC są wykonane tak jakby je ktoś na szybko, niechlujnie i z materiałów pozbieranych na jakimś śmietniku pozbijał. Nawet takie detale/pierdoły jak maskownice - proszę porównać maskownice Xaviana i PMC -  ja wiem, że to tylko maskownice ale też świadczą o jakimś podejściu do jakości wykonania całego produktu (w tak wysokiej cenie). 

ps.  Żem sobie ciekawy nick na forum wymyślił, czasem sam się łapię na tym - kto to jest ten kaczadupa ;) 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słuchać za głośno to nawet nie mogę, jest to mieszkanie i dookoła sąsiedzi, wiec faktycznie większość czasu będzie użytkowany zestaw bez jakiegoś przytupu.

Dużo z was właśnie wskazuje na nadmierną szczegółowość tych PMC, na to muszę zwrócić uwagę, codzienne użytkowanie tych głośników to nie orkiestra symfoniczna, która szczegółowość docenia, a uniwersalne użytkowanie do wszystkiego ale też skoro używać  będę to ze słabej jakości sygnałów, to poprostu poproszę ich o włączenie choćby radia z Youtube, zobaczę jak taki rodzaj muzyki radzi sobie z tymi głośnikami. Ten naim atoll pasuje mi na pewno ze względu na nieduże wymiary ( głębokość ), poproszę jutro by oprócz tych PMC podpieli mi jeszcze jakieś monitory do tego wzmacniacza , wtedy będę miał bezpośrednie porównanie, zobaczę co zaproponują jeszcze do tego , a na końcu wypożyczę wybrany zestaw do domu i tam przetestuje to dokładniej,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt już w mieszkaniu, tj:

Neim Atom 

PCM Twenty 5.22

Bourchard 400S do tego jeszcze Subwoofer REL

Generalnie to potwierdziło się to o czym tu pisano, PCM są bardzo analityczne, szczegółowe Bourchardt bardziej ciepłe w moim mniemaniu brzmienie.

PCM jakby też lepiej sobie radzi z niskimi tonami, jutro dopiero więcej im czasu poświęcę. Z wyglądu na pewno ładniejszy też są te głośniki PCM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej wspominałem to mój pierwszy odsłuch w życiu, wcześniej nie miałem styczności z tego typu sprzętem, wg mnie gra to dobrze, co dla innego można znaczyć za słabo... powyżej koledzy z forum zalecali wręcz ten wzmacniacz do tych głośników, hmm czyżby był za słaby do nich jednak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepach to każdy chce sprzedać to co ma, a tym bardziej jak widzi kogoś kto z branży nie jest i nie jest audiofilem co rozpozna każdy niuans

Co do tego subwofera od początku miałem jakieś wątpliwości czy oby do tego zestawu pasuje, 

możesz doradzić coś lepszego w takim razie czym się mogę zainteresować ? mankament polega tylko na tym, że w przypadku subwoofera jego głębokość szerokość to ok 32 cm, nie większy. Naim Atom z tego co piszesz też jest złym wyborem, jakaś na szybko propozycja ? ( na pewno uniwersalnym rozwiązaniem jest urządzenie all in tym bardziej dla mnie, a ten Naim jest zgrabny w sensie na głębokość mieści się w regale )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon z Poznania, bo stą∂ jestem, może powstrzymam się od podawania nazwy sklepu 

jestem trochę w gorącej wodzie kąpany i chce mieć ten temat powoli zamknięty , a jesteś w stanie mi np podać jakieś urządzenie all in do tych pmc które mogę wziąć na odsłuch i np podpowiedzieć której marki subem się ewentualnie zainteresować ? W sklepie właśnie polecali ten sub REL bo ponoć to jest subwoofer muzyczny, który dobrze zagra z tym zestawem.

Dla mnie to trochę jak błądzenie we mgle..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz sprzęt w domu to posłuchaj go przez chociaż tydzień, napisz co Ci się podoba oraz co drażni lub czego brakuje  w graniu PMC a co w S400. Suba bym w to wszystko nie mieszał...

Posluchaj na spokojnie swojej ulubionej muzyki o różnych porach dnia i nocy, jak najlepiej postaraj się poznać brzmienie tych systemów. A i pamiętaj o prawidłowym ustawieniu kolumn i miejsca odsłuchu. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jeden post przed tym jak miałem PMC gdzie je krytykuje. Jeden!

Sybilanty w PMC? Oznacza to że nie wiesz jak wysoko może czysto grać kolumna. Jak słuchasz trąbki w symfonii albo składzie jazowym to też mówisz że ma sybilanty?

Dnia 11.05.2020 o 11:56, denox napisał:

Dużo z was właśnie wskazuje na nadmierną szczegółowość tych PMC,

Ale kto wskazuje oprócz @kaczadupa? :) Zwróć uwagę jak jego posty są anty PMC.

Ok masz sprzęt w domu więc przestańmy wyrażać swoje opinie.

Powiedz mi o Twoich.

Realnie które granie Ci się bardziej podoba. Nie mysl o tym kto pisał że te sa za jasne a te za ciemne i takie tam.

Słuchaj Ty.

Aha i masz sybilanty ?????? :P

Bo to serio kolego Kaczadupa moim zdaniem to była kwestia albo źródła, albo wzmaka. No jak miałem serie Twenty teraz mam Twenty 5 na stanie tak sybilantów nie miałem nigdy.

W domu testowałem Twenty 26 / GOLD / Twenty5. 22 i też nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Pokaż mi jeden post przed tym jak miałem PMC gdzie je krytykuje. Jeden!

Sybilanty w PMC? Oznacza to że nie wiesz jak wysoko może czysto grać kolumna. Jak słuchasz trąbki w symfonii albo składzie jazowym to też mówisz że ma sybilanty?

Chłopie ochłoń i uważniej czytaj co piszą inni...

Czy pojęcie Branża w naszym kraju zaczyna się i kończy na S4Home...? 

Napisałem Koledze Denox aby zwrócił uwagę na kilka elementów związanych z paczkami PMC i tyle. 

Ty masz swoje zdanie a ja swoje na temat paczek PMC i każdy z nas ma do tego prawo. Dla Ciebie PMC są super a dla mnie są super ZDZIERSTWEM w stosunku do tego co oferują i największemu wrogowi nie poleciłbym kupna nowych! paczek PMC, nawet w cenach wyprzedażowych w salonach audio. 

I jak byś uważnie czytał to zobaczyłbyś, że poprosiłem aby  Kolega Denox posłuchał na spokojnie przez chociaż tydzień  paczek PMC i S400 a nie od razu pakował je do zwrotu... Może akurat jemu charakter PMC się spodoba, ważne żeby zwrócił uwagę! na kilka cech brzmienia PMC i tyle...

Podsumowując, może tak więcej życzliwości z Twojej strony Piotrze? :)  I nie "wpuszczajmy" ludzi tak lekką ręką w zakup NOWYCH  kolumn PMC - zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynają przygodę z klamotami audio, żeby potem nie musieli tak jak nasz wspólny Kolega z innego forum ściemniać, że PMC grają mu wybitnie i absolutnie ich nie sprzedaje a w rzeczywistości nawet w tym samym czasie wystawiać je kolejny już raz z niższą ceną po giełdach hifi i OLX-ach. 

I tak już całkiem prywatnie zadam Ci Piotrze pytanie, czy uważasz że 40W wszystko mającego Naima Atom wystarczy dla PMC i S400? I czy ten jeden sub Rel-a to dobry pomysł w tym konkretnym przypadku? 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może o moich skromnych wrażeniach na dzień dzisiejszy,

wg mnie porównując na tym Neim Atom PMC i Burchardt 400, 

PMC grają nieco lepiej, są dokładniejsze lepiej budują scenę, ciekawiej brzmi też sam wokal w dodatku ładniej wyglądają i bardziej mi pasują do wnętrza, co pewnie na forum jest mniej istotne. Czego mi w nich brakuje ? Trochę więcej basu.

W zestawieniu jednak z tym subwfoorem REL nie brzmi to już za dobrze, bas jakby dudni i nie pasuje do reszty co mi poprostu przeszkadza, nie wiem czy to wynika bezpośrednio ze złego dopasowania suba, jego jakości czy tez poprostu już tak jest w zestawie stereo jak się dodaje suba. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa ale ja także pisałem o testach a nie ślepym zakupie. Przeanalizuj od początku ten wątek. Podawałeś swoje zdanie do których absolutnie masz prawo a ja podawałem swoje. Miałem wrażenie że do tej pory była merytoryczna wymiana zdań. Nikt nikogo nie obrażał. Twarde argumenty :)

Dnia 13.05.2020 o 10:25, kaczadupa napisał:

żeby potem nie musieli tak jak nasz wspólny Kolega z innego forum ściemniać, że PMC grają mu wybitnie i absolutnie ich nie sprzedaje a w rzeczywistości nawet w tym samym czasie wystawiać je kolejny już raz z niższą ceną po giełdach hifi i OLX-ach. 

Wspólny kolega? Który?

Dnia 13.05.2020 o 10:25, kaczadupa napisał:

I tak już całkiem prywatnie zadam Ci Piotrze pytanie, czy uważasz że 40W wszystko mającego Naima Atom wystarczy dla PMC i S400? I czy ten jeden sub Rel-a to dobry pomysł w tym konkretnym przypadku? 

W tym konkretnym przypadku uważam że jest to za mało. Co prawda Naim nigdy nie pakował do swoich wzmacniaczy elektrowni i potrafiły grac dobrze. Nie mówie o Statement. PMC natomiast lubią moc i tutaj charakter Naima jest ok. Wypadało by jednak aby był mocniejszy.

20 godzin temu, denox napisał:

Napiszę może o moich skromnych wrażeniach na dzień dzisiejszy,

wg mnie porównując na tym Neim Atom PMC i Burchardt 400, 

PMC grają nieco lepiej, są dokładniejsze lepiej budują scenę, ciekawiej brzmi też sam wokal w dodatku ładniej wyglądają i bardziej mi pasują do wnętrza, co pewnie na forum jest mniej istotne. Czego mi w nich brakuje ? Trochę więcej basu.

W zestawieniu jednak z tym subwfoorem REL nie brzmi to już za dobrze, bas jakby dudni i nie pasuje do reszty co mi poprostu przeszkadza, nie wiem czy to wynika bezpośrednio ze złego dopasowania suba, jego jakości czy tez poprostu już tak jest w zestawie stereo jak się dodaje suba. 

 

No i dziękuję. Twoje opinie są zgodne z moimi. Aczkolwiek z tym basem w 22 to właśnie kwestia mocy. Zwróć też uwagę jak jest zróżnicowane względem Burchardt. Na różnych kawałkach prezentuje inne nasycenie i barwę. Jeszcze daj chwilę obydwojgu. Sprawdź dokładnie. Na spokojnie, bez emocji.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wynika, że faktycznie mogę mieć za słaby wzmacniacz do tych PMC, póki jeszcze je mam na odsłuchu czy moglibyście podać nazwę jakiegoś urządzenia All in one, które pasuje do tych głośników i ma większą moc ?

Wtedy dopiero porównam sobie te różnice o których wy już wiecie, z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...