Skocz do zawartości

zestaw stereo PMC twenty ?


denox

Recommended Posts

Jakiś czas temu słuchałem  S 400. Gościu puścił bardzo głośno muze. Jak dla mnie trochę za głośno. W sensie, że głośniej jest lepiej? 

W muzyce elektronicznej mogło być, ale nie zrobiło na mnie wrażenia. Na Slayerze poległy. Kompletnie się gubiły. Nie znam szczegółów reszty toru, bo odsłuch był w locie, trwał kilkanaście minut, ale to było dla mnie wystarczające. Dźwięk dość szczegółowy, bas mocny, nie potrafię dokładnie określić co mnie w nich drażniło, ale całkiem nie moja bajka. Powiem więcej moje stare Phonar Laser 250 jak na moje ucho zagrały dużo lepiej. Dodam że kosztują sporo mniej, ułamek tego co S 400. 😁

Odsłuch był w pomieszczeniu zaadaptowanym akustycznie. 

Konkludując, nie zawsze cena gra lepiej. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to się dodatkowo pojawia jeszcze jeden problem, urządzenie all in one,  tym bardziej to co mam jest dość zgrabne i małe, a na głębokość mam tylko przeznaczone 30 cm a to też zawęża listę potencjalnych kandydatów...

Pomieszczenie otwarte dość duże jakieś 60 metrów a od głośników mam jakieś 3,5 metra w linii odsłuchu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

No włąsnie z All in One będzie cieżko. O to się rozchodzi.

Był SR250 od Arcama ale już nie ma. NAD nawet 388 z rozszerzeniem BluOS nie pasuje dźwiękowo, mimo że wydajny.

Może Moon Ace? +10 W w 8 omach. nie ma szału wciąż

A co sądzisz o Gato Audio DIA-250S NPM? Prądu raczej nie braknie. Nowoczesne urządzenie z tych "wszystko mających". I cena jak to ostatnio u Gato mega atrakcyjna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu  dziwnego się dzieje. 

@denoxile i jakie graty przewaliles wcześniej? 

Się pogubiłem, nie mało chcesz wydać na monitory i wybierasz odrazu takie żeby wydać więcej i dokupić subwoofer! nawet 2!!!! I nie oblatany w tym temacie myślisz że ustawisz je jak nalezy w pomieszczeniu i zagra ten system marzeń wedle Twoich oczekiwań. 

Odsłuchaj parę zestawów i ocen czego oczekujesz może nawet niedrogi set Cie zadowoli. Pzdr

Jak masz tego suba ustawionego? 

A może nad tym się zastanowisz. 

https://sklep.audioforte.pl/atoll-sda-100-all-in-one-streamer-wzmacniacz-dac.html

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj słyszałem takie rozwiązanie nieraz. Małe monitory które dysponują znakomitą przestrzenią nasyceniem środkiem pasma i aksamitną górą pod właśnie wsparte subwooferami do stereo kropka w tym przypadku polecałbym subwoofery t7i w ilości 2 sztuk. Naprawdę takie zestawienie może zdeklasować dużo droższe kolumny podłogowe kropka co do gato audio jest to bardzo dobre rozwiązanie bardzo fajnie wzmacniacz combo natomiast obawiał bym się nieco o jego barwy i połączenie z PMC. On owszem ma moc jednak gra dźwiękiem stosunkowo liniowym powiedziałbym nawet że w kierunku suchego? owszem warto byłoby go sprawdzić bo to urządzenie które zasługuje na testy. Na przykład z buchard tak myślę że lepiej by się sprawdził. z kolei atol dźwiękowo i mocowo będzie bardzo pasowal do PMC . natomiast atol nigdy dobrze nie stał z aktualizacjami swojego oprogramowania kropka I tutaj już widać że skoro sugerują korzystanie z aplikacji m-connect albo upnp booble to nie jest to top klasa. Aczkolwiek jego obecna cena w audio forte jest więcej niż zachęcająca. Podsumowując jeśli podobają ci się PMC i chciałbyś rozwinąć ich dźwięk to ja mam następujące propozycje

1. Dwa suby w stereo takie jak rel t7i

2. 1 subwoofer A sprawdzenie gato audio albo wspomnianego atola 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 subwoofery REL t7 jednak odpadają są za duże poprostu, teraz mam 1 subwoofer T5, który mi trochę wadził ( ustawiony w narożniku ) 

urządzenie Gata all in one jest za głębokie jak dla mnie nie zmieści się na regale, 

Niestety jedyne miejsce na tego typu urządzenie to jest regał ten regał ma jakieś 35 cm szerokości i 31 głębokości, urządzenia które są proponowane powyżej są albo za szerokie albo za głębokie.

Te głośniki są ponoć niewygrzane, nowe, co też zapewne ma wpływ na ich dźwięk, kwota na sprzęt wydana niemała, ale też biorę na to małą poprawkę wiedząc, że nie mam miejsca na jakieś pełnowymiarowe sprzęty i przez to też jestem ograniczony.

Ewentualnie rozważę opcję sub REL szt 2 ale wielkość t5, za jakiś czas pewnie to wypożyczę by właśnei pod tym kątem też przetestować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Quentin napisał:

A może po prostu 5.23 zamiast ekwilibrystyki ?

Wbrew pozorom to inne granie. 

Niby większe ale w istocie uzyskujemy szerszą scenę i jasniejszy dźwięk . Moim zdaniem te nie sa liniowe jak stara się być pmc. Te to Vka.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Widze, ze licytacja na propozycje dla autora tematu trwa. Nastepny produkt klasa wzmacniacza D to np. NAD M10.

image.png.bad39c9f2bdeda2f48490138f86deeee.pngimage.png.fed5b54e4c3ad8513f2c6817b1c3901f.png

I to pod kątem dźwiękowym i mocy może być dobry kompan do pmc. Do wypożyczenia w top hi-fi jako że mają na niego monopol. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denox, oczywiście sprawadź NADa do PMC ale miej też na uwadze, że można pójść w drugą stronę i podziękować za PMC a dobrać inne kolumny do Naima czy NADa. Jeżeli nadal coś w brzmieniu systemu nie będzie Ci pasowało to nie trzymaj się kurczowo PMC, nie pchaj się w żadne suby REL do PMC... Wydając tak dużo pieniędzy na sprzęt ma to Ci dawać 100% zadowolenia a nie, że - tu mi brakuje a tu za dużo, niby gra ale nie angażuje itp. 

Na PMC świat głośników się nie kończy a patrząc przez pryzmat jakość/cena z salonu to PMC poza sponsorowanymi reckami niczym się nie bronią. 

Często zwłaszcza początkujący w temacie audio miłośnicy muzyki przy wyborze klamotów  kierują się głównie  wysokością ceny i recenzjami magazynów  czy blogerów a to nie do końca dobra droga, zwłaszcza w przypadku marek, które w dystrybucji ma nasz EIC.

Kończąc, jeżeli chociaż jeden element w brzmieniu PMC nie będzie Ci pasował nie słuchaj Branży, że coś tam się wygrzeje i wtedy się pojawi czy że zawsze można dodać dwa suby i wtedy będzie super albo kabelkami dodasz tego i owego. Nie gra do końca tak jak chcę to wybieram na testy inne kolumny, wybór jest przeogromny i wcale nie trzeba szukać wśród tych bardzo drogich, żeby znaleźć swoje brzmienie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej przeciwny! No powiem ci że drugiego takiego anty to nie widziałem. Kolega wyraźnie ci pisze że zagrały mu lepiej. Teraz to zaczynam podejrzewać że jesteś anty branża. Byli już tutaj na forum tacy od jednego dystrybutora co robili nagonkę na drugirgo. Na sąsiednim forum tez. Druga sprawa to jak bez suba? Mają być monitory do 60 metrów! To jakie inne monitory polecasz które dadzą radę bez subwoofera grają dokładnie góra , szeroka cena jak pmc i nie mają sybilantow a do tego wypełnia 60 metrowe pomieszczenie odpowiednią ilością ciśnienia basu. Na prawdę jestem ciekaw teraz propozycji. 

No i wciąż czekam

 

23 godziny temu, S4Home napisał:
Dnia 13.05.2020 o 10:25, kaczadupa napisał:

żeby potem nie musieli tak jak nasz wspólny Kolega z innego forum ściemniać, że PMC grają mu wybitnie i absolutnie ich nie sprzedaje a w rzeczywistości nawet w tym samym czasie wystawiać je kolejny już raz z niższą ceną po giełdach hifi i OLX-ach. 

Wspólny kolega? Który?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A ty dalej przeciwny! No powiem ci że drugiego takiego anty to nie widziałem. Kolega wyraźnie ci pisze że zagrały mu lepiej. Teraz to zaczynam podejrzewać że jesteś anty branża. Byli już tutaj na forum tacy od jednego dystrybutora co robili nagonkę na drugirgo. Na sąsiednim forum tez. Druga sprawa to jak bez suba? Mają być monitory do 60 metrów! To jakie inne monitory polecasz które dadzą radę bez subwoofera grają dokładnie góra , szeroka cena jak pmc i nie mają sybilantow a do tego wypełnia 60 metrowe pomieszczenie odpowiednią ilością ciśnienia basu. Na prawdę jestem ciekaw teraz propozycji. 

No i wciąż czekam

 

 

Piotrze, chyba bardzo pomyliłem się co do Twojej osoby... Wybacz ale za stary już jestem, żeby prowadzić taki poziom rozmowy. Kręcisz chłopie od samego początku, i tym sposobem  chcesz za wszelką cenę udowodnić swoją rację... Dla Twojej satysfakcji - masz Pan rację... 

Ps. Ja odpuszczam. Moja rada, Piotrze odpocznij trochę od czytania forum bo widzisz przedziwne historie i mieszasz w swoje wizje zwykłych użytkowników forum. I tym oto sposobem masz już monopol na wzorowe wykonywanie swojej pracy... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...