Skocz do zawartości

Kino domowe do 6-7k


Recommended Posts

Cześć Wszystkim.

Jestem kompletnym laikiem, który chce zbudować swój pierwszy amatorski zestaw kina domowego.

Chciałbym aby był to sprzęt nowy.

Wcześniej miałem do dyspozycji jedynie plastikowe głośniki komputerowe (logitech z5500), a zatem można powiedzieć że nic nie wiem o audio.

 

Salon w którym miałby stać sprzęt ma powierzchnię 4,5 x 3,5m. - rzut z rozmieszczeniem przesyłam poniżej (pozostała część to kuchnia).

Cenię sobie słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów - proporcja 60:40 no poczet muzyki. 

Głównie Youtube/spotify/netflix/TV.

Chciałbym zmieścić się w budżecie 6-7k. za całość z kablami itp. "małymi" dodatkami.

- czytałem różne posty i zauważyłem, że ludzie niejednokrotnie stosują apli kina domowego+końcówki mocy dla uzyskania lepszego wrażenia ze słuchania muzyki.

Jeżeli takie rozwiązanie przynosi faktyczne, zauważalne efekty, to chciałbym aby zestaw zawierał możliwość rozbudowy w przyszłości o takie zastosowanie.

Być może zimą skusiłbym się o taką dodatkową inwestycję.

Na ten moment jednak zależy mi na powyższych parametrach.

 

Początkowo "na szybko" sam zastanawiałem się nad DENON AVR-X2600H + 2x Elac Debut 2.0 F5.2,

a następnie w kolejnych miesiącach dokupienie do tego 2x ELAC Debut 2.0 B5.2 + ELAC Debut 2.0 C5.2 + jakiś sub.

Tak aby zamknąć się w kwocie budżetu na dzień dzisiejszy + dokończyć inwestycję rozbudową w kolejnych miesiącach do kwoty 10k lub zbliżonej. - ale to chyba moja fanaberia i nie wiem czy to jest warte zachodu, żeby kupować system w partiach (ampli+2f, a potem 2b i1c/sub)...i czy to warte swojej ceny.

 

Proszę o podpowiedzi zakupowe i ogólną opinię czy w kwocie 7k jest coś sensownego do złożenia z efektem "Warto było".

 

image.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz iść w dodatkową końcówkę mocy/wzmacniacz do stereo, to albo Denon od modelu x3600h w górę, albo patrz na konkurencję: Onkyo tx-nr696 i Yamaha rx-v685.

One są z tej samej półki cenowej, co x2600h, ale mają pre-out na fronty, i o ile spasują Ci z wybranymi kolumnami, to będą lepszym wyborem w Twoim budżecie.

Masz też Marantza, który ma pre-outy od najniższych (co nie znaczy, że tańszych od wyżej wymienionych) modeli.

Myślę, że jeśli całościowo celujesz w ok. 10 tysięcy, to Yamaha lub Onkyo z tymi ELACami to dobry plan, alternatywnie pewnie polecone zostaną Ci HECO Aurora 700, które obecnie powinno udać się wyrwać taniej.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw na pewno nieco bardziej dopasiony, nie wiem, jaką charakterystykę mają te Saxo, więc jak się zgrają z Marantzem.

No i nie ma najmniejszego sensu brać tych samych kolumn podłogowych na tyły... Spokojnie jako surroundy powinny Ci styknąć Saxo 1, ewentualnie wyżej Saxo 5 lub naścienne Saxo 6, ale wydaje mi się, że też już będą przesadą.

Sub jest w tej linii też (Saxo Sub 10), więc mógłbyś dobrać do kompletu, ale nie wiem, jak z jego jakością - w tych pieniądzach dostaniesz też polecane tu często subwoofery SVS, REL lub Klipscha.

Sub z kompletu Aurora (30a) jest podobno całkiem spoko, podobnie ten do ELAC Debut 2.0 (3010).

Jest chyba konsensusem, że Aurory jakością w swojej cenie klepią konkurencję równo, pasują brzmieniowo do Yamahy, ale Ciebie mogą zauroczyć bardziej Saxo albo Debuty :).

Oczywiście najlepiej zrobisz, porównując je bezpośrednio, optymalnie w warunkach domowych. Ale każdy z tych trzech zestawów w porównaniu do Twoich Logitechów pozamiata :D

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Logi to nie miała być złośliwość :) Raczej stwierdzenie, że czego nie wybierzesz i tak prawdopodobnie będziesz mocno zadowolony z przesiadki :D.

Możesz jeszcze pomyśleć o serii Monitor Audio Bronze - wchodzi na rynek nowa generacja, więc są dobre ceny na wycofywane modele, a to też uznany sprzęt w tej półce cenowej.

Po weekendzie pewnie też ktoś bardziej doświadczony i osłuchany tu wejdzie i również coś podpowie i mnie poprawi, jeśli pierdzieliłem głupoty :P

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Różnica w brzmieniu nawet w przypadku podstawowych modeli Polk czy Jamo będzie duża względem posiadanych przez Ciebie Logitech. Jesli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie to warto postawić na zestaw Yamaha RXV685 + Pylon Audio Sapphire 23 + Center + sat. Masz w tym przypadku połączenie dynamicznego brzmienia Yamahy z muzykalnym charakterem Pylon Audio Sapphire, ktore posiadają bardzo dobrą podstawę basową. 

Alternatywą może być zestaw Onkyo 696 + Heco Aurora 700+300+center jesli chciałbyś uzyskać myzykalniejszy charakter, który także sprawdzi się zarówno w kinie domowym jak i stereo. W przyszłości możesz dokupić subwoofer, który w kinie domowym musi w końcu się znaleźć. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Daj spokój z MArantzem i Denonem. nie spełniają założonych oczekiwań a MArantz jest droższy bezpodstawnie od konkurencji Onkyo 696 i Yamahy 685.

Ja też bym staiwał na połączenie tych amplitunerów z ELAC F5 albo F6.2, KEF Q750 albo właśnie Heco Aurora 700.

Wszystkie te kolumny prezentują dźwięk dość ciemny. łagodny u góry a nasycony na dole. Nie męczący. Jako alternatywę można pdoać monitor audio z serii Bronze 6 ale tu z kolei dobrze by bylo dopasować do Denona x3600.

Zapraszam po wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...