Skocz do zawartości

Połączenie amplitunera z wzmacniaczem zintegrowanym


Thx

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc czy dobrze myśle. Łącze amplituner denon 4500 z wzmakiem zintegrowanym roksan k3. Załączam poniżej zdjęcie tylnego panelu wzmaka. Czy należy przełączyć na bypass a następnie podpiąć amplituner (wyjście pre out) z gniazdami po lewej (poniżej napisu pre1)? kolumny fronty podłączam pod wyjścia we wzmacniaczu nie zaś w amplitunerze (czy można 2 gniazda w kolumnie podłączyć z wzmakiem a dwa z amplitunerami)? No i ostatnie pytanie, który tryb trzeba ustawić we wzmaki? Video? Co to jest to bt na przednim panelu?

 

0E4EF4D2-363A-4487-B469-93252B18F82A.jpeg

8D0452C9-32A1-43DB-B6B7-639D393EA27C.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 21:06, seba3002 napisał:

Wychodzisz kablami chinch z wyjścia pre out z denona i wpinasz się w wejście by pass we wzmacniaczu. Nie znam tego wzmaka, ale obstawiam, że należy na pilocie wcisnąć przycisk AV, żeby aktywować tryb końcówki mocy. Kolumny frontowe podlaczasz pod wzmak. Daj znać czy działa. 

Dzięki, tak właśnie trzeba było zrobić. Działa😏

Na marginesie... końcówki z roksana poprawiaja dźwięk w mojej ocenie o jakieś 20-30% dźwięk ma lepsze wybicie, ale czy warto brac dodatkowa końcówkę mocy... jakoś nie do końca jestem przekonany

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 20:52, Konrad Kulwicki napisał:

Dzięki. Udało sie połączyć. Jeszcze jestem w trakcie testowania, bo automatyczna kalibracja w tym denonie jak dla mnie jest słaba i ręcznie trzeba korygować. 

Brak wysokich tonów, na pewno miał związek z wysokim położeniem tych moich podłogowych kolumn. ale chyba w 80 procentach to kwestia amplitunera. Tutaj zmiana dużo dała. Nawet przy moich monitorach 200 fajnie to wyszło...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Thx napisał:

Na marginesie... końcówki z roksana poprawiaja dźwięk w mojej ocenie o jakieś 20-30% dźwięk ma lepsze wybicie, ale czy warto brac dodatkowa końcówkę mocy... jakoś nie do końca jestem przekonany

To mało testowałeś.

Zobacz tez w kinie o ile dynamiczniej gra reszta.

Poza tym w audio tak jest. I to na kazdym pułapie cenowym. Słychać delikatnie lepiej. Jakąś poprawę a cena już może być znacznie wyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Thx napisał:

Dzięki, tak właśnie trzeba było zrobić. Działa😏

Na marginesie... końcówki z roksana poprawiaja dźwięk w mojej ocenie o jakieś 20-30% dźwięk ma lepsze wybicie, ale czy warto brac dodatkowa końcówkę mocy... jakoś nie do końca jestem przekonany

 

Ale Ty ten wzmacniacz brałeś tylko po to, żeby służył Ci jako końcówka mocy w kinie? Nie słuchasz na nim muzyki? Jeśli ma robić jedynie za końcówkę mocy to ja też bym się zastanawiał nad takim zakupem. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...