Skocz do zawartości

Wybór subwoofera


Recommended Posts

Witam ,

Mam pytanie jaki subwoofer polecacie do pokoju na poddaszu ze skośnym dachem . pokój około 17 m2 . Nie ukrywam ,że chciałbym go kupić na lata

Ma służyć przede wszystkim do filmów ale fajnie by było gdyby w muzyce pokazał też co potrafi i czasem w grach .

Szczerze powiedziawszy rozmyślałem nad SVS PB 1000 lub PB 2000 Pro ten drugi jest sporo droższy lecz nie wiem  (myślę w dłużej perspektywie)

Myślałem też nad Klipsh R-112 ale obiło mi się o uszy , że ten bas się tak ciągnie a chciałbym by jedno nie zagłuszało drugiego . 

Moje głośniki to Koda  Front - AV 720 F   / Cent. AV 702 C /  Tyl. AV 702 S /  Amplituner - Denon AV 1403

Wiem ,że to stary sprzęt chciałbym powoli go wymieniać ale nie mam w zestawie w ogóle suba więc zacząć bym chciał od niego . Chyba ,że ,macie jakieś inne fajne suby tylko chciałbym taki pośredni sub który nie jest ,że walnie i koniec ani taki co rozciąga ten bas tak by to gdzieś znalazło swój odpowiedni środek.

Nie ukrywam ,że ta cena subwoofera pb 2000 Pro 4,500 zł mnie też powstrzymuje lekko jest też troszkę wysoka tym bardziej ,że teraz mamy sytuację taką jaką mamy i nie wiadomo jak to będzie  :/

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz subwoofera docelowego, to na pewno najlepszą opcją będzie SVS SB-2000 Pro. W tak niedużym pomieszczeniu zdecydowanie poleciłbym wersję zamkniętą. Lepiej kontroluje bas, co docenisz przede wszystkim podczas odsłuchu muzyki. Natomiast tak naprawdę spokojnie do 17m2 wystarczy model SVS SB-1000.

Jeśli masz takie możliwości, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Moim zdaniem najlepszą opcją jest wypożyczenie modelu SB-1000 i posłuchanie. Jeśli wystarczy Ci, to zostawisz. Jeśli będzie brakowały Ci mocy, dynamiki, pozostanie zakup modelu serii 2000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Kiedy będziesz zmieniać resztę toru?

Bo moim zdaniem 1403 to wyjątkowo słaby model.

Do osobnego pomieszczenia na poddaszu potrzebujesz czegoś z kalibracją!

I to dobrą.

Jak ustawisz tego SVS?

Witam

Wiesz ,co w najbliższym czasie może za 2 ,3 miesiące będę się przymierzał do dalszej wymiany amplitunera na coś z seri 7.1, 7.2  ale wpierw bym chciał zestaw uzupełnić o brakujący subwoofer.

Myślałem by umieścić go pomiedzy łóżkiem  a biórkiem . No chyba ,ze go postawie gdzieś koło frontów . Lub podbiórkiem na dywanie .

A lepiej teraz kupić tańszy model 1000 svs czy w przyszłości wymienić na  mocniejszy .Czy raczej dołożyć i mieć święty spokój  i mysle o przeprowadce do innego domu za kilka lat co byś polecił ?

Pozdrawiam  ,dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Najlepiej do szafy go wsadź co się będziesz czaić.

Haha , bardzo śmieszne , z jednej strony zaprzecza to logice ale może akurat   😛

        Ale

Teoretycznie szafa nie jest złym pomysłem iż ona była robiona na zamówienie i ona jest zrobiona pod zabudowę z grubego 5 cm drewna  na całą ścianę ze spolona z sufitem i podłogą ściągnie się drzwiczki i włala  😛 Zobaczymy jak przyjdzie może to pozwoli by cały bass elegancko równomierne by się rozprzestrzeniał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym oglądasz filmy? Jak masz te kolumny 5.0 rozstawione?
Z przodu z frontami sub powinien być aby zgodnie w fazie zagrać lub z tyłu ale molo ludzi tak układa suby, zazwyczaj jak mają większą ilością to abo dwa z prodzu albo jeden przód jeden tył. 17m2 to popatrz też na Velodyne seria EQ, też b.dobre suby jak i dali e12F. Nowszy Amp to znaczy mocniejszy aby był i tak, korekcja kolumn jest ważna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BaliGdynia napisał:

A na czym oglądasz filmy? Jak masz te kolumny 5.0 rozstawione?
Z przodu z frontami sub powinien być aby zgodnie w fazie zagrać lub z tyłu ale molo ludzi tak układa suby, zazwyczaj jak mają większą ilością to abo dwa z prodzu albo jeden przód jeden tył. 17m2 to popatrz też na Velodyne seria EQ, też b.dobre suby jak i dali e12F. Nowszy Amp to znaczy mocniejszy aby był emoji6.png i tak, korekcja kolumn jest ważna.

Oglądam filmy na monitorze 34 calowym Dell więc jest na uchwycie przypiętym do biurka więc kiedy potrzebuje to odchylam go , wiecie nie mam tyle kasy by kupić "wszystko" np. tv 65 cali czy cuś bo mam 22 lata dopiero więc wiecie .

Kolumny frontowe mam rozstawione jak się kończą te szafy po jednej i drugiej stronie . A tylne z tyłu koło łóżka przy ścianie . No i centralny jak widzicie schowany w szafie i teraz tak myślę ,że sub można było by go schować tam zamiast tych szuflad.

Wiecie w tym pokoju Nigdy nie miałem suba więc ciężko mi powiedzieć jak to zagra wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam filmy na monitorze 34 calowym Dell więc jest na uchwycie przypiętym do biurka więc kiedy potrzebuje to odchylam go , wiecie nie mam tyle kasy by kupić "wszystko" np. tv 65 cali czy cuś bo mam 22 lata dopiero więc wiecie .
Kolumny frontowe mam rozstawione jak się kończą te szafy po jednej i drugiej stronie . A tylne z tyłu koło łóżka przy ścianie . No i centralny jak widzicie schowany w szafie i teraz tak myślę ,że sub można było by go schować tam zamiast tych szuflad.
Wiecie w tym pokoju Nigdy nie miałem suba więc ciężko mi powiedzieć jak to zagra wszystko.
Skąd jesteś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zarówno sub, jak z resztą wszystkie kolumny w systemie muszą mieć czym "oddychać". Upychanie sub'a/kolumn po szufladach, szafach, wersalkach (tak, były takie pomysły), to nie jest coś, co tygryski lubią najbardziej. Póki nie sprawdzisz tego w praniu, nikt Ci w ciemno nie powie, w którym miejscu ustawiony sub zagra najlepiej z Twoim pomieszczeniem. I tu ponownie zasada nie dotyczy tylko sub'a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STELVIO napisał:
6 minut temu, Robert Odrowąż napisał:
Oglądam filmy na monitorze 34 calowym Dell więc jest na uchwycie przypiętym do biurka więc kiedy potrzebuje to odchylam go , wiecie nie mam tyle kasy by kupić "wszystko" np. tv 65 cali czy cuś bo mam 22 lata dopiero więc wiecie .
Kolumny frontowe mam rozstawione jak się kończą te szafy po jednej i drugiej stronie . A tylne z tyłu koło łóżka przy ścianie . No i centralny jak widzicie schowany w szafie i teraz tak myślę ,że sub można było by go schować tam zamiast tych szuflad.
Wiecie w tym pokoju Nigdy nie miałem suba więc ciężko mi powiedzieć jak to zagra wszystko.

Skąd jesteś?

Bielsko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, STELVIO napisał:
34 minuty temu, Robert Odrowąż napisał:
Bielsko

Szkoda. Jak zwykle drugi koniec Polski. Tak bym Ci pożyczył Klipsch r-112sw. To byś sobie posłuchał i sprawdził jak się zachowuje u Ciebie. Ja mam na takim metrażu dwie sztuki. Nie bój się mocniejszego.

No tak , szkoda , no ale dzięki za chęci . Też wiele dobrego słyszałem o tych Klipsach,

Nic , narazie dziękuję Wszystkim , zamówiłem PB 1000 , zobaczymy jak to zagra , najwyżej później się odezwę .

 Dzięki za pomoc i doradzanie

Edytowano przez Robert Odrowąż
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , szkoda , no ale dzięki za chęci . Też wiele dobrego słyszałem o tych Klipsach,
Nic , narazie dziękuję Wszystkim , zamówiłem PB 1000 , zobaczymy jak to zagra , najwyżej później się odezwę .
 Dzięki za pomoc i doradzanie
SvS to dobry wybór ale tak jak wyżej mogłeś z@S4Home porozmawiać, coś by tańszego na bank znaleźli. Daj kolumną pooddychać, nie wciskaj ich w komody itp. 34" czy 43" to i tak mało za mało nawet jak na 17m2. Poszukaj coś z używek, 55" najmniej lub może rzutnik. Już frajdę będziesz mieć przy większym tv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi właśnie przyszedł głośnik pb 1000 i jestem mega zadowolony 🙉 gra czysto i bombowo , tylko zrodziło się pytanie ,

Miał bym potrzebe obrucenia głośnika na boczną ściankę ,wszystko było by zachowane membrana z przodu w raz bas refleksem oczywiście odpowiednio bym odizolował to od podłoża ,sprawdzałem i gra bez różnicy. 

Tylko boję się o samą konstrukcje głośnika iż nie wiem jak w środku wygląda budowa czy głośnik nie jest jakoś podwieszony itp.  Czy to mu nie zaszkodzi ,czy zawieszenie cewki i membrana są bezpieczne w tej pozycji.

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...