Skocz do zawartości

Monitory do salon 22m2 i kuchnia 10m2 800/900 zł.


zapsu

Recommended Posts

Cześć,

zgłaszam się z prośbą o poradę. Poszukuje monitorów do salonu. Głównie do muzyki, lecz również rzadziej do TV. Salon ma 22m2 - jest połączony z otwarta kuchnia 10m2. Domyślam się, że doradzicie mi kolumny podłogowe, jednak kolumny będą stały na szafce pod TV wiec wchodzą w grę monitory o takie szukam. Obecny amplituner stereo to HK 3390. Dotychczas grał z Sony SS-F6000P - kolumny z kina domowego. Do radia mogło być, ale cudów nie było. Jeżeli miałbym opisać dźwięk z tego zestawu to był jakby lekki wytłumiony. 
Amplituner będę chciał wymienić, lecz niekoniecznie teraz. Jest zbyt duży i chce kupić model niższy. Idealnie gdyby miał funkcje sieciowe - spotify itd. Ale to odrębny temat.

Przeczytałem recenzje i opinie, wybrałem następujące modele:

Audio Bronze 2

Magnat Quantum 673

Dali Lektor 1 lub 2

Heco precision 300/400

Bang olufsen S45/S55

Budzet to 800/900 zł.

Pierwsze trzy pozycje to nowe konstrukcje z bass reflex - Magnaty są szczególnie chwalone i polecane. 
Spotkałem też wiele pozytywnych opinii o Heco Precision 300/400. 
Bang Olufsen S45 i S55 trafiły na listę bo miałem kiedyś model S30 kupiony za 180 zł czyli prawie darmo. Spięty z marantzem PM-25 za 150 zł zagrał świetnie. Pierwszy raz kolumny zniknęły jako źródło dźwięku i pojawiła się scena. Prawda tez jest, ze ustawiłem wszystko tak jak każecie. To był kamień milowy w moim doświadczeniu słuchania muzyki. Od tego czasu mam ogromna sympatie do kolumn zamkniętych. Dlatego Heco i Bang Olufsen trafiły na listę.

Czego słucham: trochę wszystkiego poza hard rock, techno itd. Raczej lekki rock, dance.

Proszę o Wasze porady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zapsu napisał:

Poszukuje monitorów do salonu. Głównie do muzyki, lecz również rzadziej do TV.  Domyślam się, że doradzicie mi kolumny podłogowe, jednak kolumny będą stały na szafce pod TV wiec wchodzą w grę monitory o takie szukam. Obecny amplituner stereo to HK 3390. Dotychczas grał z Sony SS-F6000P - kolumny z kina domowego. Do radia mogło być, ale cudów nie było. Jeżeli miałbym opisać dźwięk z tego zestawu to był jakby lekki wytłumiony. 

czy chcesz polepszyć jakość dźwięku, czy tylko wymienić kolumny na mniejsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zapsu napisał:

Zdecydowanie polepszyć jakość. 

to dlaczego szukasz monitorów:$ , musisz zmienić podejście, jeżeli szukasz do muzyki i poprawy dźwięku to kolumny do stereo 3 drożne / GDN, GDS, GDW/, są też małe /podstawkowe/ i do takiego pokoju to max   80W do  120W RMS.

Też ważne aby maiły szerokie pasmo, przynajmniej 32Hz do 20kHz oraż dynamikę /skuteczność/ powyżej 89dB:)

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karol64208 napisał:

to dlaczego szukasz monitorów:$ , musisz zmienić podejście, jeżeli szukasz do muzyki i poprawy dźwięku to kolumny do stereo 3 drożne / GDN, GDS, GDW/, są też małe /podstawkowe/ i do takiego pokoju to max   80W do  120W RMS.

Też ważne aby maiły szerokie pasmo, przynajmniej 32Hz do 20kHz oraż dynamikę /skuteczność/ powyżej 89dB:)

Wydaje mi się, że wyjaśniłem. Nie mam gdzie postawić podłogowych. Na całej ścianie gdzie jest tv będzie szafka 60 cm zawieszona 20 cm nad podłoga czyli polka będzie na wysokości 80 cm. To za wysoko na podłogowe. 
 

Dodam, że wśród wskazanych przeze mnie kolumn są duże monitory jak Heco. Czy one będą gorsze od podłogowych? Wątpię. 
 

Chcialbym Cię prosić zebys się odniósł do moich propozycji, uzupełnił je o swoje propozycje jeśli posiadasz. Jakie proponujesz podłogowe? Rozważę. 
Dziekuje za pomoc. 

Edytowano przez zapsu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Karol64208 napisał:

kolumny do stereo 3 drożne / GDN, GDS, GDW/, są też małe /podstawkowe/

są też małe kolumny podstawkowe w podobnych wymiarach jak monitory.

23 minuty temu, zapsu napisał:

Chcialbym Cię prosić zebys się odniósł do moich propozycji, uzupełnił je o swoje propozycje jeśli posiadasz. Jakie proponujesz podłogowe? Rozważę.

Heco Precision 300, Magnat Quantum 673, Bang Olufsen S45  jak masz możliwość odsłuchania i sprawdzenia stanu technicznego , to  w tej kolejności. 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

są też małe kolumny podstawkowe w podobnych wymiarach jak monitory.

Heco Precision 300, Magnat Quantum 673, Bang Olufsen S45  jak masz możliwość odsłuchania i sprawdzenia stanu technicznego , to  w tej kolejności. 

Pisząc monitory mogłem się nie jasno wyrazić. Szukam niewysokich kolumn. Stad napisałem monitory. Kolumny rzędu 120 cm i wyższe odpadają. No i pozostaje kwestia postawienia na wysokości 80 cm. Podłogowe są zapewne projektowane to postawienia na podłodze. Monitory na standach. 
 

Doradzisz mi amplituner stereo do 600-800 zł pod kolumny które przyjęłem i polecasz czyli Heco Precision 300, Magnat Quantum 673, Bang Olufsen S45. Oprócz dopasowania do kolumn zależy mi na tym, żeby był niższy i miał pilota. Niestety funkcji sieciowych w tej cenie chyba nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...