Skocz do zawartości

Jak podłączyć chromecast audio do wejścia USB ?


Marek Chlebus

Recommended Posts

Witam. Chciałbym sreamować muzykę z Tidala na mój zestaw Denona (PMA-1510AE + DCD-1510AE). CD ma wbudowany całkiem dobry DAC ale niestety jedyne wejście cyfrowe to USB na froncie....

Wolałbym uniknąć kupowania dodatkowego DACa i wpuszczania sygnału audio bezpośrednio do wzmacniacza bo dobry DAC jest drogi a tani będzie słabo grał. 

Stąd prośba o pomoc. Czy ktoś z Was wie jak podłączyć chromecast audio do wejścia usb. Czy są jakieś bezstratne konwertery sygnału optycznego tosslink) na elektryczny (usb a)? 

Z góry dzięki za pomoc. 

Marek

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek. 

Masz już kupiony ten Chromecast Audio ? Są konwertery ale to raczej średni pomysł moim zdaniem a raczej mało opłacalny. Jeżeli masz to podłącz go do wejść RCA. Jeśli dźwięk nie będzie Ci odpowiadał wtedy można pomyśleć o upgrade.Nie jestem też pewien czy to USB w denonie działa w ten sposób. Wydaje mi się że raczej jest do iPodów i dyskow USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tego co wiem to USB słuzy tylko do odczytu urządzeń typu dyski , może ewentualnie telefony. 

Na 99,999999% nie przeczyta nijak podłączonego Chromecasta. Tego typu gniazda odczytują dane! A ty szukasz USB do którego byś pchał dane. Tak to działa w przypadku tylnych złącz i USB typu B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...