Skocz do zawartości

Jakie okablowanie do zestawu stereo


kuba8911

Recommended Posts

Jako, że przede mną przeprowadzka do nowego mieszkania potrzebuje pełnego okablowania do mojego zestawu (Yamaha A-S701, Indiana Tesi 561 oraz malina).

Potrzebuje:

1. Kabel 2 x RCA, możliwie najktótszy, wystarczy max. 50 cm (myślałem o audioquest evergreen?)

2. Kabel optyczny około 2 -2.5m (czy jest sens brać coś droższego niż mój najtańszy Kruger&Matz?)

3. Kable głośnikowe 2 x 2.5m (Melodica MDC 2400?)

Czy jest sens kupowac coś droższego niż ~100 zł za sztuke jeśli chodzi o optyka oraz rca? 
 

Aktualnie posiadam kable głośnikowe cordial cls 260 (ok 20 zł/mb). Budżet na kable około 300 zł za 4 m.
 

Teoretycznie gdybym się uparł i nie zyskałbym na brzmieniu przy nowych kablach, mogłyby zostać stare ale mocno musiałbym się ograniczyć przy ustawianiu sprzętu i kolumn przez ich długość.

Może Panowie z branży coś zaproponują? Budżet najlepiej max do 500 zł

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie pasowało w brzmieniu?

Melodika ma kable o dość spokojnym brzmieniu. Stonowanym w górnych zakresach. Jeśli chcesz to poprawić to zmień na Chord clerway. A jak nie to zostaw.

Co do interkonektu, tego audio questa nie znam, robią raczej dobre kable. Podstawowy Oehlbach czy też QED też będą ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy co chciałbyś zmienić w brzmieniu. Jeśli ma to być dynamiczne połączenie to polecam:
1. QED Profile RCA
2. Optyka bym zostawił, ponieważ dużych różnic w tym przedziale cenowym nie będzie i lepiej może w takim przypadku dorzucić do porządniejszego RCA
3. Chord C-Screen bez konfekcji czyli wyciągasz żyłę z izolacji i wkręcasz w terminal głośnikowy. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby CHord C-Screen, na którego warto trochę dorzucić.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie brakuje mi tylko niższych zejść basu w porównaniu do teraz - czy któryś z ww kabli w tym pomoże?
 

Kabel tak czy inaczej będę musiał wymienić na dłuższy więc jest okazja do tego aby coś delikatnie poprawić przy okazji :)

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2020 o 13:56, kuba8911 napisał:

Jako, że przede mną przeprowadzka do nowego mieszkania potrzebuje pełnego okablowania do mojego zestawu (Yamaha A-S701, Indiana Tesi 561 oraz malina).

 

Mysle, ze wiekszym problemem sa kolumny do uzyskania tego czego chcesz (niskiego zesjscia basu). Przewody nie sa zle, a jak wielkie jest pomieszczenie w ktorym graja kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolumny nie dadzą basu w parze z wzmacniaczem to i kabel niestety nie pomoże - to by było zbyt proste od tak inny kabelek i basik jest. Tak to mamy tylko w bajce:). Kabelek to już takie dopieszczanie systemu ale ku temu musi być solidna podstawa (kolumny + wzmak)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw gra w pomieszczeniu 16m2. Pokoj o wymiarach 3 x 5.

Ustawienie jak na ponizszym obrazku.

kolumny odsuniete od sciany na 50 cm, boczna sciana 60 cm, przestrzen po obu stronach kolumn od mebli - 50 cm. Dolna krawedz tv ponad linia kolumn. Przed regalem dywan, na oknach zaslony, podloga - parkiet drewniany

9645EC50-AA8C-4692-8FFC-210BB84A1D8A.png

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz kupować przewody, wypożycz kolumny lub wzmacniacz grający bardziej dołem i średnica. Przewody mogą poprawić co nieco. Ale radykalną zmianę brzmienia uzyskasz przez wymianę któregoś z ww elementów toru. W pierwszej kolejności kolumny, dalej wzmak, źródło, przewody. 

Kolumny Tesi (nie słuchałem) nie są jakieś najgorsze wg opinii userów. Ja bym zastanowił się nad cieplejszym wzmacniaczem zamiast Yamahy. 

Zastanów się czy ewentualnie taka zmiana wchodzi w grę. Jeżeli tak to określ budżet, brzmienie jakie chcesz uzyskać oraz czy dopuszczasz używane sprzęty. Czy tylko nowe. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet już wykorzystany na tą chwilę na ten rok z górką niestety więc wymiana sprzętu nie wchodzi w gre aczkolwiek nie szukałbym na siłe kosztownych zmian ze względu na to, że jestem więcej niż zadowolony z zestawu, myślałem, że mogę coś jeszcze ugrać okablowaniem :) 

@S4Home rozstaw kolumn to 190 cm, odleglość odsłuchu od nich to 2,5 m - tutaj chyba też nic nie poprawie ustawieniem? I chyba nie jest najgorsze? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2020 o 15:11, kuba8911 napisał:

kolumny odsuniete od sciany na 50 cm, boczna sciana 60 cm, przestrzen po obu stronach kolumn od mebli - 50 cm.

 

Boki zostaw tak jak masz, a sprobuj z tylu zmniejszyc odleglosc kolumn od sciany i ewentualnie wtedy zatkac bas-reflexy jakby basu bylo za duzo. Daj znac czy cos sie poprawilo w kwestii basu na plus badz na minus poniewaz moze wystapic np. dudnienie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba8911  napisałeś że obecne kable ze względu na długość idą do wymiany , więc spróbuj wypożyczyć do Twojego zestawu Melodiki o których wspomniałeś . Miałem w moim poprzednim zestawieniu te kabelki  z Yamaha i Melodika BL30 MK3 i dla mnie ładnie to grało , a trzeba pamiętać że te Melodiki to ,, maluchy ,, . Zapomniałem metraż taki sam jak u Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lysyrafal napisał:

Boki zostaw tak jak masz, a sprobuj z tylu zmniejszyc odleglosc kolumn od sciany i ewentualnie wtedy zatkac bas-reflexy jakby basu bylo za duzo. Daj znac czy cos sie poprawilo w kwestii basu na plus badz na minus poniewaz moze wystapic np. dudnienie.

Cofniecie kolumn sprawia, że to juz mało przyjemne "dudnienie" więc zostawiam narazie jak jest, doloże do maliny porzadny kabel rca bo jak narazie wszystko idzie po najtańszym Kruger&Matzie i z inwestycji narazie tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...