Skocz do zawartości

Słuchawki grają za cicho?


Recommended Posts

Witam, ostatnio zakupiłem słuchawki ath m40x i mam wrażenie, że grają za cicho, jakby nie wykorzystywały pełnej mocy. Kiedy podłącze do komputera słuchawki douszne za 40zł to praktycznie nie ma różnicy. Natomiast kiedy podłącze je do telefonu i następnie podepnę m40x to m40x grają znacznie lepiej, tzn. m40x grają lepiej na telefonie niż na komputerze. Myślę, że wina leży w tym, że mam zintegrowaną kartę dźwiękową w komputerze. Moja płyta główna: asus m5a78l-m lx3. Sterowniki mam najnowsze.
Czy to możliwe, że w telefonie mam lepszą kartę dźwiękową niż w komputerze?

Czy zakup interfejsu audio rozwiąże problem i słuchawki będą grały lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lotek11 napisał:

Myślę, że wina leży w tym, że mam zintegrowaną kartę dźwiękową w komputerze. 


Czy to możliwe, że w telefonie mam lepszą kartę dźwiękową niż w komputerze?

 

Czy zakup interfejsu audio rozwiąże problem i słuchawki będą grały lepiej?

Zintegrowana z reguły nie powala.

W telefonie? Trudno powiedziec. Raczej inne wzmocnienie

Generalnie zmiana karty dzwiekowej powinna pomóc, ale nie jest to pewniak. Skoro wszystko z dzwiekiem na kompie odpowiada to moze wzmacniacz sluchawkowy i przedewszystkim sprawdz czy w ustawieniach systemowych nie masz przyciszony dzwiek. Tym bardziej ze na innych efekt ten sam.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Dużą różnicę powinieneś już usłyszeć na Fiio E10k, a już o Ifi Audio Zen DAC nie wspominając. Tutaj problem leży po stronie zintegrowanej karty dźwiękowej i warto zainwestować w lepszego DACa ze wzmacniaczem. 

A co powiesz o interfejsie audio? Czytałem właśnie na internecie, że nie opłaca się kupować karty dźwiękowej a właśnie DAC’a lub interfejs. Głównie chodzi o produkcje muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie są to określenia na dość podobne urządzenia. Określenia interfejs audio zwykle używa się przy czymś takim którego zadaniem jest w dużej mierze podłączanie mikrofonu. Sprawa słuchawek jest wtedy często na drugim planie. Jeśli już to podłączasz słuchawki do wzmacniacza słuchawkowego. Często jest od w jednej obudowie z DAC-iem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...