Skocz do zawartości

Budżetowe audio do Koda EX-588F


AndrzejM

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif
Jestem użytkownikiem zestawu Onkyo A-8840 i DX-7210 który napędza kolumny podłogowe Koda EX-588F. Ogólnie jestem z tego połaczenia w miarę zadowolony pod warunkiem, że gałka głośności we wzmacniaczu nie jest ustawiona wyżej niż na godz 9. Powyzej tego poziomu wszystkie dzwięki zaczynają sie zlewać i słyszalana jest praktycznie sama średnica. Wydaje mi się że powodem tego stanu rzeczy jest wzmacniacz, dlatego też zdecydowałem się wymienić "klocki" na coś innego (lepszego icon_smile.gif ). Jaki zestaw wzmacniacz+CD moglibyście mi polecić żeby nawet przy głosnieszym słuchaniu średnicy nie było za dużo, a za razem zestaw grał dynamicznie,czysto i w miarę szczegółowo. Słucham głownie popu, rocka, czasami muzyki instrumentalnej oraz elektronicznej. Pokój w którym sotoi sprzęt ma 5x5m ale docelowo grał bedzie w pomieszczeniu 6x6 m.Do wydania mam ok 2500zł i raczej myślę o sprzęcie nowym.Wstepnie zastanawiałem sie nad zestawem Denona z serii 700 oraz Yamahy z serii 497 ale niestety nie bardzo mam możliwość ich przesłuchania.Poradzcie który zestaw wybrać Czy wogóle zauważe jakąś różnice na plus? Czy moze może lepiej kupić coś innego albo dozbierać pieniędzy na droższy zestaw?? Dodam jeszcze tylko że nie jestem audiofilem a raczej melomanem więc nie chce wydawać zbyt duzej kwoty jesli nie bedę w stanie zauwazyć róznicy. Z góry dziekuję za pomoc i wszelkie podpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejM
Wstepnie zastanawiałem sie nad zestawem Denona z serii 700 oraz Yamahy z serii 497 ale niestety nie bardzo mam możliwość ich przesłuchania.Poradzcie który zestaw wybrać Czy wogóle zauważe jakąś różnice na plus? Czy moze może lepiej kupić coś innego albo dozbierać pieniędzy na droższy zestaw??

Te zestawy to nie beda zbyt znaczacym krokem w przod. Duzym krokiem w jakosci bedzie zainwestowanie w uzywany sprzet. Za cene 2500 mozna juz cos naprawde dobrego zestawic w kwesti wzmacniacza i odtwarzacza cd. Zapraszam do sklepu www.liniadzwieku.pl .
Ale na sam poczatek zanim bym cos proponowal, skupilbym sie takze na Twoich glosnikach. Wcale nie sa jakas rewelacja.
Na samym poczatku to sprzedalbym wszystko i wtedy majac juz ten budzet w granicach 3500 czy 4000 cos szukal.

Uwazasz taka opcje za mozliwa ?
Jak nie to bedziemy szukac czegos icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chcesz mieć sprzęt, który gra głośno czy taki, w którym można odkręcić wzmacniacz powyżej godziny 9?


Oczywiście ze interesuje mnie sprzęt który w razie potrzeby zagra głośno ale to nie wszystko icon_smile.gif Moj wzmacniacz tez potrafi zagrac głośno ale oprócz tego zależy mi zebry grał w miare sczególowo i całym pasmem icon_smile.gif

Kolego kazalski
Wiem że te kolumny nie są za specjalne ale przed zakupem przesluchwałem je na wzmacniaczu Onkyo Integra i jak na mój gust grały w miarę przyzwoicie a powyzsze problemy nie występowały Kolumny kupiłem nowe jakies 2 lata temu i nie koniecznie chcialbym sie ich pozbywac no chyba ze w ostatecznosci icon_smile.gif Wzmacniacz i CD kupowałem używany na allegro wiec nie wiadomo co ten sprzęt przeszedł i dlatego pomyslalem zeby kupic cos nowego i nie myslec co sie z tym sprzetem działo wczesniej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...