Skocz do zawartości

Subwoofer do stereo - otwarty salon 25m2


voytaz

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję subwoofera do mojego zestawu Yamaha RN602 + Dali Zensor 7. Pomieszczenie ma 25m2 i jest otwarte na jadalnię i kuchnię. Akustyka jest bardzo średnia, dlatego też niskie tony Zensorów uciekają gdzieś do kuchni ;) a jak podkręcę bass na amplitunerze i pokręcę loudnessem to kolumny robią się trochę przymulone. 

W związku z tym poszukuję jakiegoś dobrego subwoofera z przeznaczeniem do systemów stereo. Budżet to max 4000pln. Co chcę usłyszeć? Stopę perkusji w utworach Metallici, odpowiedni bass w utworach Marcusa Millera, skomplikowane basowo stopowe łamańce w utworach Thundercata (np. "Uh Uh") i czasem jakiś mocarne uderzenie tam, gdzie tego potrzeba (lubię, jak mi trzęsie żołądkiem). Chciałbym po prostu dodać trochę punktowego, mocnego i kontrolowanego basu do mojego stereo - jednocześnie zachowując muzykalność Zensorów. Tak, abym mógł po prostu słuchać w trybie pure direct, a nie kręcić pokrętłami bassu i loudnessu. Oprócz tego nie stronię od filmów, więc przydałoby się, aby sub nie ograniczał się tylko do muzyki - chociaż to ona jest priorytetem. Oglądam głównie filmy, gdzie się coś dzieje, więc dobrze by było, aby jakieś wybuchy miały swoją moc. Dobrze by było, gdybym nie musiał zbytnio kombinować z ustawieniem suba, bo nie mam zbyt wielkiego wyboru na rozmieszczenie sprzętu.

Jeżeli chodzi o wygląd to koniecznie kolor biały.

Zrobiłem wcześniej rekonesans i na razie znalazłem:

Rel T7i (T5i raczej nie da rady? a T9i jest poza budżetem)

Sumiko S9 (na razie mój faworyt)

Dali SUB E-12f (ten by najlepiej pasował wizualnie do Zensorów, ale nie wiem czy będzie na tyle szybki i punktowy)

B&W ASW610 (ten mi najbardziej odpowiada cenowo)

 

Z góry dziękuję za rady.

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Sumiko nie wiem czy znajdziesz. Wycofali się z tej konstrukcji już. Ale tak.

Jeśli nie ten to zdecydowanie REL T7i. Albo REL 1205. Co prawda ten był przygotowany pod pracę kina domowego. Ale to konstrukcja zamknieta która znakomicie sobie radzi w stereo.

Mogę Ci wycenić te 3 modele 1205,T7i T9 i zobaczysz na którym stanie.

Oczywiscie przed zakupem testy u Ciebie :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak na prawdę widzę 2 możliwości: REL T7i lub SVS SB2000 Pro. SVS umożliwia lepszą kalibrację i obszerniejszy bas. REL z kolei to większa szybkość i sprężystość. REL T9i schodziłby niżej ale wtedy faktycznie powstaje problem z ceną. REL 1205 także mógłby się sprawdzić ale w stereo zdecydowanie lepszą kontorlę będą miałby T7i czy T9i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posiadałem taki zestaw jaki obecnie jest u Ciebie.

Przesiadłem się na A-S701 + WXC-50 i bas jest dużo lepszy. Tzn całe granie jest o niebo lepsze, ale jeśli chodzi o bas to  jest to największy przeskok.

Mój salon to 35 m2 i otwarte wejście na hol. Suba używam tylko do filmów. I to rzadko. Potencjometr regulacji basu jest na godzinie 1.

Może w tę stronę powinieneś pójść ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z7 z R-N602 , a Z7 z A-S701 to zupełnie inne granie.

Jest moc, jest bas, jest wszystko (przynajmniej tak mi się wydaje).

Teraz kolumny pokazują co potrafią.

Pomiędzy 602 a 701 jest przepaść. Wypożycz na próbę i sprawdź. Za żródło tymczasowo może Ci robić 602ka, która do mocnego grania jest po prostu za słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2020 o 01:08, voytaz napisał:

Pomieszczenie ma 25m2 i jest otwarte na jadalnię i kuchnię. Akustyka jest bardzo średnia, dlatego też niskie tony

 

To jest powierzchnia samego salonu czy salonu z kuchnią razem?

Czy ten salon jest wypełniony tz. umeblowany czy raczej pusty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

To jest powierzchnia samego salonu czy salonu z kuchnią razem?

Czy ten salon jest wypełniony tz. umeblowany czy raczej pusty?

25m2 to powierzchnia samego salonu. Salon jest otwarty na jadalnię i kuchnię. Razem to około 60m2 praktycznie otwartej przestrzeni.

praktycznie nie ma mebli. Tylko komplet wypoczynkowy i stolik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, voytaz napisał:

25m2 to powierzchnia samego salonu. Salon jest otwarty na jadalnię i kuchnię. Razem to około 60m2 praktycznie otwartej przestrzeni.

praktycznie nie ma mebli. Tylko komplet wypoczynkowy i stolik.

Przy słabej akustyce i dużej powierzchni możesz mieć problem z osiągnięciem czego potrzebujesz, nawet przy zmienię sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oprócz zmiany sprzętu trzeba też pomyśleć nad akustyką, ale nie wiem czy chcesz lub możesz (żona) się w to bawić. Piszę o tym dlatego ponieważ wstawiając nawet najlepszy sprzęt do tak wielkiego pomieszczenia możesz być nie końca usatysfakcjonowany, ale mogę się mylić.

https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wykonczeniowe/poglos-w-domu-jak-go-usunac-panele-akustyczne-i-dyfuzory-aa-b9E8-QPq7-XNA5.html

21 godzin temu, voytaz napisał:

Takie kolumny, przy których subwoofer będzie po prostu zbędny 

Wstępne typy kolumn do odsłuchu w domu (mam tu myśli wielkość salonu i to samo dotyczy wzmacniaczy) wybrałbym: KEF R900 lub MA Silver 500.

Wstępne typy wzmacniaczy: Rotel RA-1572, Rotel RA-1592, Nad C375BEE, Nad C388.

Tutaj tanio nie będzie jeżeli chodzi o koszty, ale trzeba mieć cały czas na uwadze wielkość pomieszczenia w którym ma to grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli REL Ci nie spasował to SVS też odrzuć. Po prostu to kwestia nie do końća takiego basu jak chcesz. Albo nie skalibrowałeś tego tak jak trzeba. Niestety Suba do stereo kalibruje się dość długo.

Wymiana kolumn wniesie wiecej ale jak powiedziano już KEF Q950 nie zasilą się z RN 602.

13 godzin temu, voytaz napisał:

Rotel 1592 to koszt 9500zł, a KEF R900 w promocji niecałe 9000... do tego musiałbym dokupić DAC i streamer. Razem pewnie ponad 20k. Moj budżet na rozbudowę lub wymianę mojego stereo to 4k... 

1. Suba jeszcze nie skreślaj ale na razie przejdźmy do punktu drugiego

2. Sprawdź inne kolumny. Heco 700 / KEF Q750 nawet / ELAC F6.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, voytaz napisał:

Moj budżet na rozbudowę lub wymianę mojego stereo to 4k... 

Rozumiem próbuję Ci tylko naświetlić problem, aby nie wywalić pieniędzy w błoto. 

Dobre subwoofery do stereo, ale tylko w kolorze czarnym to marka: VELODYNE i przykładowe modele: Impact 10 lub 12 oraz Wi-Q 10 lub Wi-Q 12.

Dnia 11.05.2020 o 01:08, voytaz napisał:

Chciałbym po prostu dodać trochę punktowego, mocnego i kontrolowanego basu do mojego stereo - jednocześnie zachowując muzykalność Zensorów.

 

Weź wypożycz w tym budżecie to Ci wyżej proponowali A-S701 (ma wyjście na subwoofer) oraz do tego WXAD-10 i sprawdź czy jest poprawa.

Jeżeli fundusze pozwolą (m.in. sprzedaż R-N602) i trochę dołożysz to za jakiś czas zawsze możesz dokupić subwoofer.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...