Skocz do zawartości

Ulepszenie stereon w KD (o wzmacniacz)


Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu zakładałem tu temat w sprawie dołożenia wzmacniacza do amplitunera w celu ulżenia mu lekko w KD i wzbogacenia stereo. Nie uzyskałem za bardzo pomocy ale postanowiłem zaryzykować i zakupiłem w dość okazyjnej cenie CA Azur 740A. To był dość ryzykowny zakup ale pomyślałem, że jak się nie sprawdzi to sprzedam bez straty i po problemie. Ku mojemu zaskoczeniu, zauważyłem sporą różnicę, szczególnie w stereo (o dziwo moja żona też, a nie słyszała różnicy między Vardus 300 a jamo s708). Dźwięk stał się jakby potężniejszy. Zaznaczam, że CA jest podpięty przez FIXD Input (czyli jak rozumiem działa jak końcówka mocy). Naczytałem się trochę i ogólnie już mniej więcej wiem czego szukam, czyli wzmacniacz musi być wyposażony w HT bypass bym mógł go podłączyć tak samo. I tak dochodzimy do mojego pytania. Za CA dałem ~800 zł, czy jest sens sprzedać go i dołożyć do powiedzmy 2k zł? Czy znajdę coś lepszego od tego CA w tym budżecie? Mój sprzęt to Onkyo tx sr 876, fronty to Klipsch rf 82, subwoofer Klipsch r112 sw x2. Metraż ~20mkw. Zaznaczę, że słucham bardzo głośno muzyki. Dużo dobrego się naczytałem o łączenia Harman Kardon HK990 z moimi kolumnami, ale jest daleko poza moim budżetem niestety. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dawid Szumilas napisał:

Witam

Jakiś czas temu zakładałem tu temat w sprawie dołożenia wzmacniacza do amplitunera w celu ulżenia mu lekko w KD i wzbogacenia stereo. Nie uzyskałem za bardzo pomocy ale postanowiłem zaryzykować i zakupiłem w dość okazyjnej cenie CA Azur 740A. To był dość ryzykowny zakup ale pomyślałem, że jak się nie sprawdzi to sprzedam bez straty i po problemie. Ku mojemu zaskoczeniu, zauważyłem sporą różnicę, szczególnie w stereo (o dziwo moja żona też, a nie słyszała różnicy między Vardus 300 a jamo s708). Dźwięk stał się jakby potężniejszy. Zaznaczam, że CA jest podpięty przez FIXD Input (czyli jak rozumiem działa jak końcówka mocy). Naczytałem się trochę i ogólnie już mniej więcej wiem czego szukam, czyli wzmacniacz musi być wyposażony w HT bypass bym mógł go podłączyć tak samo. I tak dochodzimy do mojego pytania. Za CA dałem ~800 zł, czy jest sens sprzedać go i dołożyć do powiedzmy 2k zł? Czy znajdę coś lepszego od tego CA w tym budżecie? Mój sprzęt to Onkyo tx sr 876, fronty to Klipsch rf 82, subwoofer Klipsch r112 sw x2. Metraż ~20mkw. Zaznaczę, że słucham bardzo głośno muzyki. Dużo dobrego się naczytałem o łączenia Harman Kardon HK990 z moimi kolumnami, ale jest daleko poza moim budżetem niestety. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Crown XLS 1000-2502 jest czyms, co ja uzywam (ja mam 2500 i 1500). Razem z tym Klipshem i jego efektywnoscia bedziesz mial niestety troche szumu slyszalnego, ale za to dynamika bedzie naprawde potezna. Ja uzywke 1500 kupilem za 1500 zl, nowka 1002 (te z 2 na koncu to nowsza seria, ktora m.in. ma tolerancje nizszego napiecia na wejsciu sygnalu, co moze sie przydac, i zlacze do automatycznego wlaczania wylaczania) to koszt ok. 1100 zł. 

Jeśli nie będzie przeszkadzać Ci szum, to może nie być nic lepszego. Nawet ten najtańszy to 2x215 wat. Jak mozesz, to celuj w 1502, bedziesz mial ulatwiona integracje i nieco mniej szumu, a mocy Ci powinno styknac. 

Inny pomysł, dużo bardziej elegancki: https://www.xtzsound.eu/product/edge-a2-300, da podobny efekt co ten Crown najtańszy, ale może mieć mniej szumu (chyba), mniej kobylasty i ogólnie sprytniejszy:) Niestety wlasnie sie skonczyla przecena na niego (byla chyba gdzies za 389 euro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Crown slucham ciagle, bo mam w domu 2 (1500 i 2500). XTZ nie sluchalem, wiec opieram sie na porwnaniu do crowna recenzetow (Zero Fidelity, Andrew Robinson omawiali oba) i opisie producenta. Jak chcecie, to Wam kiedys pozycze do testow, nie ma problemu - ostatecznie- u mnie graja jako dodatkowe koncowki mocy, wiec moge sobie na jakis czas posluchac na koncowkach amplitunera. A mamy blisko do siebie, z tego co rozmwialismy kiedys:)  

EDIT: Chyba nie odpowiedzialem na "sucho". Troszke trudno mi powiedziec. Dla mnie nie narzuca to za bardzo nic od siebie odnosnie dzwieku, wiec bardzo fajnie wypada w kinie,a w muzyce po prostu gra tak jak nagranie jest zrobione. Dla mnie fantastyczna zrywnosc jest uzalezniajaca.
 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...