Skocz do zawartości

Jakie głośniki


Sucharex

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Proszę o pomoc w doborze zestawu głośników do KD 5.1. Zestaw będzie służył w 90% do oglądania filmów. Miejsce do oglądania jak w załączniku - powierzchnia do nagłośnienia ok. 13,5m2 przy 2,7m wysokości (ekran za schodami - 4,7m od ściany, głośniki nieco bliżej, bo nad schodami - 4,2m od ściany) .

Przeglądając wątki na forum wstępnie wybór padł na Definitive Technology ProCinema 600 (+polecany na forum, +wygląd, -cena), wcześniej myślałem o Bose Acoustimass 10 Series V (+wygląd, -cena) ewentualnie CANTON Movie 95 Biały (+wygląd, -aktywny subwoofer, - jakość?).

Jak widać chciałbym się zmieścić w 3k, ale jak trzeba będzie to się naciągnie do 4k. Głośniczki idealne to 10x10x10 (Canton), bo lekkie i będą "pasowały" do tub z oświetleniem (ewentualnie 20x10x10 Bose). Wszystko byłoby łatwiejsze, gdyby nie wymogi "kierowniczki budowy" co do estetyki sprzętu ;) Na dzień dzisiejszy (bo do tego mam odniesienie) używam zestawu ONKYO HT-S9405THX HT-R990 - jak dla mnie gra wyśmienicie i pasuje mi w 100%, niestety nie powieszę tego pod sufitem. W grę wchodzi zakup zestawu 5.0, 5.1 (wtedy mogę zostawić suba i/lub ampli) lub kompletnego (tak jak kupiłem Onkyo), wtedy budżet można naciągnąć o koszt ampli,

Mając na uwadze wszystko powyższe - czy coś z moich typów jest godne uwagi? Może patrzeć na jeszcze coś innego? W Cantonie boję się aktywnego suba, bo chciałbym jednak mieć możliwość podłączenia kilku urządzeń i sterowanie tym z ampli, ale może moje obawy są nieuzasadnione.

Z góry dziękuję za opinie i podpowiedzi.

antresola.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj. Czyli wszystkie głośniki chcesz wieszać pod sufitem? Nie jest to brzmieniowo najszczęśliwszy pomysł, mam wrażenie.

Spróbuj to wyperswadować Kierowniczce ;), bo masz zestaw, z którego jesteś zadowolony, a chcesz sobie zrobić raczej gorzej.

Może lepiej, jeśli jesteś na etapie budowy, pójść w głośniki instalacyjne, umieszczone w ścianach, ew. Dyskretne, płaskie naścienne?

EDIT:

Otwarcie przestrzeni odsłuchowej na schody też nie wróży akustycznie zbyt dobrze...

Nie rozumiem też zupełnie obaw związanych z aktywnym subwooferem? Co to ma do podłączania urządzeń źródłowych o amplitunera?

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sufitem tylko przednie i centralny, tylne będą w dolnej części skosów na wysokości ok. 150 cm.

Głośniki instalacyjne też wchodzą w grę, ale.... przednie musiałyby być sufitowe kątowe, żeby nie grały w dół na schody, a do przodu. Myślałem nad Eartquake ECS-SS82 do przodu i Eartquake R650 na tył, tylko że to nie ten budżet.

Co do suba, to źle się wyraziłem. Podłączanie głośników do suba, a jego do ampli bardziej kojarzy mi się z zestawami komputerowymi. niż z KD. Jeśli nie ma to wpływu na jakość to ok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sucharex napisał:

Pod sufitem tylko przednie i centralny, tylne będą w dolnej części skosów na wysokości ok. 150 cm.

Głośniki instalacyjne też wchodzą w grę, ale.... przednie musiałyby być sufitowe kątowe, żeby nie grały w dół na schody, a do przodu. Myślałem nad Eartquake ECS-SS82 do przodu i Eartquake R650 na tył, tylko że to nie ten budżet.

To jest dla mnie jakiś dziwny pomysł od początku do końca :D 
Tyły na 150cm - już raczej za wysoko, jeśli to punktowe kolumny, a nie di/bipole. Jeśli fronty będą jeszcze wyżej, to nie zagra, delikatnie mówiąc, tak dobrze, jak by mogło.
Powinny być wszystkie głośniki na wysokości uszu słuchacza, optymalnie.
Jak w ogóle planujesz cały system KD - to będzie projektor i ekran, tak? Ekran zwieszany z sufitu, czy na przeciwległej ścianie?
Dawaj rysunek tego pomieszczenia, najlepiej rzut z projektu, zwymiarowany.

2 minuty temu, Sucharex napisał:

Co do suba, to źle się wyraziłem. Podłączanie głośników do suba, a jego do ampli bardziej kojarzy mi się z zestawami komputerowymi. niż z KD. Jeśli nie ma to wpływu na jakość to ok...

Ale Canton Movie 95 ma tradycyjne podłączanie... I to nie ma nic wspólnego z aktywnym subem jako takim...

Tylko w Acoustimassach podpinasz satelitki pod suba, a dopiero potem suba do amplitunera, ale też normalnie pod 5 końcówek mocy, po prostu Bose dodaje od siebie trochę przetwarzania sygnału, stąd przepuszczenie przez jednostkę suba, taki urok tego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...