Skocz do zawartości

Nowe kolumny podłogowe do 2tys. zł


Maliniakk

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na tym forum. Poszukuję kolumn jak w tytule. Obecnie posiadam Polarisy 200, ale są już dosyć wymęczone wizualnie. Napędza je wiekowy wzmacniacz Kenwood 2x130W / 8Ohm, który na pewno u mnie zostanie. Muzyka głównie z tunera (też Kenwood), czasem z innych źródeł. Gatunki to przeważnie rock, metal, muzyka popularna z lat 70-90. Hip hopu i disco polo nie trawię. Muzyka gra u nas przeważnie dość cicho a Polarisy grają wtedy jakoś płytko... Chciałbym więcej basu i detaliczności przy cichych odsłuchach. Ale też potężnego kopa przy trochę głośniejszym słuchaniu. Umiejscowienia kolumn nie mogę zmienić. Salon gęsto umeblowany, częściowo otwarty na kuchnię i resztę pomieszczeń. Ściany- odsłonięta cegła, podłoga- parkiet. A, no i nie chcę jakichś małych pudełeczek czy cieniutkich słupeczków z malutkimi wooferkami. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że nie wymagam zbyt wiele😁 

IMG_20200511_125850.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni , w takiej cenie, nowe, jeszcze z tak szerokim rozstawem, żeby podczas cichego grania było wszystko i pasowało do wzmacniacza nie wiadomo dokładnie jakiego, przestrzenne pomieszczenie z parkietami ale bez dywanów, kolumny muszą stać w konkretnym miejscu przy samej ścianie na rogach.

Chyba jednak trochę wymagasz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest mocny i nie najgorszy. Robotę psuje rozstaw kolumn ponad 6m. Wmak to końcówka lat 70-tych - złota era audio:) A niech pogra z kolumnami z epoki w obudowie zamkniętej, konstrukcja 3 drożna. Może jakieś Onkyo SC90mkII, Yamaha NSxxx albo coś z zachodniej granicy; Heco. TFK, Saba. Nie męcz słuchu Polarisami to nie pasuje do tak fajnego japońca jakim jest model 600. Z nowych kolumn za 2 koła to można kupić pseudo kolumny tzn zabawki o skuteczności 84dB.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć duże pomieszczenie oraz za duży rozstaw kolumn. Ale jeśli nie ma wyjścia, to musi tak zostać, chociaż będzie wiązało się to z niezbyt dobrą prezentacją sceny, przestrzeni. Kolumny nie stworzą spójnego dźwięku, ściany dźwięku, tylko będą grały odrębnie.
Z nowych konstrukcji nie zmieścimy się w budżecie, jeśli możesz przeznaczyć trochę większą kwotę, spójrz na Heco Aurora 700 lub jeszcze lepiej Aurora 1000 oraz bardzo mocne, energiczne i skuteczne Klipsch R-820F.
Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem rozstaw do ok 4m. Prawa kolumna stoi przy kominku. Testuję od paru godzin wytrzymałość na temperaturę. Kominek gorący, kolumna chłodna. Duża poprawa odbioru. Więc tak: rozstaw się zmniejszył, budżet zwiększył do 2500, może 3000zł. Wpadł mi w oko Klipsch r-28f, ale boję się, że mogą mieć kłujące wysokie tony. Ciągle szukam, czytam. Może Heco aurora 700? Nie mam w pobliżu gdzie posłuchać:-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heco 700  lub tannoy 7.4  będą miały cieplejsze brzmienie - tony wysokielekko z tyłu - więc dłuższy odsłuch nie będzie męczyć uszu, po drugie ciepłe granie poprawi hip hop  który moim zdaniem gra płytko - ale być może sie nie znam na tym rodzaju muzy, żeby tak oceniać - tak mi sie wydaje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zmniejszenie rozstawu wiąże się z pewnymi pracami remontowymi, ale poprawa jest duuuuuża😊. We wtorek będę maił Heco 700, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość podłączenia np Chromecasta audio do takiego starego wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maliniakk napisał:

😊Jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość podłączenia np Chromecasta audio do takiego starego wzmacniacza? 

Poczytaj temat  w dziale audiofile dyskutują klub chromecast audio. Na stronie 5 post #118 masz sposoby podłączenia różnych chromecastów. 

Nie polecam połączenia jakie zasugerował @Tomasz S. po analogu. Lepiej po cyfrze. A do tego jakiś dac, jako źródło. Wówczas chromecast audio jest transportem.

Rozważ zakup daca, do chromecasta audio. Określ ewentualny budżet. W cenie do 500 zł najlepiej jakiś używany. Możesz kupić nowy, ale będzie duża różnica w jakości na korzyść używanego. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 1Ender napisał:

 

Nie polecam połączenia jakie zasugerował @Tomasz S. po analogu. Lepiej po cyfrze. A do tego jakiś dac, jako źródło. Wówczas chromecast audio jest transportem.

Spokojnie, DAC sobie dokupi z czasem. Dopiero autor zwiększył budżet na kolumny o 50% i zaplanował remont dla samego ustawienia kolumn. Doradzając,że coś zagra dobrze tylko jeżeli będziemy dokładać pieniądze w kółko odstrasza właśnie ludzi od tej zabawy. Krok po kroku. To jakby ktoś na forum dla biegaczy napisał ,że bez 1000 zł na buty i plastry na sutki do biegana nawet nie masz co podchodzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim budżecie sprzęt, wątpię że dźwiękowo większości doradzających by pasował, ale autorowi wątku musi? 🤔 Pzdr

I na dodatek kto przewidzi jak się dany sprzęt zachowa w takim pomieszczeniu. 

Niektórzy mają problem  z doborem we własnym pomieszczeniu.

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spieniężę Polarisy, to będę myślał co dalej. Myślałem o czymś dyskretnym, małym jak chromecast itp. Nie chcę dokładać kolejnego klocka. Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie, czy da się na chromecasta audio przesyłać z You tube np z telefonu? Tak na próbę, czy to ma w ogóle sens. Bo czytałem, że się nie da. Sorry ale jestem jeszcze debilem w tej materii😊 zatrzymałem się w epoce analogowej. Inne aplikacje jak np Spotify są płatne? Bo niby można pobrać za darmo a potem?

Edytowano przez Maliniakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...