Skocz do zawartości

Nowe kolumny podłogowe do 2tys. zł


Maliniakk

Recommended Posts

13 godzin temu, Maliniakk napisał:

Jak spieniężę Polarisy, to będę myślał co dalej. Myślałem o czymś dyskretnym, małym jak chromecast itp. Nie chcę dokładać kolejnego klocka. Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie, czy da się na chromecasta audio przesyłać z You tube np z telefonu? Tak na próbę, czy to ma w ogóle sens. Bo czytałem, że się nie da. Sorry ale jestem jeszcze debilem w tej materii😊 zatrzymałem się w epoce analogowej. Inne aplikacje jak np Spotify są płatne? Bo niby można pobrać za darmo a potem?

Chromecast audio potrzebuje do życia wifi. Jak masz wifi i masz wszystko spięte to możesz przesyłać muzykę z telefonu z dowolnego źródła. 

Spotify - ma opcję darmową, płatną, jeszcze bardziej płatną. Jak zainstalujesz i masz konto free to 30 minut muzyki, później reklama i znowu 30 minut muzyki. Nie możesz dowolnie skakać po playliście (to jest największy ból). Ale można dorwać dobre promocje np. 3 miesiące za zarejestrowanie w gratisie. Możesz też zawsze podpiąć kompa i słuchać z przeglądarki z załączonym jakimś blokerem reklam, wtedy masz darmowego spotify bez reklam tylko z ograniczeniem wyszukiwania. Czy działa to w wersji przeglądarkowej spod telefonu - nie wiem, nie próbowałem. Wygoda korzystania z pełnego spotify jest tak duża, że po prostu płacę za konto rodzinne.

Tidal - załapałem się na promkę i w sumie zostałem już na płatnej wersji. Tidala używam w domu (lepsze łaczę), spotify na telefonie/samochodzie. 

Chromecast i dac - sam chromecast gra, tyle mogę powiedzieć. U mnie najpierw był sam chromecast i po rca do wzmacniacza, po jakimś czasie doszedł topping d50 (dac) i został wpięty między wzmacniacz a chromecasta. I gra to lepiej. Teraz jest dostępna już wersja tego daca z bluetoothem i można bezpośrednio z telefonu przesyłać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bahzell napisał:

Chromecast audio potrzebuje do życia wifi. Jak masz wifi i masz wszystko spięte to możesz przesyłać muzykę z telefonu z dowolnego źródła. 

Technicznie masz rację, bo można przesyłać na Chromecast Audio cały dźwięk z telefonu z Androidem, wtedy owszem, ale raz, to drenuje telefon z baterii; dwa, jak ktoś zadzwoni itp, to te dźwięki tez idą na kolumny.

'Normalne' przesyłanie na Chromecast (takie, jak ze Spotify, Tidalem, Google Play Music itp. nie działa z YouTube na Chromecast Audio.
Ideą Chromecasta jest to, że telefon/tablet jest tylko 'pilotem' - apka wskazuje Chromecastowi, co i skąd ma odtwarzać, a Chromecast sam pobiera strumień bezpośrednio z internetu.

Można wymusić przesył strumienia bezpośrednio z telefonu/tabletu, ale to się trochę mija z celem wg mnie, ewentualnie ma sens z plikami FLAC i hi-res, ale też raczej strumieniowanymi z domowego serwera, a nie telefonu.

44 minuty temu, Bahzell napisał:

Spotify - ma opcję darmową, płatną, jeszcze bardziej płatną.

Jaką 'jeszcze bardziej płatną'? Może mylisz z Tidalem? Spotify ma tylko Free i Premium.

44 minuty temu, Bahzell napisał:

Chromecast i dac - sam chromecast gra, tyle mogę powiedzieć. U mnie najpierw był sam chromecast i po rca do wzmacniacza, po jakimś czasie doszedł topping d50 (dac) i został wpięty między wzmacniacz a chromecasta. I gra to lepiej. Teraz jest dostępna już wersja tego daca z bluetoothem i można bezpośrednio z telefonu przesyłać. 

Ale przesyłając po BT, o ile nie korzystasz z LDAC albo aptX HD (akurat Topping d50s wspiera te kodeki, ale nie każdy telefon wspiera), będziesz miał jednak gorszy dźwięk, niż z Chromecasta, nawet bez zewnętrznego DACa.
No i znów - drenujesz baterię telefonu podczas przesyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast dziwnie się to trochę zachowuje. Mam Chromecast Audio, słucham Tidala i chodzi sobie to wiadomo po wifi. Internet z Plusa. Trochę kiepski mam internet w domu, 4km od nadajnika, czasem muszę zejść z poziomu HiFi do High bo tnie mi utwory, buforuje itd.

I teraz ciekawostka. Telefon oczywiście jest w tej samej sieci wifi co chromecast. Przełączam komunikację telefon-wzmacniacz na bluetooth i  nic mi się nie tnie. Dziwne trochę, że chromecast ciągnąc z routera tnie, a telefon ciągnąc z tego samego routera już nie.

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bahzell napisał:

Chromecast audio potrzebuje do życia wifi. Jak masz wifi i masz wszystko spięte to możesz przesyłać muzykę z telefonu z dowolnego źródła. 

Właśnie wifi miałem na myśli. Mogę w YT na telefonie kliknąć ikonkę i wtedy TV przejmuje pałeczkę. I myślałem, żę jeśli Cromecast będzie też w sieci, to będzie można jemu zadać odtwarzanie lub TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniakk

To jest screen cast. Inne cudo za to odpowiada. Przy chromecast audio z poziomu aplikacji home możesz przesyłać na urządzeni do którego jest chromecast podpięty. Żeby to mieć na audio musisz mieć youtube music. Trochę się zmieniło ewidentnie.  

Natomiast spotify/tidal spinają się na właśnie zasadzie takiej, że telefon ma robić za pilota. Sterowanie spod aplikacji.

 

@Konrad Kulwicki

Czy ja wiem czy tak drenuje. Normalne zużycie, ładowanie raz na dobę. 

Nie mylę. Spotek ma 4 plany. Individual, duo, family i student. Używam family (żona ma swoją przestrzeń, córka też) 

Nawet mój bieda chiński daco - wzmaniaczosłuchawkowe - lampowe cudo za 160 pln ma aptxa w sobie. To już niejako standard. 

@Wito76

Telefon może mieć lepiej napisany algorytm dociągania muzyki plus czy czasem tidal z automatu nie schodzi do poziomu high z master jak jest przez bloutooth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bahzell napisał:

Nie mylę. Spotek ma 4 plany. Individual, duo, family i student. Używam family (żona ma swoją przestrzeń, córka też) 

No ale to są tylko zniżki wynikające ze statusu studenta/licencji grupowej (duo/family)... W dalszym ciągu  jest to Premium, taki sam pod kątem funkcjonalności i jakości.

Co do BT - aptX to jeszcze nie aptX HD ;) 
Ale fakt, że w 'majfrendowych' wynalazkach te funkcje są bardzo często dużo lepiej ogarnięte (i obecne), niż w sprzęcie uznanych zachodnich czy japońskich marek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechały aurory. Po kilkunastu latach używania polarisów podłączyłem coś innego. Spodziewałem się, że będzie inaczej, trochę lepiej, ale różnica jest kolosalna. Idealne do cichego słuchania, ale potrafią też dobrze wymieszać bebechy kiedy trzeba. Normalnie szczęka mi opadła. Może zbytnio się podniecam, ale przeskok w jakości dźwięku jest wielki. Na nowo odkrywam ulubione kawałki😁 Dzięki za trafne propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje na temat chromecastów. Jeżeli chcecie YT na TV to do tego służy chromecast 3 lub ultra. Dźwięk bardzo dobry, nie testowałem po optyku. U mnie jest spięte chromecast 3 do daca przewodem koaksjalnym. Dalej z daca na wzmacniacz. 

BTW, mam też chromecast audio z obu korzystam i śmiało polecam. Więcej można znaleźć w dziale audiofile dyskutują klub chromecast audio. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 23:55, Miras23 napisał:

Z nowych, to może z Indianą Nota 550X. Uniwersalne i łatwe do napędzenia głośniki. Zresztą często proponowane do niezbyt wymagających systemów. Po za tym w tym pokoiku, to czegoś  dużego nie potrzeba.

Mam Indiany. W salonie naprawdę dużym, akustycznie kiepskim nie odczułem różnicy między Idniana a Heco Aurora 700, chociaż te są zdecydowanie bardziej potężne. Polecam Indiany w tym budżecie. Za 1400-1500 zł można je nowe wyrwać. Tylko trzeba pamiętać, żeby były z oznaczeniem 550X a nie 550 (tweeter lepszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sloma82 napisał:

Mam Indiany. W salonie naprawdę dużym, akustycznie kiepskim nie odczułem różnicy między Idniana a Heco Aurora 700, chociaż te są zdecydowanie bardziej potężne. Polecam Indiany w tym budżecie. Za 1400-1500 zł można je nowe wyrwać. Tylko trzeba pamiętać, żeby były z oznaczeniem 550X a nie 550 (tweeter lepszy)

Te Indiany 550X są niepozorne ale w swojej cenie grają naprawdę fajnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sloma82 napisał:

Mam Indiany. W salonie naprawdę dużym, akustycznie kiepskim nie odczułem różnicy między Idniana a Heco Aurora 700, chociaż te są zdecydowanie bardziej potężne. Polecam Indiany w tym budżecie. Za 1400-1500 zł można je nowe wyrwać. Tylko trzeba pamiętać, żeby były z oznaczeniem 550X a nie 550 (tweeter lepszy)

To bardzo dobra cena! No to gdyby porównywać inne konstrukcje za te kasę, to Indiana sprząta po reszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie były wyprzedawane Indiany Line Tesi 560, Dalej Heco Victa 701, Pylon 25, trochę drożej Monitor Audio monitor 300.

Czy tak posprząta od razu? Moim daniem to też dobre kolumny. Udały się Indianie. Ale ja je polecam tylko do małych pomieszczeń. Mamy je na stanie i oferujemy. Ale ja nie ufam 13 cm basowcom w średnich / duzych pomieszczeniach.  Z czasem to męczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...