Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo TX-SR505E


Recommended Posts

Witam. Przyznam się że jestem tu nowy i to mój pierwszy post, ale mimo wszystko liczę na Waszą pomoc.

Otóż, posiada amplituner Onkyo TX-SR505E. Do tej pory współgrał z kolumnami M-AUDIO MKII. Zastanawiam się nad wymiana stereo na jakieś inne. Chciałbym żeby nowe kolumny były na tyle mocne żeby wykorzystać pełna moc mojego aplitunera. Zaciekawiły mnie kolumny firmy STX graviton 900, ale nie wiem czy moj aplituner to zniesie albo czy te kolumny nie są zbyt mocne na mój sprzęt.

Nie ograniczam się do żadnych kolumn. Oglądałem również kolumny magnat monitor supreme 802, ale też nie wiem czy nie są za słabe. 

Muzyka jaką preferuje jest dość zróżnicowana. Chyba tylko nie słucham metalu i pochodnych. Tak slucham od hip hopu po pianina czy skrzypce, czasami w przypływie chwili (czytaj impreza) zdarza się słuchać disco polo. Jeśli chodzi o parametry amplitunera zamieszczam poniżej. Liczę na Waszą pomoc i mimo że jestem pierwszy raz tutaj ktoś mi podpowie cokolwiek :) z góry dziękuję

 

Dodatkowy opis

Dane techniczne
Ilość kanałów 7
Moc wyjściowa ( 1 kHz / 6 omów DIN ) / kanał (W) 130
Wzmacniacze zrealizowane na tranzystorach TAK
Pasmo przenoszenia ( Hz ) liniowe: 5 - 100000 Hz
Stosunek sygnał / szum ( wejście liniowe ) ( dB ) 100

Dostępne dekodery
Dekodery DTS Neo:6 DTS-ES Discrete DTS-ES Matrix 6.1 DTS DTS 96/24 Dolby Digital EX Dolby Digital Dolby Pro Logic IIx

Właściwości i funkcje użytkowe
Audyssey 2EQ korekcja akustyki TAK
Możliwość pracy z obciążeniem 4 omowym / kanał TAK
Głośniki A/B TAK
Pilot Programowalny

Właściwości tunera
Liczba pamięci stacji tunera 40
RDS TAK

Dane ogólne
Wymiary ( S x W x G w mm ) 435 x 150 x 377
Waga ( kg ) 10.2
Pobór mocy ( W ) 570
Aluminiowy panel przedni TAK
Kolor elektroniki srebrny, czarny


Wejścia/Wyjścia
Wejścia Wyjścia
audio 4 2
multikanałowe 7.1 -
cyfrowe audio koaksjalne 2 -
cyfrowe audio optyczne 2 -
wizyjne koaksjalne 4 2
wizyjne S video 3 2
wizyjne komponent 3 1
HDMI 2 1
IR 1 -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dzisiaj przeglądając internet i czytając wpadłem na kolumny Magnat supreme 2002 i te bardziej mi odpowiadają niż te 1002 tylko pytanie zasadnicze czy to nie za dużo dla mojego amplitunera. Jeśli wypowiecie się że za dużo to wybór padnie na te 1002, jeśli w drugą stronę to wybór padnie na 2002, a swoją droga dzisiaj też oglądałem STX F-360, więc...

1. Magnat supreme 2002

2. Magnat supreme 1002

3. STX F-360

 

Będę Wam mega wdzięczny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...