Skocz do zawartości

Amator szuka gramofonu :) (1000pln)


Recommended Posts

Cześć i dzień dobry :)

Jestem w takcie poszukiwania najlepszego gramofonu w moim budżecie. Otóż mam do wydania 1000zł na prezent dla ojca, który ma jakiś najprostszy i najtańszy na rynku gramofon, i chciałby go zmienić na coś lepszego. Czy w tej cenie jest szansa na wyczajenie czegoś "lepszego"?? Na niekorzyść działa czas, gdyż potrzebuje go na sobote :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli możesz dopłacić to polecam ten

https://allegro.pl/oferta/gramofon-audio-technica-at-lp120xusb-srebrny-8654038884

image.png.ed03118634d04db950d8a5bd930ff205.png

43 minuty temu, Łukasz Sadowski napisał:

Otóż mam do wydania 1000zł na prezent dla ojca, który ma jakiś najprostszy i najtańszy na rynku gramofon, i chciałby go zmienić na coś lepszego

to czas żeby zmienić na ten,Tata zauważy różnicę:D polecam.

Może na innych portach znajdziesz taniej, sprawdź

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Może jestem ortodoksyjny,

mam takie samo podejście:) ale on ma opcję przełączenia na preamp - USB lub wyjście cinch R/L

do USB jest dołożony program do zgrywania na komputer Audacity. 

W tej cenie jest dość profesjonalny /nie automat/ , tylko w przyszłości polecam wymianę  wkładki. Z wymianą nie ma problemy, każda pasuje.

Tak masz do wyboru USB lub cinch R/L. 

Do tego ma wszystkie potrzebne  regulacje od obrotów po anty-skatingu.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karol64208 napisał:

ale on ma opcję przełączenia na preamp - USB lub wyjście cinch R/L

Karol choćby jeszcze prał i robił zakupy to zdania nie zmienię , niech mi ktoś wyjaśni po co kupować winyla za 100 zł , by go przegrać jako mp3 , skoro to samo można ściągnąć z sieci , po co płacić za bzdurne funkcje . Idea gramofonu jest taka by skracać sygnał, aby był jak najwierniejszy, stąd omijanie wszelkich styczników i lutów między wkładką , a IC . W tym gramofonie za 1000 zł mamy taką masę elementów , że aż się boję zapytać o jakość . 

Dla mnie gramofon wygląda tak

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-1300-8951371471

lub tak

https://allegro.pl/oferta/pioneer-pl-12ac-manualny-gramofon-vintage-ramie-j-9170697386

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Karol choćby jeszcze prał i robił zakupy to zdania nie zmienię , niech mi ktoś wyjaśni

Rozumie twoje podejście, ale nie wiemy dokładnie co Tata posiada może taki sam co polecasz.

Zgrywam na kaseciak niektóre płytki:), później mam jako podkład gdy jestem czym inny zajęty:D

Tak więc nie wiemy co komu się przyda, jest  nowy, co do jakości nie mam zastrzeżeń A-T LP 120 sprawuje się dobrze u znajomych już od kilku lat - żadnych awarii:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446  wklejam ponownie link, bo Twój nie działa. 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-thorens-td-105-grubanuta-pl-8999828786

Nie wiadomo tylko jaka wkładka do drapaka 

@Łukasz Sadowski  napisz jaki konkretnie model gramofonu ma tata, oraz jakie oczekiwania ma co do kolejnego drapaka. Co koniecznie musi zawierać?

Czy, np. Wbudowany przedwzmacniacz czy bez, jakie regulacje gramofonu powinny się znaleźć? Itd. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@tomek4446  wklejam ponownie link, bo Twój nie działa. 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-thorens-td-105-grubanuta-pl-8999828786

Nie wiadomo tylko jaka wkładka do drapaka 

@Łukasz Sadowski  napisz jaki konkretnie model gramofonu ma tata, oraz jakie oczekiwania ma co do kolejnego drapaka. Co koniecznie musi zawierać?

Czy, np. Wbudowany przedwzmacniacz czy bez, jakie regulacje gramofonu powinny się znaleźć? Itd. 

Pozdrawiam 

HEj

 

Teraz ma bodajże Hoffera z Biedronki. Zależy mu na czym, co będzie miało lepszy dzwięk :)

Z tego co mi wiadomo, to podłącza gramofon do zewnętrznych głosników, nie wydaje mi się natomiast aby miał jakieś dodatkowe wymagania poza lepszą jakością dzwięku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Czy to takie coś ?

https://antyweb.pl/gramofon-z-biedronki-testujemy-hykker-vintage-sound/

Jak byś się jeszcze dowiedział do czego / jaki wzmacniacz/ te kolumny są podłączone.

Dokladnie ma cos takiego tylko w innym kolorze - chyba szarym. Co do glosnikow, to wiem, że podłączone jest do wieży Onkyo, natomiast nie bardzo chce sprawdzac żeby się nie domyślił ze coś planujemy :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Karol choćby jeszcze prał i robił zakupy to zdania nie zmienię , niech mi ktoś wyjaśni po co kupować winyla za 100 zł , by go przegrać jako mp3 , skoro to samo można ściągnąć z sieci , po co płacić za bzdurne funkcje . 

Materiał na winyl zwykle przechodzi przez inny mastering, więc można mieć inaczej grające mp3, niż to które ściągnęłoby się z sieci (rip z CD). Chociaż to cholera wie, co w tym pliku ostatecznie by wylądowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karol64208 napisał:

a który wybrałeś gramofon?

 jest istotne czy ta wieża me wejście na gramofon.

A Tata zgrywał coś na karty SD z płyt, bawił się tą opcją?

Nieee tylko płyt słucha

6 minut temu, Karol64208 napisał:

Łukasz, Jak ta wieża nie ma przedwzmacniacza dla gramofonów to pozostaje zakup AT LP120 albo zakup gramofonu co koledzy polecają + przedwzmacniacz.

AT LP120 ma taki przedwzmacniacz w budowany.

Dzięki za radę.

Czy ten AT LP120 będzie miał odczuwalną różnicę w jakości w porównaniu do cudnego Hoffera? ":)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Sadowski

Ja bym brał zwykły analogowy gramofon bez żadnych udziwnień typu usb, skoro Twój tata nie będzie z tego korzystać. Oraz bez przedwzmacniacza. 

Ważne by drapak miał wymienny headshell, oraz ustawienia pozwalające w pełni skalibrować.

Na początek wystarczy taki przedwzmacniacz, sam z niego korzystam. Ma bardzo dobry stosunek jakość cena. Szczerze polecam. 

https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html?reason=

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Sadowski jeśli jeszcze nie kupiłeś, to pomyśl, czy na pewno musisz się śpieszyć. Rozumiem zamysł, gdzie jest okazja na dobry prezent i trzeba coś szybko kupić, ale jeśli ma być naprawdę dobry to może warto poczekać na inną "uroczystość" i kupić gramofon starszy, używany a jednak moim zdaniem prawdziwy gramofon. Wiem, że dla młodszych to nie ma znaczenia, ale niestety dla ucha, estetyki i klimatu ma.

Bez względu na to w która pójdziesz stronę daj nam znać co kupiłeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam coś z rodziny sony, np. https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-x6-9237950447

Sam ostatnio kowalem rodzicom jako prezent i wybór padł na sony ps-x55. Gramofon wiekowy, bo czterdziestoletni, pełen automat. Niestety przeciwwaga uszkodziła się w transporcie, gramofon przeszedł naprawę, wymianę kondensatorów i tranzystorów w sekcji zasilania, kabla sygnałowego i zasilania oraz kilka poprawek kosmetycznych u kolegi @Audio Autonomy. Dodatkowo pokrywa wymagała polerki (niestety tu nie do końca byłem zadowolony z efektu mojej pracy i poprawił po mnie znajomy zajmujący się autodetailingiem). Efekt jest taki, ze gramofon wygląda przyzwoicie, automatyka działa super i cichutko. Po chodzi o brzmienie to jest całkiem spoko z wkłafką shure m75ej (biorąc pod uwagę, ze rodzice mają to podpięte pod kino domowe, nie mogę ich przekonać do stereo). Całość kosztów zamknęła się w kwocie 1100 zł. A efekt wydaje mi się lepszy niż zakup czegoś nowego. Co Powers musiałem dokupić jeszcze zewnetrzne pre, wybór padł na Art DJ pre (koszt ok 200zł). Rodzice są zadowoleni.

Pozdrawiam, 

Kamil 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 13.05.2020 o 23:54, Chili napisał:

@Łukasz Sadowski jeśli jeszcze nie kupiłeś, to pomyśl, czy na pewno musisz się śpieszyć. Rozumiem zamysł, gdzie jest okazja na dobry prezent i trzeba coś szybko kupić, ale jeśli ma być naprawdę dobry to może warto poczekać na inną "uroczystość" i kupić gramofon starszy, używany a jednak moim zdaniem prawdziwy gramofon. Wiem, że dla młodszych to nie ma znaczenia, ale niestety dla ucha, estetyki i klimatu ma.

Bez względu na to w która pójdziesz stronę daj nam znać co kupiłeś :)

Finalnie wybrany został AT LP120. Tata zadowolony, lepsza jakość wyraźnie słyszalna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...