Skocz do zawartości

Amplituner i końcówki mocy


Remi Franek

Recommended Posts

Witam

 

Korzystając z sytuacji koronawirusowej i faktu spędzania więcej czasu w domu postanowiłem zrobic upgrade swojego zestawu audio :) ...

 

Aktualnie wyglada on tak:

Amplituner Onkyo TX-RZ820

Polk Audio RTI A7, CSI A6, i dwa Bookshelfy od Tonsil siesta które mi zostały z poprzedniego zestawu.

 

Chciałem poprawić dwie rzeczy:

A) zwiększyć moc zestawu (aby nie trzeba było kręcić na maksa :)

B) poprawić dynamikę i czystość (trochę to wiąże z punktem A ale nie do konca)

C) zobaczyć czy jakieś kolumny nie dadzą mi jeszcze milszy mojemu słuchowi dźwięki (głównie chodziło mi o lepsza przestrzeń).

 

Zacząłem od punktu C ... ale jak sie okazało wcale nie jest łatwo znaleźć kolumny mega zauważalnie lepsze od Polkow które mam. Może po prostu oczekuje zbyt dużo w stosunku do budżetu? :) W każdym razie trochę tego posłuchałem i nic mnie nie zwaliło z nóg. Polki wydają sie być bardzo uniwersalne i mieć naprawde dość dużo mocy.

 

Dlatego przeszedłem do punktu A/B i pożyczyłem Marantza HD-AMP1. To co fajne to rzeczywiście to ze zestaw poczuł dodatkowa moc a również i punkt drugi moim subiektywnym wrażeniem sie poprawił. Brak niestety w Marantzu wejście pre amp lub main in z amplitunera niestety wpływa na wygodę rozwiązania wiec trochę odpadł.

 

Stad jak juz mi sie wydawało ze większy moc to bedzie lepiej wpadłem na pomysł ze skoro RZ820 ma wyjścia pre OUT to moze po prostu kupić dobra końcówkę mocy. Wpadła mi w oko Emotiva A-300 Ale po rozmowie z sprzedawca stwierdziłem ze sprawdzę A-5175 które ma większa jeszcze moc w stereo a dodatkowo wyjście na 3 dodatkowe kanały.

 

Przy okazji dostałem do testów procesor obrazu Emotiva MC-700. 

 

I teraz wyniki testów które sprawiły ze jestem w kropce i nie wiem co dalej :). Jak źródło audio to u mnie głównie Chromecast Audio lub Apple TV 4K, czasami jeszcze USB ale bardzo rzadko.

 

a) pierwsze rozwiazanie MC-700+A-5175 plus moje głośniki. Audio - bardzo dobrze, głośno (ten sam poziom głośności emotiva ma w połowie skali co Onkyo w 2/3 lub 3/4), mocno i jakby wyraźniej i czyściej niż na Onkyo (albo to jest moje subiektywne wyrażenie. Zostawiłbym sobie ten zestaw ale z drugiej strony MC-700 ma dla mnie zbyt dużo problemów z obsługa wielu urządzeń, sterowaniem poprzez HDMI etc. Wkurza mnie na tyle ze nie chce go zostawić.

B) RZ820 + A5175 (poprzez Preout). Szczerze po jednym dniu stwierdziłem ze nie słyszę za bardzo różnicy pomiędzy tym kompletem a stara konfiguracja gdzie Onkyo robi wszystko.

 

Czy to możliwe ze preout w Onkyo jest jakiś słaby? Rozumiem jeszcze ze moze dynamika i czystość dźwięku jest gorsza ale dlaczego wychodzi mi ze moc tego zestawu z MC-700 jest tez większa?

 

Oczywiście po każdym połączeniu robiłem kalibrację ale szczerze ja juz nic z tego nie rozumiem :) ...

 

Na razie wychodzi na to ze oddam zarówno MC-700 jak i A5175 chyba ze ktoś wymyśli co innego zrobic.

 

Jako alternatywę widzę kupno wzmacniacza stereo i podłączenie do niego frontów oraz Chromecast (aby słuchać muzę) a reszta pod kino domowe (tam dynamiki Onkyo daje wystarczajaco dużo).

 

Remi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wykorzystywałeś przedwzmacniacz w onkyo więc grało jak onkyo. 

Pre out raczej sprawdza się jeśli chcesz odciążyć ampilituner, ew potrzebujesz większej mocy którą zapewnisz mocniejszą końcówą do tego wyjścia podłączoną, jakiś kolosalnych różnic może nie być bo cały czas to Pre onkyo odpowiada w większym stopniu za barwę dzwieku. 

Natomiast efekt myślę porzadany otrzymasz wtedy gdy podepniesz wzmacniacz stereo z main in do preout w onkyo. 

Wybierzesz wzmak który dźwiękowo bardziej odpowiada Ci niż onkyo. 

A połączenie onkyo +wzmak jak już napisałeś daje Ci nie przerzucanie przewodami bo za fronty odpowiadać będzie w kinie wzmak, a przy stereo będziesz tylko z niego korzystał +jakieś źródło też do niego podłączone. Pzdr

Jeszcze jest kwestia ustawienia i akustyki Twojego pomieszczenia może jest nie trafione. Ogólnie z tego co pamiętam seria RZ jest chwalona za przyzwoite stereo. A to że końcówka ma więcej Wat nie oznacza że jest mocniejsza. 

Kiedyś miałem integre +streamer i grało to głośniej niż gdy streamer wykorzystałem jako Pre a w integrze wpiąłem się bezpośrednio pod końcówkę mocy. Myślę że tu chodzi o parametry wyjścia w źródle albo jak wolisz w przedwzmacniaczu które mogą się nie zgrywać do końca. 

A - nigdy nie kręciłem sprzętów na maksa 

B- przy niezłym wzmaku stereofonia dynamika powinna się poprawic

C- nie znam osobiście 😉 Twoich kolumn ale może jeśli chodzi o kreowane brzmienie tu jest pies pogrzebany. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

masz racje ... grało jak Onkyo. Natomiast myślałem ze barwę bedzie miało jak Onkyo natomiast moc ze względu na zewnętrzna końcówkę mocy bedzie miało jak Emotiva natomiast jest ona słabsza. Niezależnie tak jak napisałem pod katem barwy i dynami Emotiva jest o 2 klasy wyżej niz Onkyo ... Ona brzmi jak dobry wzmaczniacz stereo.

Wychodzi mi właśnie ze jedyna alternatywa dla kompletu Emotiva jest kupienie oddzielnie wzmacniacza stereo i słuchanie bezpośrednio na nim muzyki a kino domowe na Onkyo podpiętym pod mainin. Można jeszcze słuchać muzy poprzez Onkyo podpiętym do tego wzmaczniacza ale moim zdaniem to wciąż bedzie miało barwę Onkyo bo wzmak bedzie tylko końcówka mocy. Wada powyższego rozwiązania jest fakt ze kino domowe nie ma takiej barwy jak wzmacniacz ... jak wezmę Emotive w komplecie to również w kinie domowym dynamika moc i barwa będą lepsze. Jedyne co mnie martwi to fakt ze emotiva nie ma Dolby Atmos natomiast ja dolby atmos mam tylko w zakresie małych głośniczków Onkyo na Frontach wiec na tym etapie mała strata (raczej nie bedze nic robił aby było lepiej bo nie chce kombinować z montażem na suficie).

RZ ma przyzwoite stereo ... ale przyzwoite to tylko przyzwoite :) ... a apetyt rośnie :) ... 

Kolumny nie sa tutaj problemem :)  ... ostatnio dzięki zabawa z wzmacniaczami stereo i Emotiva MC-700 odkrywam je jeszcze raz :)

Zastanawiam sie jeszcze czy jest jakiś naprawde dobry ampli z porównywalnym przedwzmaczniaczem do dobrego wzmacniacza stereo. Widziałem ostatnio dwa z Dirac Live które warto było przetestować: Arcam AVR380 i Nad 758 v3

Remi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy lepsze wyjście preout? 

Bo nie do konca rozumiem preout =przedwzmacniacz 😁

Poszukaj wzmaka z main in, który pasuje Ci lepiej brzmieniowo i moc ma większą od onkyo. 

Onkyo ma. 180w przy 6ohm 

Przy 8ohm to myślę około 100-120w podziel to na np 5 końcówek to ciekawe jaki będzie spadek. 

2 filtrujące wysoko prądowe kondensatory o poj 2x15000qf 

Ja mam końcówkę 2x120 8ohm kondensatory 62000qf 

I jak to się ma do tego co jest w onkyo?

Pzdr

Może na wyjściu preout jest trochę niższe napięcie. 

Tak patrzyłem na ten zestaw emotivy 175w na kanał przy 8ohm i pojemność kondensatorów jeśli się nie mylę 8x10000qf dane w końcówce mocy oczywiście. 

Ogolnie to prawie żadnych danych tych sprzętów jeśli chodzi o parametry. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wychodzi mi ze przedwzmaczniacz w Onkyo jest gorszy od tego w Emotivie. Pod katem barwy, dynamiki czystosci dzwieku (mysle ze emotivy pasuje okreslenie krystaliczny dzwiek jesli chodzi o barwe).

Troche taki moj dodatkowy wniosek ze koncowka mocy zdecydowanie mniej wplywa jakosc przedwzmaniacz (chyba ze koncowka mocy w Onkyo jest bardzo bardzo dobra :) ale moze troche troche za slaba).

Przepraszam za prosty język ale nie znam się na tym dobrze i mówię tylko o swoich subiektywnych wrażeniach.

Proponujesz jakiś konkretny wzmacniacz który warto przetestować? Kolumnty to Polk Audio RTI A7?

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Ale co to znaczy lepsze wyjście preout? 

Bo nie do konca rozumiem preout =przedwzmacniacz 😁

Poszukaj wzmaka z main in, który pasuje Ci lepiej brzmieniowo i moc ma większą od onkyo. 

Onkyo ma. 180w przy 6ohm 

Przy 8ohm to myślę około 100-120w podziel to na np 5 końcówek to ciekawe jaki będzie spadek. 

2 filtrujące wysoko prądowe kondensatory o poj 2x15000qf 

Ja mam końcówkę 2x120 8ohm kondensatory 62000qf 

I jak to się ma do tego co jest w onkyo?

Pzdr

Może na wyjściu preout jest trochę niższe napięcie. 

Tak patrzyłem na ten zestaw emotivy 175w na kanał przy 8ohm i pojemność kondensatorów jeśli się nie mylę 8x10000qf dane w końcówce mocy oczywiście. 

Ogolnie to prawie żadnych danych tych sprzętów jeśli chodzi o parametry. 

 

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva przedwzmacniacz vs onkyo amplituner (cena) 

Wiem że cena nie gra jednak ma wpływ może nie zawsze na jakość zastosowanych komoneentow. 

A jak zestaw Emotivy sprawował się w stereo? 

Granie pasowało?

Nie pamiętam jak dokładnie gra Twoje onkyo kolega miał podobny model ale nie zdarzyłem przetestować bo kontakt się urwał. 

Co do wzmaka to nie często zdarza się tak że posiadają niebotyczne moce 😉, a same podłączenie frontów myślę że nie da satysfakcjonujących efektów, jeśli chodzi o zwiększenie mocy całego zestawu bo gra 5.1 tym bardziej że nie masz surroundow od komplety. 

Barwa dynamika nie koniecznie super scena i przejrzystość to może atolla sprawdź, może Roksan Bali ma. Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet Emotiva MC-700 plus A-5175 jest zdecydowanie droższy niz samo Onkyo (patrząc na ceny „nowych” to jakieś 3-4K vs 7-8k). Tyle ze wszystko jest w nim lepsze. Zestaw Onkyo + A-5175 moim zdaniem nie ma sensu ... to juz lepiej zostać przy samym RZ820. 

W stereo komplet Emotiva moim zdaniem grał równie dobrze co np. Marantz HD-AMP1 który testowałem w tym samym czasie.

Pozostają dwie alternatywy:

a) amplituner w budżecie do 7-8k który zagra tak jak komplet Emotiva zarówno pod katem jakości procesora jak i mocy na końcówkach 

b) zewnętrzny wzmacniacz stereo z oddzielnym wejściem na końcówkę mocy do podłączenia amplitunera (wzmacniacz w cenie do 4K). Tutaj widzę jeden minus takiego rozwiązania związany z obsługa źródeł dźwięku. Duża cześć muzyki puszczam poprzez Apple TV 4K która jest podłączona do ampli lub Emotiva ... w tym wypadku procesorem byłby Onkyo wiec mało korzyści z takiego rozwiązania. Stereo obsługiwałyby tylko Chromecast audio poprzez wejście optyczne.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie grasz bardzo głośno? 

Pisze grasz! bo że słuchaniem to za dużo wspolnego nie ma 😋

Ja dawno nie słuchałem, sprawy osobiste jednak prawdziwe słuchanie to zaczyna się dopiero późnym wieczorem 3 razy ciszej niż w środku dnia, czasami podkręcę na ulubionym kawałku jednak to nie są poziomy które mogą większość drażnić. 

Wieczorem można wychwycić niuanse, scena separacja itp. To zupełnie inne słuchanie. 

Bo na tym nam chyba zależy? 😉 Pakując w sprzęt audio pieniądze większe niz przysłowiowy Kowalski. 

Następnie jakieś przyzwoite źródło cd nawet pc ale z dackiem też przyzwoitym (lubię to słowo) 😋. No i dźwiękowo Ciebie zadowalajacy wzmacniacz. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jeszcze ważna informacja .... jak ktoś szuka dobrego rozwiązania kino domowe + stereo w rozsądnej kwocie to Onkyo z seriii RZ jest jednym z najlepszych rozwiązań. Testowałem wszystkie amplitunery z podobnych grup cenowych i Onkyo zdecydowanie najlepiej dawało sobie radę. Takze polecam bardzo :).

Ps. Jak ktoś zainteresowany RZ820 to kontakt na priv :).

25 minut temu, Dedal75 napisał:

Poważnie grasz bardzo głośno? 

Pisze grasz! bo że słuchaniem to za dużo wspolnego nie ma 😋

Ja dawno nie słuchałem, sprawy osobiste jednak prawdziwe słuchanie to zaczyna się dopiero późnym wieczorem 3 razy ciszej niż w środku dnia, czasami podkręcę na ulubionym kawałku jednak to nie są poziomy które mogą większość drażnić. 

Wieczorem można wychwycić niuanse, scena separacja itp. To zupełnie inne słuchanie. 

Bo na tym nam chyba zależy? 😉 Pakując w sprzęt audio pieniądze większe niz przysłowiowy Kowalski. 

Następnie jakieś przyzwoite źródło cd nawet pc ale z dackiem też przyzwoitym (lubię to słowo) 😋. No i dźwiękowo Ciebie zadowalajacy wzmacniacz. Pzdr

Dwa punkty:

a) czasami lubię głośno ale to nie do słuchania tylko jak robię imprezę albo jest jakiś kawałek gdzie chce poczuć moc :)

b) na niższych poziomach lepiej na Emotivie niz na Onkyo czuje dynamikę dźwięku ... on nie jest przytłumiony (wyrównany) tylko rzeczywiście każde pociągnięcie można czuć ... detali tez jest więcej .... i ten dźwięk jest taki czysty :). I słucham tak Ty napisałeś wieczorem głównie lub w ciagu dnia ale jako muzyka w tle.

u mnie za źródło robi Chromecast Audio z Tidalem I NAS poprzez Roon Oraz Spotify. Uważam jest ze jest całkiem całkiem. Dodatkowo jeszcze to samo poprzez Apple TV 4k (źródło to Apple Music i Spotify). Nie mam innych źródeł i nie przewiduje :) ich zakupu.

Z wmacniaczy tak jak pisałem ostatnio testowałem Marantz HD-AMP1 i dla mnie jakościowo bardzo fajnie ale podobnie jak emotiva. Brakowało w nim wejścia dla ampli wiec trzeba było podłączać pod analog ... i wtedy ustawiać głośność ... etc... za dużo roboty dodatkowej :)

Taka ciekawostka ... mysle jeszcze aby zamiast A-5175 użyć Sunfire Grand Cinema bo znalazłem go w ofercie razem właśnie z MC-700. Ktoś miał do czynienia z tym sprzętem? 

https://hometheaterhifi.com/volume_6_3/sunfire-cinema-grand-signature.html

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam chwile na finalna ale na razie jak nie wyjdzie nic innego to wybieram ten wariant. Szukam jeszcze testu na lepszym ampli (ktoś pisał ze zamienił RZ na NAD’a z Dirac’iem i jestem ciekaw wrażeń).

Sprobuje jeszcze pożyczyć jakiś ampli z main in ale musiałby zagrać wybitnie lepiej od Emo abym sie na niego przesiadł (ze względu na bonusy Emotiva w kinie).

Szukam kogoś jeszcze kto zamienił Polk Audio Rti a7 na lepsze kolumny i dlaczego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sprzedaj wszystko i zacznij od nowa HAHA bo widzę że system przebudowany kompletnie bedzie😁

Ja mam już leciwego acz kolwiek dalej działa od nowości hk255, z racji że nie korzystam z kina wszystko stoi albo wisi to podejmę decyzję o likwidacji jak przestanie hk działać. Raz w tyg bajka dla dzieci na scianie surroundy jako front +sub i tyle z tego kina 😁

A Ty testuj żebyś nie żałował. Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

To może sprzedaj wszystko i zacznij od nowa HAHA bo widzę że system przebudowany kompletnie bedzie😁

Ja mam już leciwego acz kolwiek dalej działa od nowości hk255, z racji że nie korzystam z kina wszystko stoi albo wisi to podejmę decyzję o likwidacji jak przestanie hk działać. Raz w tyg bajka dla dzieci na scianie surroundy jako front +sub i tyle z tego kina 😁

A Ty testuj żebyś nie żałował. Pzdr

 

Mialem tego HK :) kompletnie mi nie pasował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie poczytałem to co piszecie , i może mi coś umknęło, ale czy dyskusja nie toczy się o jakiś niuansach brzmieniowych muzyki odtwarzanej przez Kino Domowe ? Wytłumaczcie mi proszę, po co kupować K.D z procesorem ,czy jako amp. i rozważać przewagę w stereo tego czy innego Kina Domowego, jak można nabyć zwykły wzmacniacz stereo służący właśnie do reprodukcji dźwięku dwukanałowego ? Przepraszam nie jest moją intencją nikogo urazić , po prostu chcę wreszcie pojąć ten mechanizm / bo takich wątków jest wiele/ dlaczego ludziska kupują Kino Domowe, a piszą o muzyce stereo. Czym to jest podyktowane , większość porad w K.D. dotyczy co najwyżej ustawienia kolumn , o dźwięku systemu wielokanałowego pisze ułamek procenta , ZA TO O MUZYCE  praktycznie każdy. Jednym słowem o co tu chodzi ? Sam mam podłączoną końcówkę mocy pod K.D. i z nią czy bez niej , wzmacniacz stereo daje wyraźnie lepszy efekt i nie jest to różnica " na granicy percepcji" :) 

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

To może sprzedaj wszystko i zacznij od nowa HAHA bo widzę że system przebudowany kompletnie bedzie

I to jest dobra rada , jak zależy Ci na muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomek4446 napisał:

Panowie tak sobie poczytałem to co piszecie , i może mi coś umknęło, ale czy dyskusja nie toczy się o jakiś niuansach brzmieniowych muzyki odtwarzanej przez Kino Domowe ? Wytłumaczcie mi proszę, po co kupować K.D z procesorem ,czy jako amp. i rozważać przewagę w stereo tego czy innego Kina Domowego, jak można nabyć zwykły wzmacniacz stereo służący właśnie do reprodukcji dźwięku dwukanałowego ? Przepraszam nie jest moją intencją nikogo urazić , po prostu chcę wreszcie pojąć ten mechanizm / bo takich wątków jest wiele/ dlaczego ludziska kupują Kino Domowe, a piszą o muzyce stereo. Czym to jest podyktowane , większość porad w K.D. dotyczy co najwyżej ustawienia kolumn , o dźwięku systemu wielokanałowego pisze ułamek procenta , ZA TO O MUZYCE  praktycznie każdy. Jednym słowem o co tu chodzi ? Sam mam podłączoną końcówkę mocy pod K.D. i z nią czy bez niej , wzmacniacz stereo daje wyraźnie lepszy efekt i nie jest to różnica " na granicy percepcji" :) 

I to jest dobra rada , jak zależy Ci na muzyce.

Kino domowe mam od 10 lat ... teraz przyszla pora na upgrade. O zaletach kombinowania napisałem powyżej (u mnie jednym z zdrół muzyki jest Apple Tv 4k i nie podlacze go sensownie do wzmacniacza stereo)  ...

co do tego że to jest trudne to fakt natomiast polecam posluchac wlasnie emotivy MC-700, tutaj już nie ma mowy o wyraźnym efekcie wzmacniacza stereo, gra na poziomie wzmaka za 4-5k w komplecie z dobra koncowka mocy (w tym przypadku A-5175) a dodatkowo w kinie ten efekt jest rownież widoczny. Jak widać da się.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Od początku radziłem dobrać wzmaka  z main in

Tu już nawet nie chodzi , po prostu jak idę do sklepu po kino domowe , to po to by mieć namiastkę kina pod własnym dachem , z przyjemnością napawać się podczas oglądania filmu dźwiękiem przestrzennym , efektami , drżeniem powietrza powodowanym przez subwoofer. Po to TO kupuję ! Natomiast wg. mnie porównywanie prezentacji stereo przez ten czy inny amplituner z końcówką ,czy bez jest delikatnie mówiąc bezzasadne. Jasne , że amp. K.D. "zagra " muzykę stereo  , ba nawet gramofon można podłączyć i jak komuś jakość wystarcza, to nie jest to nic złego . Funkcjami , amp. K.D. przewyższa każdy wzmacniacz stereo ,ale po co analizować coś / stereo/ do czego to urządzenie nie służy , zawsze będzie albo kiepskie, albo dla mniej wymagających średnie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

To może sprzedaj wszystko i zacznij od nowa HAHA bo widzę że system przebudowany kompletnie bedzie😁

Ja mam już leciwego acz kolwiek dalej działa od nowości hk255, z racji że nie korzystam z kina wszystko stoi albo wisi to podejmę decyzję o likwidacji jak przestanie hk działać. Raz w tyg bajka dla dzieci na scianie surroundy jako front +sub i tyle z tego kina 😁

A Ty testuj żebyś nie żałował. Pzdr

 

czasami trzeba wszystko przebudować :)  ... ale człowiek musi miec z czegoś zabawę prawda? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi @tomek4446 tłumaczyć, przeczytaj temat, to o czym dyskutowałem było że tak powiem rozeznaniem o co chodzi. Posiadam kino i oddzielne stereo czy dobre nie ważne 😁, jednak nie każdy tu piszący do końca  wie czego tak naprawdę chce  jak Ty czy ja więc człowiek dopytuje, i różne opcje rozważa. Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Tu już nawet nie chodzi , po prostu jak idę do sklepu po kino domowe , to po to by mieć namiastkę kina pod własnym dachem , z przyjemnością napawać się podczas oglądania filmu dźwiękiem przestrzennym , efektami , drżeniem powietrza powodowanym przez subwoofer. Po to TO kupuję ! Natomiast wg. mnie porównywanie prezentacji stereo przez ten czy inny amplituner z końcówką ,czy bez jest delikatnie mówiąc bezzasadne. Jasne , że amp. K.D. "zagra " muzykę stereo  , ba nawet gramofon można podłączyć i jak komuś jakość wystarcza, to nie jest to nic złego . Funkcjami , amp. K.D. przewyższa każdy wzmacniacz stereo ,ale po co analizować coś / stereo/ do czego to urządzenie nie służy , zawsze będzie albo kiepskie, albo dla mniej wymagających średnie ? 

Natomiast do takiego wniosku dochodzi się po latach użytkowania. I testowania różnych klocków.

Stąd częsciej właśnie łączenie kina ze stereo. Poprzez końcówki.

ciekaw jestem jak tutaj sprawdził by się amplituner brytyjski. ARCAm, NAD

Wydaje mi się że to mogło by być dla autora dobrym pomysłem i drga do testów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Natomiast do takiego wniosku dochodzi się po latach użytkowania. I testowania różnych klocków.

Stąd częsciej właśnie łączenie kina ze stereo. Poprzez końcówki.

ciekaw jestem jak tutaj sprawdził by się amplituner brytyjski. ARCAm, NAD

Wydaje mi się że to mogło by być dla autora dobrym pomysłem i drga do testów.

 

Co byś bardziej polecił aby wziąć na odsłuch? Arcam AVR390 czy NAD 758 v3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...