Skocz do zawartości

Amplituner i końcówki mocy


Remi Franek

Recommended Posts

  • 8 months later...

Witam,

Włączę się do tematu, bo korzystając z amplitunera Onkyo TX-NR3007 też rozważałem zastosowanie końcówki mocy podłączonej przez pre-out. W stereo słucham muzyki na podłączonych w Bi-Ampie zestawach Jamo C807. Stereofonia i przestrzeń jest ok, czuję że brakuje jednak mocy, szczególnie żeby wykorzystać potencjał dolnych częstotliwości moich głośników. Najczęściej słucham z ustawieniem Direct lub Pure Audio. Źródłem często jest radio internetowe, cd AIWA XC-900 (taki  mój sentymentalny oldschool, ale lepsze brzmienie uzyskiwałem z odtwarzaczami za ponad 5000 pln), streaming Bluetooth rzadziej winyl.

Ostatecznie moje rozważanie, jeśli chodzi o stereo idą w kierunku zmiany amplitunera na zintegrowany wzmacniacz, najchętniej z opcją streamingu. A jeśli chodzi o kino domowe, to zaczynam rozważać dobrego soundbara.

Do stereo będę chciał posłuchać wzmacniaczy takich jak Hegel, NuPrime, NAD lub Cambridge.

Co do soundbara, to też będę szukał czegoś na dobrym poziomie. 


Chętnie poznam Wasze sugestie.

Pozdrawiam,

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 13.05.2020 o 19:36, Dedal75 napisał:

Nie musisz mi @tomek4446 tłumaczyć, przeczytaj temat, to o czym dyskutowałem było że tak powiem rozeznaniem o co chodzi. Posiadam kino i oddzielne stereo czy dobre nie ważne 😁, jednak nie każdy tu piszący do końca  wie czego tak naprawdę chce  jak Ty czy ja więc człowiek dopytuje, i różne opcje rozważa. Pzdr 

Masz miejsce to posiadasz. Ja nie mam oddzielnego miejsca na stereo. Mam miejsce na kino , chociaż tv praktycznie nie oglądam, ale oglądam filmy. Szukam więc opcji apmli z dobrym stereo. To mi zapewni system dzielony (procesor plus końcówka). Czy ampli z dołączonym wzmacniaczem da to samo? Nie wiem, z odsłuchów jest różnica na plus i na minus , zależy co połączymy. Na koniec realnie i tak mówimy o budżecie 15-20k. (bez kabli i kolumn).  Jeden tylko temat - ampli plus wzmak i np cd dołączony właśnie do wzmacniacza aby dać to brzmienie stereo nie da mi możliwości odsłuchu cd wielokanałowego (koncerty z cd też się zdarzają). Dlatego ja idę raczej w kierunku procesor wielokanałowy plus końcówka mocy. Co nie znaczy , że inni robią źle.

Poza tym to wszystko jest strasznie subiektywne z racji naszych odczuć i emocji :) Tak więc pozdrowienia dla wszystkich , niezależnie od marek, systemów i ustawień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 13:26, Dedal75 napisał:

Cały czas wykorzystywałeś przedwzmacniacz w onkyo więc grało jak onkyo. 

Pre out raczej sprawdza się jeśli chcesz odciążyć ampilituner, ew potrzebujesz większej mocy którą zapewnisz mocniejszą końcówą do tego wyjścia podłączoną, jakiś kolosalnych różnic może nie być bo cały czas to Pre onkyo odpowiada w większym stopniu za barwę dzwieku. 

Natomiast efekt myślę porzadany otrzymasz wtedy gdy podepniesz wzmacniacz stereo z main in do preout w onkyo. 

Wybierzesz wzmak który dźwiękowo bardziej odpowiada Ci niż onkyo. 

A połączenie onkyo +wzmak jak już napisałeś daje Ci nie przerzucanie przewodami bo za fronty odpowiadać będzie w kinie wzmak, a przy stereo będziesz tylko z niego korzystał +jakieś źródło też do niego podłączone. Pzdr

Jeszcze jest kwestia ustawienia i akustyki Twojego pomieszczenia może jest nie trafione. Ogólnie z tego co pamiętam seria RZ jest chwalona za przyzwoite stereo. A to że końcówka ma więcej Wat nie oznacza że jest mocniejsza. 

Kiedyś miałem integre +streamer i grało to głośniej niż gdy streamer wykorzystałem jako Pre a w integrze wpiąłem się bezpośrednio pod końcówkę mocy. Myślę że tu chodzi o parametry wyjścia w źródle albo jak wolisz w przedwzmacniaczu które mogą się nie zgrywać do końca. 

A - nigdy nie kręciłem sprzętów na maksa 

B- przy niezłym wzmaku stereofonia dynamika powinna się poprawic

C- nie znam osobiście 😉 Twoich kolumn ale może jeśli chodzi o kreowane brzmienie tu jest pies pogrzebany. 

A co jest na początku wątku , no chyba że ktoś od połowy zaczyna 😏 czytać. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Denon X 3700, Yamaha 1080 lub następstwo

Wzmacniacz który może pracować jako końcówka i integra: Roksan K3, Cyrus ONe, starszy Denon PMA 1520AE

itp.

Jest takich wzmacniaczy trochę.

Zalezy od preferencji. Doboru do kolumn

Piotr

Dzięki za info. Wiem, wzmacniaczy jest kilka przerabiam temat od kilku miesięcy. Szczerze mówiąc jak mam inwestować w bazowego Denona plus wzmacniacz to wolę zainwestować w końcówkę mocy i procesor (np XPA z Emotivy i Marantz 7706). Przynajmniej posłucham koncertów z CD wielokanałowo. Budżet wyjdzie podobny a więcej opcji z dźwiękiem i ilością kanałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...