Skocz do zawartości

Pierwszy wzmak stereo dla początkującego .


Kapi99

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów 

zacznę od tego że od zawsze byłem nauczony ze tylko kino domowe bo lepsze itp. lecz byłem posiadaczem kina w oparciu na firmie Klipsch , bardzo mi się podobało ale tylko w filmie ale gdy później chciałem posłuchać muzyki to moje uszy po chwili miały dość ( muzyki słuchałem poprzez amplituner Pioneer VSX-934 ) i po czytaniu tego forum przez dłuższy czas zrozumiałem ze pora na zmiany tym bardziej ze oglądam może 3/4 filmy w miesiącu a muzyki słucham praktycznie przy każdej najmniejszej chwili i po prostu pozbyłem się kina i czas na kupno stereo . 
Jedyne co zostawiłem to monitory Klipsch Rb-51 mk2 gdyż na moim 18m2 w zupełności mi wystarczają a w przyszłości chciałbym system rozbudować o subwoofer  , szukam wzmacniacza stereo o ciepłym brzmieniu , tez chciałbym podkreślić ze jestem laikiem w tym temacie , muzyki słucham z telewizora poprzez spotify Premium ( rodzaj muzyki jest różny ) oraz chciałbym w przyszłosci do tego zestawu dokupić odtwarzać płyt Cd , bardzo zaintrygował mnie Magnat MR 780 , lecz jestem otwarty na inne propozycje a mój budżet jest do 5000 zł . Dziękuje bardzo za każdą pomoc z góry :) Pozdrawiam . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

TV nie jest najlepszym źródłem. Rozważ zakup chromecast audio i daca. Lub wzmacniacza z daciem. 

Pozdrawiam 

Oczywiście rozważę wszystko co usłyszę na tym forum ale potrzebuje drogi która mnie w tym poprowadzi , chciałbym również dokupić od razu odtwarzacz płyt CD Magnat MCD 750 . 

Edytowano przez Kapi99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Magnat ma już daca. Możesz wypożyczyć od branży na odsłuch domowy. Sprawdzisz czy dźwięk będzie pasować. 

Pozdrawiam 

A jeżeli ba DAC to czy mogę podłączyć go przez kabel optyczny od telewizora czy nie za bardzo ? Właśnie sprawdzałem ze salon Q21 ma bardzo fajną promocje na Magnata . 
 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Kapi99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrozumiałem :) myśle ze połączenie Magnata MR 780 oraz MCD 750 będzie tym czego chce spróbować :) Jeszcze jedno pytanie czy do Magnata można podłączyć suba ? ( przepraszam za takie pytania ale będzie to moja pierwsza styczność z wzmakiem stereo ) 

pozdrawiam . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapi99

Nie wiem czy Mr 780 ma wyjście na sub, tylko pytanie po co? Odpowiednio dobrane kolumny i odpowiednie ustawienie ich w pomieszczeniu wg wszelkich prawideł akustyki powinno zapewnić Ci dostatek niskich tonów. Właściciele Mr 780 na brak basu raczej nie narzekają. 

Wzmacniacz wypożycz od branży @S4Home  lub @Q21. Dostaniesz paczkę do domu na testy. W ciągu 2 dni.

Jak się nie spodoba odeślesz. Dostaniesz zwrot kaucji. 

Po upływie gwarancji, będziesz mógł modyfikować brzmienie poprzez wymianę lamp w przedwzmacniaczu. 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home

To co powinno służyć za źródło w takim przypadku ? Bardzo proszę o kolejną podpowiedz . Od razu poprosił bym o wycenę Magnata Mr 780 oraz źródła które powinno się znaleźć w tym przypadku :) (tylko czy źródło będzie miało lub mogło puszczać muzykę z Spotyfi ?) 

 

1Ender  właśnie jak napisałem w temacie posiadam monitory Klipsch Rb-51 mkII wiec nie są to kolumienki które powalą mnie niskimi tonami , ale w przyszłości jak będzie więcej gotówki to postaram się i je zmienić na coś innego . Dziękuje za wszelką pomoc teraz czas skontaktować się z salonem audio i dokonać wyboru ale na pewno zostanę przy Magnacie MR 780 . Dziękuje za wszystko . 
 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Kapi99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapi99. Najtańszym źródłem lub transportem może być chromecast audio. Chromecast bezpośrednio podłączany do wzmacniacza jest źródłem dźwięku, a jeżeli sygnał idzie poprzez dac, to chromecast jest transportem, a dac źródłem. W przypadku Magnata masz już wbudowany dac. Atol ma zewnętrzny dac. 

Generalnie to z czego idzie muzyka jest źródłem. Np. Odtwarzacz CD, gramofon, magnetofon, tuner lub dac. Itd, itp. 

Gdyby w obecnym układzie bardziej odpowiadał Ci brzmieniowo Atol, to możesz rozważyć dokupienie daca. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Idealnym rozwiązaniem do monitorów Klipscha byłby Magnat MR 780 oraz MCD 750. Brzmienie soczyste z bardzo dobrą podstawą basową. W przyszłości możesz dokupić subwoofer np SVS SB1000 i masz świetny zestaw na długie lata. Alternatywą dla Klipsch może być zestaw Audiolab 6000a + 6000CDT, który zapewni lepszą prezentację sceny dźwiękowej

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...