Skocz do zawartości

Kolumny do Nad 758 v3


Artistplant

Recommended Posts

Napisz proszę co podoba Ci się, a co chciałbyś zmienić w brzmieniu aktualnego zestawu NAD z Dali. Domyślam się, że brakuje Ci wypełnienia, plastyki, dociążenia, ale napisz to swoimi słowami. Podaj proszę także jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, czy kolumny podstawkowe, czy podłogowe, w jakim budżecie możemy poruszać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Napisz proszę co podoba Ci się, a co chciałbyś zmienić w brzmieniu aktualnego zestawu NAD z Dali. Domyślam się, że brakuje Ci wypełnienia, plastyki, dociążenia, ale napisz to swoimi słowami. Podaj proszę także jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, czy kolumny podstawkowe, czy podłogowe, w jakim budżecie możemy poruszać się.

Istotnie dzwięk jest troche płaski mało wyrazisty, 4m x4m, slucham różnej muzy od Pata Metheny, Pink Floyd ale czasem Daft Punk

z Atollem In100se który jeszcze mam było lepiej choć też nie powalało
myślałem np o MA 100 silver i Focal Aria 906...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kwestia kolumn.

1ki mimo że miały jeszcze wstęge to raczej monitory na tył kina albo do mikro pomieszczeń. 2ki były takimi prawdziwymi monitorami w stereo.

Zmiana na Silver 100 albo Aria 906 przyniesie zmianę. Znaczącą.

Ja dokładam także PMC Gold i nowe Heco Revolution R3.

Jak zmieniła się u Ciebie barwa dźwięku po zrobieniu kalibracji DIRAC ? To jest wazne. Gdyż pod taką zmianę warto szukać nowych kolumn.

Zapraszam po wypożyczenie kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane przez Ciebie Monitor Audio Silver 100 to dobry kierunek. Focal Aria 906 to dynamiczniejsze brzmienie ale nieco mniej barwne. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej nasycenia to zwróć uwagę na Pylon Audio Ruby Monitor lub Audio Physic Classic 3. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem na zmiane Atolla i Nada, Atoll+Ikon daje lepszą stereofonię, detaliczność i analityczny dźwięk i to mi się podoba. Nad+Ikon = niektórych dźwięków nie słychać, są jakoś zagłuszone

Jakie kolumny zmienią brzmienie tego Nada żeby dźwięk był bardziej analityczny, napowietrzony? Może być mniej basu na tym mi tak nie zależy, wiem,że to amplituner i nie ma porównania do wzmacniacza, ale może da się to jakoś skorygować 

Ważne żeby do tych monitorów był dostępny centralny

 

dzieki wielkie

 

Edytowano przez Artistplant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2020 o 22:43, Miras23 napisał:

W tym przypadku jest trochę inaczej. Odkąd pamiętam, Nad robiąc amplitunery do kina, dbał również o stereo. Więc w tym przypadku musi być dobrze.

 

Jest wiele wątków na forach w tym temacie i jedno jest pewne kino jest świetne w kinie a wzmacnaicz strereo jest świetny w stereo i póki co się to nie zmieniło do dnia dzisiejszego. Oczywiście w apli kina domowego w stereo będzie dobrze i nic ponadto...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 11:33, Artistplant napisał:

Ok pożyczyłbym te 100, jska procedura?

Najłatwiej jak się da

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Dnia 15.05.2020 o 18:35, Artistplant napisał:

Pmc to moje marzenie ale z tym centralnym to chyba kosmos cenowy wyjdzie...wzmacniacz w 758 da radę? Wyslijcie prosze oferte przemyślę

Podaj i proszę numer telefonu w PW zadzwonimy z ofertą.

NAD, obok jeszcze nie dawno produkowanego Cambridge Audio, Arcama , czy Anthema robi dobre uniwersalne amplitunery kina. Wzmacniacz da rade w stereo do tych monitorów. Nie jest to granie jak z czystego wzmacniacza w tej samej cenie. Ale to musimy zaakceptować w każdym AV.

Chętnie wycenię i pożyczę Ci na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...