Skocz do zawartości

Zestaw Atmos do salonu


internety1

Recommended Posts

Obecnie posiadam Pioneer VSX-531 plus sub BK Gemini II.

I teraz zastanawiam się nad rozwiązaniem do stworzenia Dolby Atmos w salonie.

Mam parę opcji.

1. Dokupienie głośników do zestawu, który już posiadam co pewnie będzie się wiązać z znacznymi kosztami plus kombinowaniem aby wygląd miał ręce i nogi i odpowiedni amplituner.

2. Zakupienie zestawu głośników już w Atmos np; Onkyo SKS-HT588-B plu amplituner bądź zestawu już z aplitunerem HT-S5915DAB HT Pack / Onkyo HT-S7805.

Tylko pytanie czy zestaw będzie wystarczająco mocny do pokoju.

Zestaw będzie już raczej typowo do kina domowego.

Patrząc po wstępnym planie pokoju raczej skłaniał bym się do rozwiązania numer 2. Oczywiście wchodzi w grę odsunięcie kanapy od ściany. To tylko projekt poglądowy.

Rzut pokoju.

room1.png

 

 

Edytowano przez internety1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie dopisałem kolumn.

Pioneer VSX-531, stereo Q Acoustics 3050. Gdzieś w szafie leżą jeszcze Mission MX1.

Zaznajomiłem się z konfiguracją. Z tego co udało mi się w internecie to wspomniane zestawy są w formacie 5.1.2. Głośniki kolumny frontowe posiadają głośnik na górze.

Co do proponowanych produktów, niestety nie miałem przyjemności ich odsłuchać.

Co do budżetu to liczę w cenie zestawu Onkyo, czyli +- 3500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najoczywistszym wyjściem wg mnie jest zwiększenie budżetu i dobranie setu do tych - bardzo fajnych - kolumn Q Acoustics:

- tyły Q Acoustics 3010i
- centralny 3090Ci

To koszt bez rabatów 2100 zł, dodajmy ampli 5.1.2 za 2-2500 zł i masz 5.1 za 4100~4500 zł, z rabatu zostanie na okablowanie.
Budżetowe, ale przyzwoite Atmosy to pewnie kolejny tysiączek.

Wydasz więcej, niż na ten set Onkyo, i stracisz potencjalne oddzielne stereo, ale zyskasz lepsze brzmienie i możliwości rozwoju.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:
Wygląda na to, że mogą jeszcze być dostępne głośniki ze starszej generacji QA 3000, tej samej, co Twoje kolumny - miałbyś idealnie spasowany wygląd i pewnie trochę niższy koszt:

https://audioplaza.pl/products/23409-q-acoustics-qa-3010-kolumny-podstawkowe-salon-poznan
https://audioplaza.pl/products/23413-q-acoustics-qa-3090c-kolumna-centralna-salon-poznan

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani slowa o subwooferze? To jest dosc istotne w 5.1.

To co wyzej napisali koledzy jest spoko, ale pomysl czy nie chce np. dokupic teraz porzadnego ampli, subwoofera (chyba ze masz, i tez zapomniales) i centralnego, bo tego brakuje. MX1 daj sobie na tyl, za jakis czas sobie wymienisz potestujesz czy jest sens wymieniac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

A ile na niego masz? 2 , 5 czy 10k?

Już taki Yamaha 685 to będzie miażdżący przeskok.

Cena Yamahy jest przystępna. Więc ta półka cenowa. Tak do 2,5 tys jest w sam raz na chwilę obecną.

Czy znajdę odpowiednik Yamahy u konkurencji typu Pioneer, Onkyo ?

Jako, że posiadam już parę głośników z wsparciem Play-Fi i przyznam, że wsparcie tego było by dużym udogodnieniem ale nie wymogiem.

 

10 godzin temu, S4Home napisał:

A ile na niego masz? 2 , 5 czy 10k?

Już taki Yamaha 685 to będzie miażdżący przeskok.

 

4 godziny temu, Tenfilip napisał:

Ani slowa o subwooferze? To jest dosc istotne w 5.1.

To co wyzej napisali koledzy jest spoko, ale pomysl czy nie chce np. dokupic teraz porzadnego ampli, subwoofera (chyba ze masz, i tez zapomniales) i centralnego, bo tego brakuje. MX1 daj sobie na tyl, za jakis czas sobie wymienisz potestujesz czy jest sens wymieniac. 

Subwoofer to BK Gemini 2. Wspomniałem o nim w pierwszym poście.

Zamówiłem już głośnik centralny.

Będę testować 5.1 z MX 1.

Edytowano przez internety1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, internety1 napisał:

Czy znajdę odpowiednik Yamahy u konkurencji typu Pioneer, Onkyo ?

Jako, że posiadam już parę głośników z wsparciem Play-Fi i przyznam, że wsparcie tego było by dużym udogodnieniem ale nie wymogiem.

Jak masz Play-Fi, to w tym budżecie optymalnym wyborem powinien być Onkyo 696, to bezpośrednia konkurencja tej Yamahy, równie dobrze wyposażony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Yamah jest wydajniejsza. Ale mam tego Pioneera mogę Ci pożyczyć i sprawdzisz u siebie w domu.

Zapraszam

Z chęcią bym skorzystał z tej opcji ale z tego co widzę, wysyłka tylko w PL.

Nic, poczekam trochę aż cena spadnie, patrząc przynajmniej raz w miesiącu cena spada do około 2 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłamy też zagranice sprzęt do Niemiec, Holandii i UK. Z tym że transport po Twojej stronie.

16 godzin temu, internety1 napisał:

Nic, poczekam trochę aż cena spadnie, patrząc przynajmniej raz w miesiącu cena spada do około 2 tys.

W zależności od źródła i dostępności. Z tym drugim może być obecnie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak jeszcze podpytam.

Co do ustawienia 5.1

Czy centralny głośnik można ustawić nad TV czy lepiej pod ?

Co do głośników tylnych. Lepiej je ustawić na wysokości frontów czy mogę np: podwiesić i skierować je bardziej do dołu w stronę słuchacza ? 

Dodatkowo chciałem się dowiedzieć czy posiadacie może jakiś patent na poprowadzenie kabli do tylnych głośników. Z sufitem podwieszanym było by łatwiej a tak ciężko będzie je zamaskować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...