Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.1/5.0 do salonu 15m^2


Recommended Posts

Witam,

zdaję sobie sprawę, że podobnych pytań było pewnie na pęczki, ale mam kilka problemów, przez które nie są w stanie w pełni mi pomóc.

Mój salon wygląda jak na załączonym zdjęciu (strzałkami zaznaczone gdzie mniej więcej są powieszone tylne kolumny nad kanapą). Obecnie mam podłączone głośniki z zestawu Genius SW-HF5.1 5050 V2 pod wzmacniacz technics vsx-324 (i subwoofer od niego). Jeśli chodzi o sam dźwięk to nie ma tragedii, ale zdecydowanie mógłby być lepszy (szczególnie jeśli chodzi o głębię), a do tego ze wzmacniaczem jest sporo problemów (kupiłem używany szukając jakiegokolwiek z pasywnym subwooferem i mocno żałuję). W związku z tym chciałbym go wymienić. 

Coś co dosyć mocno utrudnia mi wybory to fakt, że wykańczając mieszkanie nie wiedziałem, że obecnie większość subwoofer'ów jest aktywna i w ścianie mam pociągnięty kabel jak do głośników. Niestety pod telewizorem nie ma za bardzo miejsca, a z tego co się orientuję nie powinien leżeć na szafce rtv (i też pewnie kłóciłoby się to dosyć mocno z estetyką żony). Nie znam się natomiast na tyle, żeby stwierdzić czy do na tyle niewielkiego pokoju jest on na pewno niezbędny więc jeśli ktoś mi powie, że lepiej wziąć np. lepsze kolumny i nie będzie różnicy albo wręcz będzie lepiej to też super. 

Jeśli chodzi o rozstaw to chciałbym, aby przednie kolumny stały na lub w szafce rtv, ew jeśli będą bardzo wąskie <12 cm to mogą stać po bokach szafki pod tv (tv wisi na ścianie). Tylne fajnie by było żeby wisiały na przygotowanych miejscach.

Zestaw byłby na codzień używany do muzyki (jeśli chodzi o gatunki to praktycznie wszystko, ale najczęściej klasyczny rock i pop z lat 80-90) i seriali, dosyć często filmów i sporadycznie gier.

Na czym mi zależy:

  • Włączony na stałe
  • Dobrze przestrzenny i głęboki dźwięk
  • Chciałbym mieć na raz podłączonego asystenta domowego i tv, w taki sposób, aby dźwięk mógł na raz lecieć z obu lub się jakoś automatycznie przełączać pomiędzy nimi(z tego co na razie szukałem i o ile dobrze to zrozumiałem tylko mikser załatwia coś takiego?)
  • Sterowanie przez HDMI
  • Z uwagi na informacje wyżej jeśli subwoofer jest potrzebny w tej wielkości pokoju i nie mógłby stać na szafce (a najlepiej w półce o wysokości 17cm) to musiałby być albo pasywny albo bezprzewodowy (a zestawy z takim z tego co szukałem chyba raczej mocno wykraczają poza budżet, chyba, że są jakieś tańsze, których nie widziałem)
  • Wysokość < 17cm

Audiofilem definitywnie nie jestem i nie zależy mi żeby dźwięk był z kosmosu za dzikie pieniądze, ale usłyszę różnicę między beats'ami, a Audio Technicą w podobnej cenie.

Jeśli chodzi o budżet to maks to jakieś 2-3k za całość, ale celuję w minimum, które spełni moje wymagania (chyba, że faktycznie będzie duża różnica w jakości przy niewielkiej różnicy w cenie wtedy chętnie dołożę)

 

PS. Jeśli słabo widać na zdjęciu tv jest na górze, na środku, na kawałku ściany, kanapa jest w prawym dolnym rogu (z czego głównie wykorzystywana jest jej część na przeciwko telewizora), okrągłe po lewej to stół, który obecnie jest trochę dalej od telewizora (bliżej drzwi w lewym dolnym rogu) i z niego też często jest oglądane, ale najważniejsze odczucia są na kanapie bo filmy zawsze tam.

 

 

Zrzut ekranu 2020-05-12 o 18.38.23.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz za duże wymagania względem budżetu.

2. Jeśli kolumny na szafce to tylko monitory

3. Jeśli masz podciągnięty kabel głośnikowy pod suba to trudno wykorzystaj go jako zasilający.

4. Sub jets niezbędny.

5. Każdy sprzet może być włączony cały czas. Wyłączasz po prostu fukcję ECO.

6. Celujesz w minimum czyli 2k? To tylko sprzet używany.

Weź co jest sprawnie  i dobrze wycenione. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może mało się orientuję - jeśli na te wymagania trzeba dołożyć więcej to jestem w stanie zwiększyć budżet

2. Te wiszące to rozumiem również monitory?

3. Przepraszam, ale nie rozumiem - można wykorzystać w jakiś sposób ten kabel do subwoofera aktywnego?

4. ok

5. No właśnie obecny wzmacniacz niby ma wyłączone automatyczne wyłączanie to i tak po kilku godzinach spoczynku to robi

6. Z minimum chodziło mi po prostu, że z uwagi na stosunkowo niskie wymagania jeśli chodzi o samą jakość dźwięku to zależy mi prostu na tym, aby minimalnym kosztem spełnić moje wymagania. Zakładałem, że zmieści się to w około 2-3k, ale jeśli nie to trudno, dołożę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TV będzie przekrzywiony w strone narożnika? Na tył napewno bipolarne, dają wiekszą przestrzeń a narożnik masz blisko ściany, nie ma opcji na zwykłe surroundy w kinie będzie slabo

Jeden z najtańszych zestawów lecz bardzo dobry do Kd 

https://s4home.pl/produkt/melodika-bl420s/      Przypadkowa strona

+ampli jeśli samo 5.1 około 1500 zł + sub około 900 zł  do 15m2 wystarczy

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tak ale na uchwytach wówczas

3. Tak. To kabel miedziany co prawda o innej izolacji ale możesz z niego zrobić kabel zasilający. Prądowy. A puścić osobny kabel sygnałowy

5. No to coś nie tak. Bo u nas zawsze w salce to gasimy i nie wyłącza się jak nie trzeba. Gasimy na noc Ale w dzień chodzi jak trzeba.

Dnia 12.05.2020 o 19:20, Darek Piotrowski napisał:

Wysokość < 17cm

Bedzie stał w szafce?

Wiesz że amplitunery nie moga tak stac?

Owszem jest Yamah RXS 602 czy Marantz 1710 ale zobacz na ceny a dwa to że one tez wywiew potrzebują.

Jakbym miał coś polecić to Onkyo 686 + Melodika BL20 + BLS20 albo zestaw oparty o Heco Aurora 300, może taniej Indiana line Nota

Sam sub to koszt minimum 700 zł. Wiec ile możesz dołożyć?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...