Skocz do zawartości

Towarzystwo dla wzmacniacza


raddeck

Recommended Posts

Witam Panie i Panów użytkowników tego forum,

To mój najpierwszy post tutaj icon_smile.gif
Czytałem poniżej parę wątków o podobnej tematyce, ale na żadnym nie znajduję podpowiedzi, jak postąpić w swoim przypadku.
Proszę więc Was o pomoc indywidualnie icon_wink.gif
A zatem:
Mam już wzmacniacz Yamaha RX-396RDS. Jestem z niego zadowolony. Jest w świetnym stanie (kupowałem używany).
W ciągu najbliższego roku (może dwóch) chciałbym stworzyć w miarę docelowy zestaw. W tej chwili dojrzałem do tego, żeby wymienić odtwarzacz CD. Obecny (NAD 502) ma uszkodzony wyświetlacz i słabo radzi sobie z wystartowaniem odtwarzania niektórych płyt (nawet nówek). Pewnie to kwestia drobnych napraw, ale i tak chcę go wymienić na jakiś bardziej estetycznie pasujący do amplitunera.

W kolejnych rundach będę wymieniał kolumny (w tej chwili panieńskie kolumny mojej żony - tannoy mercury m1 shadow) i kupował telewizor (w tej chwili brak) i odtwarzacz DVD. Na 5.1 nie będę miał miejsca, więc raczej pozostanę przy stereo.

Początkowo myślałem o odtwarzaczu CD Yamahy: CDX-497, ale potem zmieniłem zdanie myśląc, że skoro za jakiś czas będę kupował DVD, to połączę jedno z drugim i kupię od razu S663. Tym bardziej, że jest i taniej i z USB (a muzyki mam sporo na dysku). Ale poczytałem Wasze opinie tutaj i już nie jestem przekonany.

Pokój mam 25m2. Jest to salon otwarty na mieszkanie. Warunków do słuchania nie mam zbyt dobrych. Ale i też ostatnio mam do tego mniej okazji icon_sad.gif Słuch mam dobry, ale raczej muzycznie, a nie "audiofilsko". Zauważam wprawdzie różnicę między moim zestawem, ale miniwieżą JVC młodszego brata (on też icon_smile.gif ), ale póki co nie poszukuję "rozwiązania ostatecznego". Ludzie mówią, że kiedy się miało szczęście usłyszeć wyśmienite granie, nie chce się już słuchać czego innego. Pewnie to i prawda. Ja jednak wolę dochodzić do tego powoli... icon_razz.gif

Pytania do szanownych Państwa mam więc dwa:
1. Czy rzeczywiście dać sobie spokój z tym DVD do odtwarzania muzyki
2. Jeśli tak, to jakie CD polecacie.

Na odtwarzacz chciałbym wydać do 700PLN. W dalszej perspektywie na kolumny do 1000PLN. Ponieważ nie przywykłem do rozrzutności, to pewnie jeśli zdecyduję się na osobne CD i DVD, to będę szukał tańszych kolumn...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić wyższy model CD YAMAHA CDX 593 (mogę tanio odstąpić) który posiada system PRO-BIT znacznie poprawiający brzmienie. Cena jest nie wiele wyższa od CDX 493. Jeśli chodzi o DVD, to dźwięk jest zazwyczaj znacznie gorszy niż w CD. W DVD dźwięk zawsze jest traktowany po macoszemu. Zdarzają się wyjątki. Mam między innymi PANASONIC DVD S-47 z układem REMASTER który pozwala wybrać częstotliwość nadpróbkowania oraz stromość filtracji co daję sporą poprawę dźwięku oraz możliwość dopasowania do rodzaju muzyki. Kosztuje też bardzo tanio. Mówię o kwotach 300-400 zł. Obecnie dobrze brzmiące DVD kosztuje na pewno ponad 1000 zł.
Starsze modele CD mogą nie radzić sobie z płytami o większej pojemności, bo mają optykę dopasowaną do standardowego odstępu między ścieżkami na CD. CDX 593 w takich przypadkach potrzebuje nieco więcej szasu na załapanie ścieżki, ale nie odmawia odczytu. Twój NAD może mieć problem tego typu. Na pocieszenie powiem, że niektóre audiofilskie Hi-Endowe CD cprzed 10 -15 lat też nie radzą sobie z odczytem, mimo że kosztują jak samochody.
Polecam wydać mniej na odtwarzacz CD lub DVD (używany) - do 400 zł, zaoszczędzone 300 zł. dołożyć na kolumny, które są ważniejsze - znajdź używane podłogówki w dobrym stanie. Wtedy nie będziesz mówił o różnicy między twoim zestawem, ale miniwieżą JVC młodszego brata, tylko o tym, że dźwiękowo nie mają nic wspólnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej podzielam opinie audioneta. Nie ma takiej mozliwosci aby dvd dorownal cd. Wkoncu w swiecie audio przyslowie " co do wszystkiego , to do niczego" bardzo dobrze sie sprawdza.
Gatto tez dobrze radzi. Zaoszczedz na cd by dolozyc do kolumn. Za 1300-1500 mozna kupic przyzwoite kolumny.
Z cd to standardowo polecane:
-marantz 63, 67 mk2
-onkyo 7510
-sony seria es
-denon 1560
-nad - ale nie wiem ktory model
-pioneer np 705, 707
Koniecznie sprawdz dostepnosc i cene laserow, gdyz to najczestszy powod awarii cd. Np Pioneer maja bardzo wytrzymale lasery ale jak juz padnie to Cie bedzie kosztowala drozej wymiana niz zakup uzywanego czyli kolo 500 zl, a dla porownania najtanszy laser bodajze ka-210 wystepujacy w bardzo wielu modelach cd wielu firm kosztuje orginal kolo 50 zl a uzywany 25.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zgadzam się z przedmówcami
słuchałem muzyki z dvd lecz niedawno natchnęło mnie iż trzeba małych zmian w moim życiu
przejżałem fora dałem się namówić i kupiłem cd Onkyo 7510 (za grosze)
myślałem iż moje "audiofilskie" ucho nie dostrzeże różnic ale teraz wiemże DVD tylko do filmów
Odtwarzacz CD do muzy . Jednym słowem INNY DZIWIĘK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dvd do sluchania stereo daruj sobie odrazu chyba ze mamy dvd z gornej polki to wtedy oczywiscie tak. a tak popatrz na te linki:

http://www.allegro.pl/item519965537_rotel_...el_polecam.html
http://www.allegro.pl/item526177959_arcam_...em_polecam.html

co chodzi o tego Rotela to polecam bo sam go kiedys posiadalem i bylem jak najbardziej zadowolony!!!

icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie,
z uwagą przeczytałem Wasze sugestie. Szczególnie przekonuje mnie argument audioneta.

Jestem praktycznie zdecydowany na CDX-596:
http://www.allegro.pl/item518052064_yamaha...ot_pro_bit.html

i pewnie jutro go kupię. Chyba, że w ostatniej chwili ktoś z Was mnie od tego odwiedzie icon_smile.gif

A w sprawie kolumn będę się radził za jakiś czas.

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydowałeś na CDX-596, to dobrze wybrałeś, chyba że zastanowisz się nad tańszym CDX-593 - moja cena 400 zł (nowy kosztował 1400). Te modele przktycznie niczym się nie różnią, tylko że mój ma nieporysowaną szufladę w odróżnieniu od tego z Allegro. Napisz, jeśli będziesz zainteresowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...