Skocz do zawartości

Magnat Quantum 675 zmiana budżet 4000zł


robigame

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie. Chciałbym zmienić swój cały zestaw magnat quantum 675,673,sub 6725a i c67 na coś innego lepszego.Na początek wymiana frontów magnat 675.Wszystko podpięte to pod yamaha rx-v779.Salon około 30 m2 z otwartą przestrzenią na kuchnię.Słucham muzy z pendriva dance,rap,disco polo,z you tuba,radio internetowe,filmy z różnych źródeł.40% filmy 60% muza.Założony budżet wstępnie to 4000 max do 5000  tysiące na fronty.Zaznaczę ,że nie jestem żadnym audiofilem,potrzebuję aby głośniki zagrały  lepiej od wspomnianych magnatów.Gra to w salonie około 30 m2.Budżet na fronty 4000.Jak coś będzie niewiele droższego rozważę  propozycję.No i oczywiście jakie kabelki polecacie pod zaproponowane zestawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nigdy nie przestaną mnie zadziwiać tematy, w których ktoś ładuje się w KD do słuchania muzyki. I to przekonanie, że kabelki w takim systemie w magiczny sposób zmienią sytuację.  Sprzedaj to, dołóż wspomniane 5k i w tym budżecie postaw stereo,  które obecny zestaw wciągnie nosem. Tyle tematów na forum, postów jeszcze więcej i nikt tego nie czyta, nie wyciąga żadnych wniosków, nie czerpie żadnej wiedzy. Bez urazy kolego nic osobistego - chociaż mając na uwadze, że masz nastukane ponad 80 postów, to za taką postawę powinieneś dostać klapsa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja zgadzam się z przedmówca. Jak słuchasz to zmień na stereo.

A jak chcesz zmienić fronty to i tak nie wykorzystasz ich potencjału. Chyba że nie pasuje Ci barwa quantum 675. W takim razie coś ciemnego jak Aurora 700 czy ELAC F6.

A za resztę dokup do tej Yamahy wzmacniacz.

Zmiana dla zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Koniecznie pomyśl o wymianie amplitunera na wzmacniacz. Brzmienie się otworzy i nabierze większej kultury. Nie napisałeś nic o swoich preferencjach więc ciężko się domyślić czy chciałbyś zachować obecny charakter czyli lekko przyciemniony. W takim przypadku możesz pokusić się o Pylon Audio Sapphire 31 lub Ruby 30 ale tutaj zbliżymy się do górnej granicy jesli chodzi o cenę. Jesli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie to koniecznie weź pod uwagę Monitor Audio Bronze 6 + Audiolab 6000a. Zestaw który zapewni zarówno lepszą szczegółowość jak i stereofonię. Masz w tym przypadku wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy dzięki któremu podłączysz chociażby telewizor. Masz także wbudowany moduł bt, a w przyszłości możesz dokupić odtwarzacz sieciowy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiana frontów na inne(droższe) zachowując na razie amplituner  yamaha nic nie wniesie? Podoba mi się granie magnatów ale chciałbym jakąś zmianę.Za słaba może być yamaha do kolumn zaproponowanych przez was?A jak yamaha zagra z Polk Audio S60e?

Dzisiaj oglądałem te Polk Audio S60e(białe).I powiem wizualnie bardzo ładne nawet podobały się mojej żonie.A to już plus.Dzisiaj nie mogłem odsłuchac ich może jutro się uda albo w poniedziałek.Zakładam,że dwie kolumny w cenie całego mojego zestawu powinny zrobić na mnie wrażenie.Cena ich to 4000 tysie za parę.Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem lezy w tym

18 godzin temu, robigame napisał:

Podoba mi się granie magnatów ale chciałbym jakąś zmianę

Jaką? Co chcesz zmienić? Po co? No coś  nam powiedz.

No to skoro je lubisz to idż w wyższe Magnat 755 albo 757 tu masz klasę lepiej od obecnych i od Polka.

18 godzin temu, robigame napisał:

Dzisiaj oglądałem te Polk Audio S60e(białe).I powiem wizualnie bardzo ładne nawet podobały się mojej żonie.A to już plus.Dzisiaj nie mogłem odsłuchac ich może jutro się uda albo w poniedziałek.Zakładam,że dwie kolumny w cenie całego mojego zestawu powinny zrobić na mnie wrażenie.Cena ich to 4000 tysie za parę.Zobaczymy.

Koniecznie daj znać po odsłuchu. Będziemy wtedy wiedzieć więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops.W sklepie w którym umówiłem się na odsłuch nie ma kolumn Magnat 755,757,Polk Audio s60e są s 55 i nie ma monitor audio bronze 6.Na poniedziałek będą Heco Aurora 700 i 1000,Pylon 31 i Ruby 30,Klipch nie wiem jakie modele.Mam przyjechać ze swoim amplitunerem.Co raz bardziej myślę o stereo niż kinie domowym.Ale to bym też musiał zmienić amplituner tak?Mam mętlik w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci da zdanie innych na temat zestawu X skoro te inne osoby mają inny słuch i inne preferencje muzyczne/brzmieniowe?

Łatwo wydać X zł na nowe kolumny a potem narzekać, że niewiele to zmieniło i jeszcze mieć pretensje do tych innych "bo dla nich taki zestaw gra super".

Przeważa u Ciebie muzyka to albo stereo albo wzmacniacz dokup skoro twój amplituner ma wyjście pre-out i fronty pod wzmacniacz podłącz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. U mnie od wielu lat króluje Klipsch, gdzie poza użytkowaniem kinowym, słucham czasem też muzyki - bywa, że godzinami, wcale nie po cichu i nie koniecznie gatunków ogólnie rozumianej muzyki klubowej, elektronicznej (mój konik), w której sprawują się najlepiej, ale też np. polskiego rocka, muzyki filmowej, czy różnej maści ballad. I nie wyobrażam sobie u mnie w domu innego grania. Ale... wrzucę ankietę, to pewnie w jej wyniku dowiesz się, że 9 na 10 w życiu nie zakupiło by Klipscha (do muzyki) ze względu na ich charakter grania. Kupisz Klipsch'a po mojej opinii? ;) 

EDIT: dodam jeszcze coś. Może spróbuj sobie zrobić test odwrotny i posłuchaj kolumn, które już masz na wzmacniaczu stereo, bo może się okazać, że kolumny dostaną nowe życie i to nie w nich leży problem 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Powiem Ci tak. U mnie od wielu lat króluje Klipsch, gdzie poza użytkowaniem kinowym, słucham czasem też muzyki - bywa, że godzinami, wcale nie po cichu i nie koniecznie gatunków ogólnie rozumianej muzyki klubowej, elektronicznej (mój konik), w której sprawują się najlepiej, ale też np. polskiego rocka, muzyki filmowej, czy różnej maści ballad. I nie wyobrażam sobie u mnie w domu innego grania. Ale... wrzucę ankietę, to pewnie w jej wyniku dowiesz się, że 9 na 10 w życiu nie zakupiło by Klipscha (do muzyki) ze względu na ich charakter grania. Kupisz Klipsch'a po mojej opinii? ;) 

EDIT: dodam jeszcze coś. Może spróbuj sobie zrobić test odwrotny i posłuchaj kolumn, które już masz na wzmacniaczu stereo, bo może się okazać, że kolumny dostaną nowe życie i to nie w nich leży problem 

Kolego ja nie jestem jakimś koneserem muzyki.Nie słucham z cd tylko jak każda przeciętna osoba.Z usb,tv internetowa,youtube.Filmy z netflix,twardy dysk,tv.I uwierz mi że magnaty których już nie mam wczoraj sprzedałem.A je wcześniej zakupiłem bez odsłuchu. Na forum dopasowaliście mi wpierw amplituner a później kolumny.I mi się podobało.A teraz chcę kupić ładniejsze i lepsze głośniki z racji zmiany lokum na większe. I cała filozofia.Klipsch wizualnie bardzo mi się podoba.Nie wiem jak grają bo wtedy nikt nawet mi ich niezaproponował.Z racji wystroju w grę wchodzą tylko białe kolumny.Także proszę o rady i opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Polk Audio w moim domu.I powiem tak.To już jest inna kultura grania niż moje poprzednie magnaty.Bardzo dobra stereofonia.Wokal czyściutki,dużo szczegółów słychać,bas ladnie schodzi,nie dudni.Słuchałem samej muzyki koło trzech godzin.Nie męczą przy słuchaniu.Może trzeba trochę potencjometrem dalej kręcić niż przy magnatach żeby było głośniej.No ale kolumna większa to i pobór większy.I tutaj o dziwo odsłuch w pure direct miodzio gdzie przy magnatach ten dźwięk był taki mdły.Ciekawe.Później zacząłem słuchać z subwooferem.ale ten bas jakby się nie zgrywał. Mimo ,że zrobiłem kalibrację Yapo.
Jestem bardzo zadowolony z w/w kolumn.Także zostają w domu.Faktycznie trzeba kolumny odsłuchać u siebie w domu pod własną ektroniką.W salonie to nie to samo.
Sprzęt będę dalej kompletował.Następny będzie sub.Który do tych kolumn będzie dobry polk  hts 10 czy hts 12.Róznica w cenie kilkaset złotych.Różni się mocą i jest troszkę większy.Suba będę używał głównie przy oglądaniu filmów i czasem przy muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...