Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - co zamiast nich


sloma82

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam wzmacniacz cambridge cxa60 oraz kolumny Heco Aurora 700. Chciałbym zrobić krok na przód i zmienić kolumny. Myślałem o takich jak Monitor Audio Silver 8 - Silver 6 raczej nie. Salon 35- 40m2. Dire Straits, Led Zeppelin, Pink Floyd, trochę elektroniki - Mike Oldfield, jean michel jarre. Pomożecie, skomentujecie ? Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon może zmienić się na trochę mniejszy :) Takie uroki życia nomada ;) Pylon 28 - mogę nie uciągnąć jednak tego finansowo. Heco700 miałem mega okazję i kupiłem w ciemno. Grają dla mnie ok, jednakże czasami coś się nudzi i chciałoby się lepiej. Fakt, z chęcią bym usłyszał te Diamondy u mnie w domu.

Edytowano przez sloma82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, GleNinja napisał:

ale wydać dwa razy tyle, żeby mieć trochę lepiej lub delikatnie inaczej - chyba szkoda kasy

Wiesz jak jest :) Czasami to zwyczajnie chciejstwo. Jeździsz Starym Audi a6 warty 15 000, jest bezawaryjny, wygodny, wiesz ze Ci jeszcze posłuży jeszcze kupę lat, a jednak sprzedajesz i kupujesz Bmw  za 50 000, który ma dokładnie te same funkcje, tylko lepiej wygląda, ma więcej bajerów i może trochę lepiej się prowadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem się można zdziwić :)

zdarza się, że sprzęt dwa razy droższy zagra tak samo, albo gorzej, a czasami za te same pieniądze idzie kupić coś co gra wdl nas dużo lepiej 

to subiektywna opinia - bo każdy ma inne ucho - z doświadczenia wiem, że są tacy co kupują firmę i cenę - bo to przecież musi grać lepiej..

 

Masz możliwość z odsłuchu, wypożyczenia - skorzystaj - na pewno się "opłaci" :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiosymptom.eu/i8
Zobacz tu, klony Klipsch, tanie. Mało opinii o nich, były na audioshow w Wawie nawet ale z tego co słyszałem każdy obok przechodził ze względu że nijak wyeksponowane były w korytażu.
Cena zacna jest jak za parę. Moim zdaniem warto na nie spojrzeć, niestety nigdzie w sklepach ich się nie dostanie, zakup bezpośrednio od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BaliGdynia napisał:

https://www.audiosymptom.eu/i8
Zobacz tu, klony Klipsch, tanie. Mało opinii o nich, były na audioshow w Wawie nawet ale z tego co słyszałem każdy obok przechodził ze względu że nijak wyeksponowane były w korytażu.
Cena zacna jest jak za parę. Moim zdaniem warto na nie spojrzeć, niestety nigdzie w sklepach ich się nie dostanie, zakup bezpośrednio od producenta.

Wyglądają świetnie. Tylko taki zakup w ciemno, ewentualnie z możliwością zwrotu konsumenckiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mar Ka napisał:

Odsłuchiwane każde z nich na cxa60.

Dźwięk klasowo wyżej w mojej opinii...Jego wypadło w porównaniu blado,jak ubogi krewny.

Sam wybrałem emity.

.

Heco rozumiem blado ?

Jeżeli tak, to że ubogi krewny to możliwe. W końcu kolumny wskazane, kosztują min 2 razy drożej. Dlatego też tak ciekawy jestem tej "przepaści" z pylonami 30.

Edytowano przez sloma82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wygląd to prezentują się świetnie, niestety test na YT audio nie bierzemy pod uwagę jedynie wizualny a jeśli chodzi o Diamond28 to dla mnie jedne z lepszych kolumn które słyszałem, w gamie Pylon Audio masz jeszcze Shapire, Opal, Pearl, Ruby, Jasper(sorry ale to top) też słuchałem tych Pearl27 i całkiem ciekawe kolumny jeśli chodzi o cenę ale na bank nie lepsze niż Aurora700 inne po prostu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

A , te i8 , to jakiej serii Klipsch porównujesz ? 

Druga sprawa CA i Klipsch lub jego klon , to chyba nie bardzo . 

A czemu nie bardzo? Ja mam Klipsch    R-620f i CXA60 dla mnie bomba. Gdy 2 tygodnie temu kupowałem cxa60 w Krakowie to słuchałem MA bronze po 10 sekundach wręcz kazałem je wyłączyć bo takich mułów w życiu nie słyszałem. Stare przysłowie pszczół mówi że każda potwora znajdzie swego amatora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...