Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - co zamiast nich


sloma82

Recommended Posts

9 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Salon 35-40m2, Heco700 za małe jak i ten wzmacniacz też za słaby 80/81 jak już. Jeśli Heco się podobają to Aurora1000 one inaczej grają niż 700. Możesz też spojrzeć na Pylon Audio Diamond 28.

Witam,u mnie prawie na 40 m2 ,cxa60+aurora 700 smiga ze hej,pieknie to gra jak na budzetowy segment to chyba trudno zkompletowc cos lepiej,choc mysle cxa 80 dal by tym kolumnom troszke wiecej zycia jeszcze(swobody),ale i 60-tka rusza nimi ladnie,jak dla mnie jest ok,jesli juz kiedys nastapi wymiana kolumn to mam dwa typy:tannoy revolution xt8f,oraz fyne audio f502,a w sferze marzen narazie cos ze stajni audovectora,ale do tych kolumn to juz nie polka cxa,pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zbynio napisał:

Witam,u mnie prawie na 40 m2 ,cxa60+aurora 700 smiga ze hej,pieknie to gra jak na budzetowy segment to chyba trudno zkompletowc cos lepiej,choc mysle cxa 80 dal by tym kolumnom troszke wiecej zycia jeszcze(swobody),ale i 60-tka rusza nimi ladnie,jak dla mnie jest ok,jesli juz kiedys nastapi wymiana kolumn to mam dwa typy:tannoy revolution xt8f,oraz fyne audio f502,a w sferze marzen narazie cos ze stajni audovectora,ale do tych kolumn to juz nie polka cxa,pozdrawiam

Skąd te typy akurat? Co do cxa80 hmmm, aż taka różnica? No nie wiem. niedługo przetestuję ze znajomym ampli Pioneera sxn30 (ten bez hdmi), jedni mówią że ok gra jak na. Ampli i ta cene. drudzy że to masakra używać taki sprzęt zamiast jakiegoś wzmaka.Przekonam się co do różnicy i dam znać jak to na moje ucho w różnicy ponoc 2 klas (między cambridge cxa60 a tym)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem cxa80, arcam29, jak wchodził i nie moje granie.Z Xavianami kef r700 i audiovector qr3 rewelacyjne kolumny chiałem nim zastąpić 651a który sypnal się na gwar. I wybrałem AA xi75 zagrał DLA MNIE lepiej na pewno barwami wygrał, wszystkie Modele w direct, z Monitor Audio które w ten czas posiadalem zgrał się najlepiej . I tyle. Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sloma82 napisał:

Skąd te typy akurat? Co do cxa80 hmmm, aż taka różnica? No nie wiem. niedługo przetestuję ze znajomym ampli Pioneera sxn30 (ten bez hdmi), jedni mówią że ok gra jak na. Ampli i ta cene. drudzy że to masakra używać taki sprzęt zamiast jakiegoś wzmaka.Przekonam się co do różnicy i dam znać jak to na moje ucho w różnicy ponoc 2 klas (między cambridge cxa60 a tym)

Kolego,moim zdaniem szkoda czasu na takie porownania,przed cxa60 aurory napedzal amplituner yamahy rn-602,fenomenalna funkcionalnosc yamahy ale dzwiekowo do cxa60 to przepasc ,tez myslalem kupujac amplituner ktory w swej cenie gra na prawde przyzwoicie ,myslalem tez o wyzszym modelu yamachy rn-803,ale z obecnego wyboru jestem bardzo zadaowolony,koszt wymiany amp. na wzmacniacz wyszedl na zero,a skok jakosciowy w systemie bezcenny,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zbynio napisał:

Kolego,moim zdaniem szkoda czasu na takie porownania,przed cxa60 aurory napedzal amplituner yamahy rn-602,fenomenalna funkcionalnosc yamahy ale dzwiekowo do cxa60 to przepasc ,tez myslalem kupujac amplituner ktory w swej cenie gra na prawde przyzwoicie ,myslalem tez o wyzszym modelu yamachy rn-803,ale z obecnego wyboru jestem bardzo zadaowolony,koszt wymiany amp. na wzmacniacz wyszedl na zero,a skok jakosciowy w systemie bezcenny,pozdrawiam.

Kolega chce zobaczyć, odpalimy drinka i się posłucha. To dla niego - nie dla mnie. Dal mnie też dobra informacja :)

Podsumowując temat kolumny wg Waszych podpowiedzi warte przesłuchania: DynAudio Emit m30, Fyne audio f501,502, tannoy revolution xt8f no i Pylon Diamond 28

Edytowano przez sloma82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tu problem jest w kilku miejscach.

1. Zmiana dla zmiany

2. Wielkość pomieszczenia. 40 m to zdecydowanie za dużo dla Fyne F501. Nawet ich nie odsłuchuj.

3. Może się okazać że nowe wikesze kolumny będą za duże dla obecnego CXA60

 

Audiosyptom mogą być uważane za klony Klipscha. EIC ropoczęło ich produkcję po stracie dystrybucji Klipscha w Polsce i uzupełnili te braki swoim produktem. Moim zdaniem jeśli mamy zestawić to oczywiscie z linią Revolution ale! Audiosymptop nie gra tak wysoko górą przez co to lepszy wybór niż 620F i 820F. Bliżej im do starszej serii F3/ F30 Słuchałem ich krótko ale kłującej góry nie uraczyłem. Taka polityka, testowania na odległośc.

Dalej jesli ja bym miał wymieniać Heco 700 to na Fyne 502 . Diamond 28 Pylona albo KEF Q950. W takim pomieszczeniu.

Zapraszam po wypożyczenie kolumn i wyceny. Może warto skorzystać z obecnie wysokiego rabatu na Fyne i dac im szanse w pierwszej kolejności?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy XT8F, Fyne Audio F502 czy Pylon Audio Diamond 28 to bardzo dobry kierunek. Niestety ale w Twoim metrażu Fyne Audio F501 będą zdecydowanie za małe i nie uzyskasz pełnego brzmienia. Mamy wszystkie kolumny na stanie więc jak tylko miałbyś ochotę to zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Audiosyptom mogą być uważane za klony Klipscha. EIC ropoczęło ich produkcję po stracie dystrybucji Klipscha w Polsce i uzupełnili te braki swoim produktem.

Piotr, proszę Cię. Od branży możemy chyba wymagać więcej. Poza wyglądem Klipsche i Audiosymptomy niewiele łączy, a nawet podobieństwo wizualne jest średnie, bo AS mają pochylone obudowy, a Klipsche proste. AS mają membrany wooferów z plecionki, Klipsche z cholera wie czego (Cerametallic), ale na pewno nie plecione. Tweeter w AS jest większy i do tego odwrócony. Jak dla mnie, to są spore różnice;) Jeśli to są klony, to właściwie wszystkie kolumny możemy nazwać swoimi klonami;) Do tego Audiosymptom nie jest własną marką EIC. Kolumny wymyśliła w Niemczech inna firma. EIC podjęło się "tylko" ich dystrybucji i promocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Trochę tego nie rozumiem - "zmiana dla zmiany" czyli co. Lepszego już efektu nie uzyskam, powinienem już zostać z tymi kolumnami. Kropka. Takie mam wrażenie, że tak temat jest przedstawiany. Na tym moja przygoda ze stereo powinna się zakończyć.

Edytowano przez sloma82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika, że wybrałeś/Masz za dobre kolumny. Ja mam Heco Music Style 900. Wygrały cena/dźwięk z B&W 682, Monitor Audio Silver 10 i Focal Aria 926. Różnica była ale za mała na moje ucho aby tyle dopłacać. Jeśli teraz chcesz zmianę to idź w Silvery albo B&W. Tylko żeby napęd był w miarę dobry. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, STELVIO napisał:

Czyli wynika, że wybrałeś/Masz za dobre kolumny. Ja mam Heco Music Style 900. Wygrały cena/dźwięk z B&W 682, Monitor Audio Silver 10 i Focal Aria 926. Różnica była ale za mała na moje ucho aby tyle dopłacać. Jeśli teraz chcesz zmianę to idź w Silvery albo B&W. Tylko żeby napęd był w miarę dobry. Pozdr.

No i pięknie. Te 900 to praktycznie to samo w starszym wydaniu. Pójdzie w takim razie na wakacje. W tym roku nie będzie tanio ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, STELVIO napisał:

Najważniejsze żebyś był zadowolony z decyzji. Jak to się mówi "spał spokojnie ".emoji846.png

Jak ważne są osobiste wrażenia, podejście, pokazuj ten temat. Jeden kolega pisze o ubogim krewnym w stosunku do innych kolumn (co bardzo szanuje), Ty piszesz roznicy, ale nie wartej zachodu, fachowiec z branży w pierwszym punkcie zwyczajnie mnie od tego tematu odpycha (co szanuje jeszcze bardziej - nie namawia na zmiany typu zamienił stryjek siekierke naa kijek) W sumie piękne to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "ucho" jest najważniejsze. Jest super wybór kolumn. Już to wiem. Dlatego u mnie zachcianka/zmiana mogłaby mieć związek z wygladem kolumny. Nie koniecznie zmieniłbym dźwięk czy ulepszał. Całe kino zmieniać to gorzej ale stereo już nie. 2szt. Zmiana jak kolor na ścianie. Kto "biednemu zabroni".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sloma82 napisał:

Jak ważne są osobiste wrażenia, podejście, pokazuj ten temat. 

Jest jeszcze opcja zmiany dla zmiany. To też ciekawe. Kolumny grają bardzo różnie. Nie trzeba tego grania oceniać w kategoriach lepsze-gorsze. Po prostu grają inaczej.  Można nie chcieć spędzić całego życia z jednym brzmieniem (nawet świetnym), tylko szukać nowych wrażeń i doświadczeń. Moim zdaniem zmiana dla samej zmiany też ma sens. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sloma82 napisał:

Jak ważne są osobiste wrażenia, podejście, pokazuj ten temat. Jeden kolega pisze o ubogim krewnym w stosunku do innych kolumn (co bardzo szanuje), Ty piszesz roznicy, ale nie wartej zachodu, fachowiec z branży w pierwszym punkcie zwyczajnie mnie od tego tematu odpycha (co szanuje jeszcze bardziej - nie namawia na zmiany typu zamienił stryjek siekierke naa kijek) W sumie piękne to.

Z tymi Heco,to było faktycznie podłączone pod cxa60.

Mi i żonie nie podobało się,nie twierdzę że są złe.Naszym zdaniem, nie pasujące połączenie, chociaż inni się zachwycają.Wszystkie z wymienionych zagrały po prostu lepiej z cxa60.

Odsłuch domowy przy takim metrażu to podstawa.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie w 40m2 Heco Aurora 700 z CXA60 grało niecałe 2 tygodnie i właśnie robię zwrot, jak na tą powierzchnie to i kolumny i wzmacniacz za mały, chciałem przetestować u siebie ten super bass, w co początkowo średnio wierzyłem po rozmiarach wooferka 14,5 cm... no i przekonałem się także wracają,  w ogóle to mam wrażenie że ten wzmacniacz niby z tak ogromnym zasilaczem a sobie nie radził już od gałki przekręcanej trochę za połowę, z dodanym o drobinę basem, kolumny zaczynały "charczeć". teraz prawdopodobnie wezmę na testy aurora 1000 tylko nie wiem jaki wzmacniacz żeby się finansowo nie zrujnować, NAD 356?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma nadmiar gotówki, to oczywiście może zmienić aktualny sprzęt - nikt nikomu nie broni :0 - koledzy tylko sugerują, że jeśli ma to być zmiana diametralna - to muszą być poniesione większe koszta - z odsłuchem.

Zamienić na kolumny troszkę lepsze, jest nie adekwatne do wydanej kasy - chyba lepiej pojechać z rodziną na fajny weekend :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałem u siebie (ale nie ten metraż) Cyrus One, Atoll100 Signature, Roksan K2. I znowu. Cena/dźwięk wygrał Cyrus bez dwóch zdań. Atoll lepszy ale nie z taką dopłatą. Najgorszy Roksan K2 (porażka). Ale u kumpla też je miałem. Salon z jadalnią ( prostokąt 4x9m) także Cyrus dał sobie świetnie radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...