Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - co zamiast nich


sloma82

Recommended Posts

A co powiecie na temat kolumn Heco Aurora 1000 z CXA80? mam pokój 25m. Generalnie chciałbym żeby był dobry dół w jakimś zestawie, wzmacniacz nie koniecznie musi być CXA80, nawet preferowałbym coś tańszego, ale żeby miało dobrego DACa. Co do kolumn to też niekoniecznie Heco 1000, ale są w miarę przestępne cenowo. Czy może nie ma co się ładować w Heco 1000 na taki metraż i postawić na 700?

Edytowano przez Mizi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kraft napisał:

Piotr, proszę Cię. Od branży możemy chyba wymagać więcej. Poza wyglądem Klipsche i Audiosymptomy niewiele łączy, a nawet podobieństwo wizualne jest średnie, bo AS mają pochylone obudowy, a Klipsche proste. AS mają membrany wooferów z plecionki, Klipsche z cholera wie czego (Cerametallic), ale na pewno nie plecione. Tweeter w AS jest większy i do tego odwrócony. Jak dla mnie, to są spore różnice;) Jeśli to są klony, to właściwie wszystkie kolumny możemy nazwać swoimi klonami;) Do tego Audiosymptom nie jest własną marką EIC. Kolumny wymyśliła w Niemczech inna firma. EIC podjęło się "tylko" ich dystrybucji i promocji.

Bo EIC ma spore kontakty w Niemczech. Sprawdź że M-Audio też niby pochodzą od niemieckiego producenta :P

No oczywiscie że są zmienione. Ale wygląd jest podobny. Zgoda użyłem słowa klony które w tym znaczeniu jest kluczowe. W takim razie inaczej. Konstrukcja inspirowana i poprawiona technicznie :)

"Od branży możemy chyba wymagać więcej." Dziękuję za ten komentarz. Wydaje mi się że wiele razy wyciągałem do Ciebie rękę a tutaj taki komentarz jednak nie mający podstawy. No hard feeling ale chyba nic już ci nie pożyczymy...  Nadal pełna zgoda i nadal cenie Twoje posty.

Zmiana dla zmiany - chodziło mi o to że nie pójdziesz krok do przodu z jakością. Możesz zmienić barwę. Ona może ci bardziej pasować, owszem. Wszytko bedzie jednak w obrebie tej samej klasy. Jak napisał @Kraft to wcale nie może być źle.

XT8F to mój faworyt u Ciebie

7 godzin temu, Mizi napisał:

A co powiecie na temat kolumn Heco Aurora 1000 z CXA80? mam pokój 25m. Generalnie chciałbym żeby był dobry dół w jakimś zestawie, wzmacniacz nie koniecznie musi być CXA80, nawet preferowałbym coś tańszego, ale żeby miało dobrego DACa. Co do kolumn to też niekoniecznie Heco 1000, ale są w miarę przestępne cenowo. Czy może nie ma co się ładować w Heco 1000 na taki metraż i postawić na 700?

Na wyższy poziom zmieniasz i wzmacniacz i kolumny. Chodź 25 metrów to za mało dla nich aby rozwinęły skrzydła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet, przypomnij? Do 25m2 zostałbym przy Heco 700. Za około 3000 - 4000 zł zaadaptuj pomieszczenie akustycznie. Da to dużo lepsze efekty niż żonglowanie klockami i ciągła pogoń za lepszym dźwiękiem. 

Ale i tak wiem, że zrobisz po swojemu. 😁

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Bo EIC ma spore kontakty w Niemczech.

Oczywiście, że tak, inaczej nie byliby dystrybutorem tego produktu;)

3 godziny temu, S4Home napisał:

Sprawdź że M-Audio też niby pochodzą od niemieckiego producenta :P

Nie pisałem, że Niemcy są producentem, tylko, że je wymyślili.

3 godziny temu, S4Home napisał:

No oczywiscie że są zmienione. Ale wygląd jest podobny. Zgoda użyłem słowa klony które w tym znaczeniu jest kluczowe. W takim razie inaczej. Konstrukcja inspirowana i poprawiona technicznie :)

Inspirowana, może tak, ale poprawiona? 

10 godzin temu, Mizi napisał:

A co powiecie na temat kolumn Heco Aurora 1000 z CXA80? mam pokój 25m.

Aurora 1000 moim zdaniem do takiego metrażu bez sensu. 700-tki i tak są całkiem spore. Jak masz za mało basu, to wrzuć zdjęcia lub rysunki pokoju. Może da się to poprawić akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ich produkt. Z racji że eic straciło dystrybucję klipsha szukali czegoś w zamian. w tym samym momencie stali się dystrybutorem audio physica. Tutaj dokładnie nie wiem ale ja bym strzelał że jest to wspólna praca eic i audio physic właśnie z tymi kolumnami. Chodź tutaj jak mówię to tylko i wyłącznie moje przypuszczenia. Natomiast produkt jest EIC to że ktoś z Niemiec maczał w tym palce to zupełnie inna sprawa. 

2 minuty temu, Kraft napisał:

Inspirowana, może tak, ale poprawiona? 

Względem klipsch reference do którego porównujemy cenowo jest to na pewno konstrukcja poprawiona. premier ma swoich zwolenników i pewnie zwolennikami klipscha nadal pozostaną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

To jest ich produkt. Z racji że eic straciło dystrybucję klipsha szukali czegoś w zamian. w tym samym momencie stali się dystrybutorem audio physica. Tutaj dokładnie nie wiem ale ja bym strzelał że jest to wspólna praca eic i audio physic właśnie z tymi kolumnami. Chodź tutaj jak mówię to tylko i wyłącznie moje przypuszczenia. Natomiast produkt jest EIC to że ktoś z Niemiec maczał w tym palce to zupełnie inna sprawa. 

Internet powiada tak:

"Wszystkie kolumny zaprojektowano od początku, a udział w ich powstawaniu mieli między innymi ludzie pracujący dla Tannoya i Audio Physica, na przykład zwrotnice zbudował Manfred Diesterticha, jeden ze współzałożycieli AP. Właścicielem marki jest niemiecka firma NIA GmbH. Rynek polski jest pionierem w kwestii sprzedaży Audiosymptom, zajmie się nią firma EIC mająca duże doświadczenie w obrocie elektroniką. Docelowo marka Audiosymptom ma być obecna w całej Europie na podstawie umów logistycznych, również na amazon.com jak i ebay.com."  

http://wstereo.pl/test-audiosymptom-i6m-premierowe-monitory-ze-swietna-przestrzenia/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Aurora 1000 moim zdaniem do takiego metrażu bez sensu. 700-tki i tak są całkiem spore. Jak masz za mało basu, to wrzuć zdjęcia lub rysunki pokoju. Może da się to poprawić akustyką.

Chodzi o to, że ja aktualnie nie posiadam żadnego sprzętu takiej jakości, nie mam 700-tki, zastanawiam się nad nowym zakupem wzmacniacza i kolumn. Właśnie te kolumny z Waszych opisów na forum wypadają całkiem dobrze, do tego widzę, że cambridge cxa80 też jest bardzo chwalony, gdzie idzie go dostać za dobre pieniądze z wyprzedaży. Stąd moje wnioski żeby w coś takiego pójść, oczywiście na odsłuchach żadnych jeszcze nie byłem, ale chciałbym najpierw posiąść jakąś wiedzę zanim pójdę na odsłuchy, żeby nie być zbytnio zielonym i wiedzieć chociaż między jakimi głośnikami wybierać. Dodam, że nie jestem jakimś audiofilem, tylko może trochę więcej wymagającym Kowalskim.  Zależy mi na niskich tonach bo przy nich czuć jakąś większą głębie w muzyce, nie chodzi właśnie o typowo płaski audiofiliski dźwięk.

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Na wyższy poziom zmieniasz i wzmacniacz i kolumny. Chodź 25 metrów to za mało dla nich aby rozwinęły skrzydła.

W takim razie w czym wybierać do takiego metrażu?

W załączniku zdjęcie salonu, oczywiście nie jest jeszcze umeblowany do końca, wszystko dopiero powstaje.... ;) 

IMG1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać problemy na horyzoncie. Kolumny będę zbyt wąsko rozstawione. Pewnie jakieś 2,5 m, przy odsłuchu z 4,5 m. Głowa chyba przy samej ścianie, więc też nieoptymalnie. Do tego pogłos, bo jest pustawo (chyba, że masz jakieś regały na niewidocznej ścianie). Myślę, że niezależnie od tego jakie kolumny wybierzesz powinieneś pomyśleć o przeznaczeniu chociaż paru stówek na adaptację akustyczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i nikogo to nie dziwi że pojawia się nowy produkt bliźniaczo podobny dobra okej usuwam to zdanie bliźniaczo podobny powiedzmy z wyglądu podobny. pojawia się w momencie w którym dystrybutorem audio physica i kolejnego maczającego palce w konstrukcji tych kolumn , tannoya, jest EIC?

Tutaj jest za dużo podobieństwa. Za dużo przypadku. 

ale już dobra nieważne zostaw mnie to produkt jest jaki jest. Moim zdaniem wzorowany czy też nie jest lepszym wyborem niż seria R.

natomiast co do ustawienia samych kolumn u ciebie w pomieszczeniu to widzę tam możliwość że mogłyby stać troszkę szerzej owszem nie byłyby wtedy równo oddalone od telewizora co w przypadku kina miałoby jakiś tam problem ale w przypadku stereo już niekoniecznie. natomiast zgadzam się z przedmówca że tutaj dywan czy też inne ustroje akustyczne są bardziej niż wskazane. Ładując olbrzymie kolumny do tego typu pomieszczenia będziesz miał problemy ze sterowaną i panowaniem nad basenem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, rozstaw około 2,5 metra, odsłuch 4 metry. głowa jakieś dobre pół metra od ściany. Pustawo jest na razie, niedługo pewnie wjadą jakieś meble.

Co macie na myśli z adaptacją akustyczną? Dywan jest jedną z nich?

Macie może jakieś typy, które warto wziąć pod uwagę pod to pomieszczenie? Czy według Was mam odpuścić temat do czasu pełnego umeblowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mizi napisał:

Co macie na myśli z adaptacją akustyczną? Dywan jest jedną z nich?

Absorbery za kolumny i pewnie też jakiś absorber na ścianę za głową. Dywan też się przyda.

16 minut temu, Mizi napisał:

Czy według Was mam odpuścić temat do czasu pełnego umeblowania?

Nie wiem, co zamierzasz jeszcze zmieniać w umeblowaniu i na ile to zmieni akustykę. Może się jednak okazać, że po domeblowaniu kolumny zagrają inaczej. Może lepiej wstrzymać się z zakupem kolumn i ich odsłuchem w domu do czasu pełnego wyposażenia salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z umeblowanie to na pewno dojdzie nieco większy stół z 6 krzesłami, stolik kawowy przed narożnikiem, jakaś komoda na ścianę koło narożnika (lewa strona) oraz ewentualnie za drzwiami po prawej strony od głośnika jakaś szafa, która wypełni ten kąt. Wtedy byłoby już wszystko. Czy po takim umeblowaniu jesteście w stanie podpowiedzieć w ogóle w czym szukać?

Czy jednak jest już taka lipa z tym pokojem, że mam zostać z tym co mam? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest, ale taką lipę ma większość, więc nie ma się co załamywać. Sens wymiany sprzętu jest, tu nie ma dwóch zdań. Lepszy sprzęt w kiepskim pokoju i tak zagra lepiej niż gorszy (choć nie zagra na miarę swoich możliwości). 

Zmiana stołu i krzeseł raczej nic nie zmieni, ale szafa w rogu, szczególnie wypełniona odzieżą, już coś może wnieść "na basie".

Pożycz jakieś kolumny ze sklepu. Posłuchaj u siebie i będziesz wiedział, czy warto, czy nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mizi napisał:

Ok, dzięki wszystkim za pomoc - raczej w takiej sytuacji się trochę wstrzymam, a przynajmniej bardziej przeanalizuję swoją sytuację i wielkość głośników.

Posiadam Heco Aurora 1000 +cxa80.  Bardzo dobre połączenie jak dla mnie 😉. Salon 35m2 jest wypełniony muzyką a wieczorami przy cichym słuchaniu jest mega fajnie. Te kolumny warto odsłuchać . To spore kolumny i jak dla mnie do salonów min. 25m2 wzwyż.  Najlepiej  wypożyczyć i sprawdzić.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie odpisywałem z tytułu wielu tematów prywatnych w ostatnim czasie. Włożę kij w mrowisko. Ostatnio miałem na stanie następujący sprzęt:

Indiana Line Nota 550x oraz Aurora700

Amplituner Pioneer SXn30 (ten bez hdmi) oraz wzmak Cambridge CXA 30

 

Za źródło robiło Xiaomi Mi Box S przez jack-optyk. Jakie wnioski w moim salonie, który jest naprawdę spory i akustycznie słaby ?

Robiliśmy różne połączenia, a wyszło ich oczywiście 4.

Najlepiej zagrało CXA + Aurora700 ale to były róznice naprawdę bardzo małe. Jakakolwiek kombinacja nie powodowała o zmianę nawet o 0,5 levelu w górę, gdzie to się nasłuchałem, że ten Pioneer to straszny szajs przerabiany ze stereo 5.1 i CXA zje go na śniadanie. Nic takiego nie miało miejsca. Każda kombinacja grała w bardzo zbliżony sposób.

Zmianę o 2 klasy w górę to ja miałem, jak przesiadłem się na aurory700 z podstawkowych Wharfedale Diamond 220, ale to miało miejsce na innym mieszkaniu.

Dnia 14.05.2020 o 12:12, 1Ender napisał:

Można lepiej, ale wśród używanych. Jaki masz budżet? 

Jeżeli miały by być używane to z miłą chęcią zmieściłbym się w 3000-3500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Tu martwi mnie jeszcze to na co zostanie wymieniony obecny stół. Żeby się nie okazało że kolumny zostaną przez niego zasłonięte.?

Stół będzie niewiele większy od obecnego, po prostu inny - bardziej chodzi o walory wizualne (stołu i krzeseł), głośnik nie będzie zasłonięty.
Kusi mnie zakup audio, bo na razie jakoś mi nie po drodze z wyborem mebli, ale trzeba to jakoś przeboleć.

Aurory 700 widzę w wielu źródłach, że to bardzo chwalona konstrukcja (rozmiarowo też pasująca do mojego pokoju). Są jakieś inne głośniki godne uwagi o podobnej charakterystyce i cenie?
Zastanawia mnie jeszcze fakt jakby to grało z Onkyo 8390, czy taki amplituner w porównaniu do CXA60/80 to jakaś przepaść? Czy na pograniczu niuansów audiofilskich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mizi napisał:

Aurory 700 widzę w wielu źródłach, że to bardzo chwalona konstrukcja (rozmiarowo też pasująca do mojego pokoju). Są jakieś inne głośniki godne uwagi o podobnej charakterystyce i cenie?

Jest dużo udanych kolumn. Żaden producent nie ma patentu na zmiażdżenie rywali. Nie ma innego wyjścia, jak choć kilku posłuchać i wybrać te, które najbardziej wpasowały się gust. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2020 o 11:36, Artiksus napisał:

Cześć, u mnie w 40m2 Heco Aurora 700 z CXA60 grało niecałe 2 tygodnie i właśnie robię zwrot, jak na tą powierzchnie to i kolumny i wzmacniacz za mały, chciałem przetestować u siebie ten super bass, w co początkowo średnio wierzyłem po rozmiarach wooferka 14,5 cm... no i przekonałem się także wracają,  w ogóle to mam wrażenie że ten wzmacniacz niby z tak ogromnym zasilaczem a sobie nie radził już od gałki przekręcanej trochę za połowę, z dodanym o drobinę basem, kolumny zaczynały "charczeć". teraz prawdopodobnie wezmę na testy aurora 1000 tylko nie wiem jaki wzmacniacz żeby się finansowo nie zrujnować, NAD 356?

Na jakim etapie jesteś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...