Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - co zamiast nich


sloma82

Recommended Posts

7 godzin temu, sloma82 napisał:

Przepraszam, nie odpisywałem z tytułu wielu tematów prywatnych w ostatnim czasie. Włożę kij w mrowisko. Ostatnio miałem na stanie następujący sprzęt:

Indiana Line Nota 550x oraz Aurora700

Amplituner Pioneer SXn30 (ten bez hdmi) oraz wzmak Cambridge CXA 30

Cambridge CXA 60 oczywiście, a nie jak napisałem 30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna charakterystyka chodź oczywiście nie idealnie to samo to ELAC F6.2 .

Dziwi mnie jednak fakt że nie słyszałeś różnicy, inaczej dużej różnicy pomiędzy testami które prowadziłeś. Zarówno w elektronice powinieneś poczuć przeskok jak i na samych kolumnach. 

Nota 550 x jest d 15 m  Heco od 16 m. Plus minus. To duża różnica. Wygląda na to że jednak akustyka ma tu kluczowy wpływ. Słuchałeś tego w domu u siebie rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Podobna charakterystyka chodź oczywiście nie idealnie to samo to ELAC F6.2 .

Dziwi mnie jednak fakt że nie słyszałeś różnicy, inaczej dużej różnicy pomiędzy testami które prowadziłeś. Zarówno w elektronice powinieneś poczuć przeskok jak i na samych kolumnach. 

Nota 550 x jest d 15 m  Heco od 16 m. Plus minus. To duża różnica. Wygląda na to że jednak akustyka ma tu kluczowy wpływ. Słuchałeś tego w domu u siebie rozumiem?

Dokładnie tak. Nie dosyć, że kolega słuchał, to jeszcze wciągnąłem w to moją lubą. Przyznam, że byłem zszokowany, bo mój sprzęt miał grać 2 razy lepiej... a grał lepiej na granicy błędu. Wydaje mi się,  że to akustyka, ale aż tak ? Mam popieprzony ten salon, aneks kuchenny, ale tak wygląda spora część salonów. Nie zależy mi na sterylnej sali odsłuchowej, gdzie siadam na przeciwko kolumn. Słucham muzyki przy pracy, ruszając się po domu. Jak tak ogromny wpływ ma akustyka - to dziękuję. Na tym etap stereo i sprzętu grającego się kończy.

Zabieram dzisiaj graty (pioneer sxn30/cxa60/indiana line 550x)  z wyjątkiem aurora 700 - bo to wielkie graty  i jadę do kumpla, który ma diamondy 30 i jakiś amplituner onkyo za 5 tysięcy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. U niego przesiada z Monitor Audio MR4 i jakiegos ampli Denona 5.1 to był ponoć kosmos. Dam znać co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, akustyka ma potężny wpływ... Przejdź się po pokoju i zwróć uwagę szczególnie na bas. W jednym miejscu nie będzie go w ogóle, w innym będzie dominował. Sam też się zastanawiam czy jest sens się bawić w audio i pchać kilka tysięcy na kolumny w salonie skoro trzeba specjalnie dokupić a to grube zasłony, a to gruby dywan, a to mebli za mało, a to pułapki by się przydały albo więcej książek... A po tych wszystkich kombinacjach i manewrach i tak tylko w miejscu odsłuchowym MOŻE będzie idealnie :( Sam mam salon 21m i kupując meble zwracałem uwagę, żeby nie były za duże żeby nie zagracić salonu i mieć dużo przestrzeni, a teraz się okazuje, że chcąc wykorzystać potencjał sprzętu musimy się dużo nakombinować i iść na kompromisy. 

Rozumiem ten ból. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sloma82 napisał:

Na jakim etapie jesteś ?

Na razie w domu pusto i w głowie też, nastawiłem się na wzmaka NAD 356, ale po obejrzeniu filmu na YT gdzie elektronik robi przegląd po kilku latach użytkowania to aż się odechciewa, teraz po głowie chodzi mi końcówka mocy, może Icepower 1200as2, tylko to sama płytka, trzeba to w obudowę wstawić i dodać kabelki i złączki, no i do tego heco Autora 1000 na próbę, zobaczę, na razie rozmyślam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te końcówki wymagają do pełnego wysterowania 5V. Wprawdzie przy napięciu 2V osiągną około 190W, tylko po co wzmacniacz 1200W skoro dla Auror 1000 moc powyżej 230W stwarza realne zagrożenie uszkodzeniem i nie wykorzystasz w pełni rozdzielczości tego układu. Lepiej było by użyć jakichś końcówek mocy do około 200W tego typu które wysterujesz mniejszym napięciem niż 2V.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, brałem pod uwagę te 2V, tylko że nie trzeba się z nim bawić w dodatkowe zasilacze, jest w miarę tani, a moc ok 200W do Auror mi wystarczy, z opowieści jak na klasę D jest całkiem niezły, tak jak wspomniałem na razie rozmyślam, może jakiś hypex, może inny model Icepower, chyba że masz jakieś ciekawe propozycje, to też chętnie rozważę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 mV na wejściu ? Bo do tego Icepower 1200as2 potrzeba 5000 mV na wyjściu z przedwzmacniacza. Rzadko które końcówki mocy mają tak niską czułość wejściową i z tym może być problem. Z wyjść zbalansowanych pomiędzy pinami pozytywnym i negatywnym można uzyskać zwykle 2 razy wyższe napięcie wyjściowe niż z wyjść RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sloma82 napisał:

Dokładnie tak. Nie dosyć, że kolega słuchał, to jeszcze wciągnąłem w to moją lubą. Przyznam, że byłem zszokowany, bo mój sprzęt miał grać 2 razy lepiej... a grał lepiej na granicy błędu. Wydaje mi się,  że to akustyka, ale aż tak ? Mam popieprzony ten salon, aneks kuchenny, ale tak wygląda spora część salonów. Nie zależy mi na sterylnej sali odsłuchowej, gdzie siadam na przeciwko kolumn. Słucham muzyki przy pracy, ruszając się po domu. Jak tak ogromny wpływ ma akustyka - to dziękuję. Na tym etap stereo i sprzętu grającego się kończy.

Zabieram dzisiaj graty (pioneer sxn30/cxa60/indiana line 550x)  z wyjątkiem aurora 700 - bo to wielkie graty  i jadę do kumpla, który ma diamondy 30 i jakiś amplituner onkyo za 5 tysięcy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. U niego przesiada z Monitor Audio MR4 i jakiegos ampli Denona 5.1 to był ponoć kosmos. Dam znać co i jak.

Jestem po testach ( zdjęcie w załączniku ).

Jaki główny wniosek ? Indiana Line Nota 550X to naprawdę dobre i tanie kolumny. Wszystko podłączone pod CXA60.  Pylon Diamond 30 były lepsze, powiedzmy o 1 klasę - lepsze zejście basu, scena, moc. Natomiast nie była to jakaś przepaść. Jak nowe nota 550X kosztują coś koło 1,5k, a diamondy koło 8k to nie mam pytań.  Bez wsłuchiwania się w detale można czerpać przyjemność ze słuchania jednych i drugich.

Monitor Audio mr4 vs Indiana nota 550X ? M.A. Nie miały podejścia. Płaskie, bez wyrazu. Odpadły z testów na starcie.

Cambridge CXA60 vs Pioneer SXN30 ? Różnica 1 klasy. U kumpla salon bardziej przyjazny dźwiękowi, Cambridge tu się popisał. Dzwięk był bardziej pełny, mięsisty, nieplastikowy.

CXA60 vs Onkyo tx-rz900 przy diamond 30 ? Bardzo porównywalne, podobnie grające, być może większa szczegółowość po stronie Onkyo. Oczywiście funkcjonalność Onkyo petarda ( Ile to waży !!!)
 

Co Wy na to ? Wiem też jedno. Żadnych kolumn kosztujących nawet 10 000 w przecenie za 4000 nie kupię bez odsłuchu.

 

testy.jpg

Oczywiście kolumny rozstawialiśmy w odpowiedni sposób

Edytowano przez sloma82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jest następująca. CXA60 zostaje, Indiany odkupiłem za parę groszy będą grać u mnie, praktycznie już sprzedane Heco. Dozbieram trochę kasy, wymienię Indiany kiedyś na lepszy sprzęt. Do odsłuchu mam z Waszych propozycji  Dynaudio Emit m30, fyne f502, Tannoy Revolution XT 8F. Może coś jeszcze ktoś by dodał ? Mogą byż używki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę nie jest ferr test MA MR4 vs Pylon Audio
Ja jak robiłem test to znalazłem kilka par kolumn do 3tys w tej cenie Heco wygrały bo były uniwersalne (Heco Aurora700, Melodika BL40 MK3, Dali Spector, Klipsch klipsch r620f Pylon Audio Pearl27, ciekawa opcją były Emit20 kolumny)
Zamiast MA MR4 to tam powinny znaleźć się MA Silver to byś usłyszał różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to w dodatku za darmochę :) A serio , to mam te kolumny i właśnie słucham sobie Diany Krall na przemian z AC/DC  i w obu gatunkach się sprawdzają , choć niektórzy określają je jako ciepłe. Te z aukcji nie są moje , więc spokojnie, podałem te kolumny jako propozycje do odsłuchu. Jednak uprzedzam aby " zagrały" potrzebują przestrzeni , a w szczególności odsunięcia od ściany tylnej min. 50 cm. Jest sporo w necie o nich , choć nie uważam ich za " legendę " , po prostu solidnie / 45 kg/szt/ zrobione paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, może po prostu nie potrzebujesz niczego lepszego? W sensie nie masz większych oczekiwań?

No bo Nota 550x i Diamond 30 i taka marna różnica?

Akurat Diamond 30 uważam za najgorsze z serii Diamond ale to wciąż dobre kolumny. Jeśli zagraly dla Ciebie tylko troche lepiej to idź w Note 550x i już :)

Sprawdziłeś i masz własny wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sloma82 napisał:

Decyzja jest następująca. CXA60 zostaje, Indiany odkupiłem za parę groszy będą grać u mnie, praktycznie już sprzedane Heco. Dozbieram trochę kasy, wymienię Indiany kiedyś na lepszy sprzęt. Do odsłuchu mam z Waszych propozycji  Dynaudio Emit m30, fyne f502, Tannoy Revolution XT 8F. Może coś jeszcze ktoś by dodał ? Mogą byż używki.

Jak juz zostawiłeś ten wzmacniacz to moze jeszcze odsłuchaj Pylon diamond 28, Audio academy Hyperion lV  oczywiście szukałbym używek bo nowe nie warte tej kasy😉

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Akurat Diamond 30 uważam za najgorsze z serii Diamond

Też tak uważam 😉

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A moim zdaniem, może po prostu nie potrzebujesz niczego lepszego? W sensie nie masz większych oczekiwań?

No bo Nota 550x i Diamond 30 i taka marna różnica?

Akurat Diamond 30 uważam za najgorsze z serii Diamond ale to wciąż dobre kolumny. Jeśli zagraly dla Ciebie tylko troche lepiej to idź w Note 550x i już :)

Sprawdziłeś i masz własny wybór.

No chyba jestem mało wymagający, ale nie tylko ja - wychodzi na to - 3 inne osoby, które słuchały też. Zwykli amatorzy. Jestem przekonany, że tu akustyka robi potężną robotę. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, listę przyszłościową mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...