Skocz do zawartości

Pierwsze audio w życiu - wysoki salon


Skrzypa

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jest mi miło zagościć na forum. Przymierzam się do zakupu pierwszego w swoim życiu zestawu audio. Do tej pory korzystałem z bardzo przypadkowo zakupionego zestawu kina domowego (Onkyo TX-SR307+ zestaw kolumn m-audio HSC-9920MKII). Historia banalna - kupiłem co mi się spodobało w sklepie :(

1. Budżet 1000zł na pierwsze kolumny + 500zł na wzmacniacz. W tej chwili dysponuję wzmacniaczem cyfrowym 2.1 TPA3116D2 2x50W + 100W subwoofer. Chciałbym poznać Wasze zdanie czy będę go mógł na początku wykorzystać do proponowanych kolumn a w przyszłości kupić sensowny wzmacniacz.

2. Sprzęt używany

3. Kolumny podłogowe, ale nie zamykam się na inne sugestie. Źródło dzwięku - planuje korzystać z radia Ferguson i400

4. Schemat salonu poniżej. Powierzchnia +30m2 ale bardzo duża kubatura ze względu na brak stropu - wysokość ok 6m

5. Mam nadzieję na rozbudowę choćby o wspomniany wzmacniacz

6. Podłączone będzie radio internetowe Ferguson i400 (głównie jednak do przesyłu muzyki ze spotify). Wykorzystanie tylko muzyka, raczej mroczna, gitarowa ale również klasyczna i folkowa.

7. Miejsce zamieszkania - Śląsk (blisko Gliwic)

 

 

Przechwytywanie.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwszą odpowiedź. Poczytałem o kolumnach i wyglądają na ciekawą propozycję. Problem w tym, że raczej nie da się ich kupić, przynajmniej nigdzie nie znalazłem. Czy macie jakiś inny pomysł na sprzęt w miarę dostępny na rynku wtórnym? Biorę już też pod uwagę nowy sprzęt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypożyczyć na odsłuch Dali 18 od @Pumpurek , to nie są kolumny budżetowe. U Pumpurka dobierzesz też wzmacniacz.

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-18-komis-audio-myslenice-8545910851

Poniżej tańsze przetworniki nie oryginale 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-18-mkii-komis-audio-myslenice-7196933043

W Twoim pomieszczeniu obawiam się o pogłos jak w kościele. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ender za odpowiedź. Czy możesz mi w prosty sposób wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy oryginalnym a nie oryginalnym przetwornikiem? Oczywiście chodzi mi o praktyczne wyjaśnienie, z czym taka zamiana może się wiązać?

Myślenice są w moim zasięgu.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Mission M35i + Yamaha AX 500

tylko zadbaj o źródło. W tej cenie ciężko będzie znaleźć coś do takiego dużego salonu i jeszcze ze źródłem. Także troszkę dołóż do niego i masz gotowy zestawik.

 

Mogę prosić o wyjaśnienie co jest nie tak ze źródłem i na czym powinienem się skupić? Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki.

Wzmacniacz do tego Dali Concept 8 dobraliśmy taki - Rega brio3

Na początku byłem bardzo zadowolony teraz nieco mniej bo nie za bardzo podoba mi się bas. Oczywiście to subiektywne odczucie. Być może zacznę coś kobinować z akustyką i ustawieniem bo jednak to moje wysokie pomieszczenie jest specyficzne.

Jeżeli macie jakieś opinie na temat takiego zestawu będę wdzięczny za wskazówki. Wzmacniacz mogę w razie potrzeby wymienić na inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...