Skocz do zawartości

Modernizacja kina domowego budżet 45/70 tys 7.1.4


audiosystem

Recommended Posts

Cześć, 

Z racji że mój dedykowany zestawy KD będzie miał ponad 12 lat i trochę technologie audio/video poszły do przodu zastanawiam się nad zmianami.
Pokój dedykowany tylko pod KD 3,50m szerokości na 4,70 długości wysokość 2.50 m . Najbardziej chyba brakuje mi wypełnienia dźwiękiem strefy  z tyłu choć może to wina mojego Onkyo 905 już raz wymieniałem płytę HDMI z racji braku obrazu i dźwięku a teraz w KD głośności na 80 procent ponad + tył podbity o 5 decybeli a i tak jakoś cicho to gra.

Zastosowanie kino 60% Muzyka 40% 
Obecny zestaw to :
- Głośniki Jbl Studio L w składzie L890x2 przód,LC2 Central,L830x2 tył ,sub 8400P
- Amplituner Onkyo 905
- Odtwarzaccz Bd Onkyo 606+ dune hd
- Projektor Mitsubishi HC3800
- Ekran manualny 104' Kraftman

Planuję pomalować pokój na czarno, wymienić ekran + projektor JVC 4k np X7900 aby mieć spokój znów na 12 lub więcej lat i tu na pewno różnica będzie spora najbardziej w czerni i kolorach. Jeśli chodzi o ekran to zwijany biały z napinaczami  adeo np lub magic screen bo obecny już pomarszczony.

Ogólnie  z głośników jestem zainteresowany nowa seria JBL HDI 3600 przód, centralny HDI 4500 do tego na tył 4x HDI 1600 chyba że w celu ograniczania kosztów zostawić na tył moje obecnie JBL 830 oraz 890 z przodu jeśli nie będzie dużej różnicy chyba że lepiej już wymienić wszystko jak myślicie?

Opcja druga  tańsza to KLIPSCH RP-6000F na front /RP-404C centralny /RP-402S/RP 600 m surround.

Największy problem jest jeszcze z amplitunerem nie wiem czy lepiej np Onkyo 840 + wzmacniacz po pre out lub też zrezygnować z wzmacniacza i zakupić Arcam AVR 10 może ktoś by mógł coś polecić, sub raczej z stajni SVS :)?

Dodatkowo zostaje atmos czy ktoś może polecić głośniki do tego systemu omawianego powyżej oraz jak go rozmieścić pod względem odległości w podwieszanym suficie wysokość pomieszczenia ok 2.5 m.

Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

45 / 70 tysięcy i w grę wchodzą Klipsche Reference?

Chyba że miało byc 4500 - 7000 zł?

To szczerze nie widzę żadnego sensu wymiany na Klispcha, żadnego. O ile centralny 404C jest na prawde dobry, świetny w swojej cenie o tyle reszta do kompletu nie bedzie modernizacją tylko wymianą Twoich obecnych JBL. Bez sensu,

Co jest z Twoim Onkyo 905? Bo ja miałem ten model i poluje na niego jeszcze raz :) RZ840 zagra dużo gorzej. Czy 905 miałeś podłączoną w mostkowaniu do frontów? 

Widzę po opisie że ten Onkyo może być jednak już mocno zuzyty. No swoje lata ma.

Mając taki budżet zacznij od Amplitunera

Yamaha 1080 albo 2080.

Na razie nie wymieniał bym nic więcej.

Może z czasem sub na REL 1205 albo dwa tańsze 2x 1003. Co dwa suby to jednak dwa.

Serio kolumny bym zostawił. Na pewno nie wymiana na Klipscha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać rację konkurencji dotyczącym amplitunera. Posiadasz naprawdę bardzo dobry brzmieniowo amplituner, którego ciężko będzie pokonać dzisiejszym urządzeniom w cenie 5 tysięcy zł. Oczywiście bajery sieciowy itd. są zachęcające, ale rzeczywiście musiałbyś szukać czegoś droższego być może Arcam AVR 10 byłby dobrą alternatywą. Jeśli chodzi o kolumny to JBL z nowej serii osobiście mi nie zaimponował choć pewnie znajdzie swoich wyznawców. Jeśli miałbym coś ci zaproponować dobrego co świetnie sprawdzi się w kinie i w stereo to popatrz na polskie kolumn firmy Pylon Diamond 28, Diamond Sat i Diamond Center to naprawdę kawał dobrego brzmienia. Zestaw uzupełnij subwooferem SVS PB-1000, albo lepszym SVS PB-2000 Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi bo to nie powiem ciężki orzech do zgryzienia daliście :)

Myślałem że od 2008 kiedy kupiłem Onkyo będzie efekty Wow a tu mnie martwicie tym Onkyo 840 bo gdzieś na innym forum pisali że super amplituner bo jeśli różnica ma być 10/20% to faktycznie nie warto. Niby lepsze systemy kalibracji a jednak mój staruszek dalej dawałby radę..

JBL L kosztowały nowe podobnie jak seria RP klipscha lecz jeśli różnica nie będzie 30/40% na + to też nie widzę sensu wymiany prędzej poszukam L830 używanych i dokupie 2 sztuki na tył aby było 7.1. Na kolumny znów tak bardzo nie narzekam ewentualnie w centralnym widzę pewne braki może warto byłoby go zmienić na  klipsch 404c co sądzicie :)?

Martwi mnie trochę też zmiana projektora na 4k bo tam byłaby znaczna różnica w czerni i obrazie pomiędzy JVC X7900 np a obecnym Mitsubishi HC3800 tylko czy jak podłącze to pod Onkyo 905 to nie stracę na jakości skoro nie obsługuje on 4k też wiem że standardy HDMI od 2008 się zmieniały na nowsze.?

Widziałem że są wyprzedaże na Arcam AVR AVR-390 był na innym forum chwalony po przejściu z Onkyo 830 tylko znów nie ma atmosa chyba że przez jakąś końcówkę czy coś innego bo Arcam AVR 10 tu już znaczy wydatek i nie wiem czy warto dla obecnych kolumn ? ;) im więcej czytam tym większy mętlik :)

Edytowano przez audiosystem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiosystem napisał:

klipsch 404c co sądzicie :)?

Przejedziesz się na tym zobaczysz to jest mania klipscha a tak na prawdę nic specjalnego.

Nowe onkyo nie mają lepszej kalibracji wręcz przeciwnie :)

Arcam AVR AVR-390 gdzie ty wyczytałeś że nie ma atmosa? z samym amplitunerem możesz zrobić 5.1.2 żeby zrobić 7.1.2 7.1.4 musisz mieć dodatkową końcówkę.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 830 a 905 to dwa rożne amplitunery. Nie wiem w jakim stanie mocy jest Twój ale jak był nowy to miażdżył 830.

Nie zgadzam się akurat 404C jest wybitnym modelem wśród urządzeń centralnych w tej cenie.

AVR 390 to fajna opcja. Wydajny, ładnie grający. Też wychodzący ze sprzedaży.

Ja sugeruje wymianę amplitunera tylko z racji iż mówisz że jest spadek mocy. To jedyny powód.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...