Skocz do zawartości

Wzmacniacz do TDL RTL 3


van8

Recommended Posts

Witam

 Po spędzeniu dwóch tyg na forach, jestem w punkcie wyjścia; tzn sporo się doedukowałem ale jeśli chodzi o konkrety to wiem jeszcze mniej:)Zatem prośba o pomoc

Do tej pory słuchałem KD: Onkyo sr605+ przód TDL RTL 3+ tylne Tannoy Mercury FR+ centralny Tannoy. ale że głownie słucham muzyki z i przy komputerze to chciałbym pójść bardziej w stronę stereo.

Chciałbym zostawić TDL i poszukać do nich odpowiedniego wzmacniacza( ale to w drugiej kolejności o czym za chwilę). Wzmacniacz ten jednocześnie napędzałby głośniki komputerowe i od nich chciałbym zacząć poszukiwania. Do tej pory słuchałem creative, później podłączyłem tannoye FR ale w ogóle mi nie podchodzą; jakieś przytłumione, bez życia, jak z pudełka po butach.

Teraz szczegóły:

- pokój 18m2

-odległość od głośników komputer. ok.80cm,ale tu spędzam najwięcej czasu. Nie muszą nagłaśniac całego pokoju( od tego będą tdl,ale ponieważ są ustawione bokiem do biurka to stereo żadne).Głośniki najlepiej niezbyt duże. Słucham dużo, więc niemęczące,ale jednak z jakąś energią i miłą stereofonią.Mam obawy co do monitorów bliskiego pola,ale nie uprzedzam się.

Aktywne czy pasywne- bez większej różnicy( wszystko zależy od ostatniego punktu)

- wzmacniacz uniwersalny ( bo poszukiwania idą w kierunku synkretyzmu:) , taki żeby zagrał i z tdl i z wybranymi głośnikami na biurko.

- sprzęt używany- jak najbardziej.

- czego słucham: elektronika/klubowa, chill,smooth jazz, polski rock Raczej żywe i ciepłe granie

- mieszkam w Warszawie, mogę podjechać w temacie sprzętu w jakimś sporym promieniu.

- budżet ok 1000 razem( jeśli stwierdzicie że onkyo+tdl daje radę to wtedy całość mogę przeznaczyć tylko na głośniki na biurko. I chyba takie rozwiązanie wolałbym .Jeśli nie- budżet do podziału.Jeśli przy tej kwocie nie ma sensu zawracac sobie głowy bo niewiele poprawię- to też prośba o uświadomienie

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KD używam jako frontów TDL i tu odległość jest 2,5m. I używam tylko stereo.

  Komputer stoi w rogu i z boku do tv i tam słucham głównie muzyki.Załóżmy zatem że zostawiam amplituner i teraz czy lepiej wykorzystać go też do napędzania kolumn przy komp. czy kupić monitory aktywne? a jeśli tak to jakie? wiem,że to powinien być najmniej istotny parametr,ale dla mnie ważne jest żeby były wys max 30cm. Biurko raptem 80X50 i jeszcze na środku monitor . Podobają mi się np JBL LSR305 ale trochę ponad budżet.Podobnie z Edifierem serii 2xxx. Chętnie poszukam czegoś używanego..

Co do TDL to w archiwum znalazłem,ze ciepło o nich pisał #Angel, ale  pisał ogólnie że fajne tylko wymagają odpowiedniego  wzmacniacza. Nie widzę go na forum od dłuższego czasu,więc pytam tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na razie opcja monitorów aktywnych jest na prowadzeniu,ale zanim zapadnie ostateczna decyzja to jeszcze patrzę za kolumnami pasywnymi

 Co sądzicie  o np. Acoustic Energy 100i ??Przypominam że odległośc do uszu to niecały metr i na razie byłby podłączony do ampli Onkyo a później pod jakiś (jaki??) wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...